Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü İçeriğinde Video, Resim Olan Çocuk Web Sitesinin Hükmü?

C Çevrimdışı

comodore12

Üye
İslam-TR Üyesi
merhaba ben web sitesi açıcam içeriğinde çocuk resimleri ve hayvan resimleri olucak ,bunun bi sakıncası var mı ?,bir sorum daha var neşhid islamda varmı ? ,peygamberin neşhid söylediğine dair bi şey varmı ?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
aleykum selam kardeş, resimle alakalı önce şu konuyu oku,

https://www.islam-tr.org/konu/islama-gore-fotograf-cekmek.19571/

Birçok kişi sanaldan ve reelden resim, müzikli ezgi vs haram demekle birlikte facebookda boy boy resimler çekilmekte, yine kendi evinde karısına kızına bol bol çalgılı olan programlar izletmekte ama söze gelince o haram bu haram demekte. Elbette benim böyle basit kıyasla müzik ya da resim caiz demek istiyorum gibi bir mana anlaşılmasın, resimli site yapacaksan manzara ile alakalı güzel bir çalışma yapabilirsin, neşidlere gelince elbette neşidli site de yapabilirsin, ancak genelde müslümanlar şunu göz ardı ediyor, çalgısız neşid, cihadi marş dinleyelim derken kuran'ı kerimi arka plana atıyoruz, çalgısız alana eğildiğimiz kadar malesef kuranla alakalı türkçe alt yazı vs videoları yapılmamakta bu da sana ileriye dönük projende fikir olsun. Peygamber sav'in neşid söylediğine dair herhangibi delil okumadım ve duymadım da..

Eskiden savaşlarda olsun toplum karşısında olsun güzel hitabetli şiirler vardı bu şiirlerle bir nevi din savunulurdu karşı taraf yerilirdi, savaş meydanlarında düşmana korku verilirdi ancak neşidle alakalı herhangi bi olay okumadım ve duymadım da..

C Çevrimdışı

comodore12

Üye
İslam-TR Üyesi
ilgilendiğiniz için teşekkürler hocam anladığım kadarıyla el ile çizim olması gerekiyor,benim kafamdaki fikir şu ;internet sitemin formatını çocuk resimleri ve hayvan videoları filan koymak bunun gibi mesela yavru ördek - YouTube

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
C Çevrimdışı

comodore12

Üye
İslam-TR Üyesi
abi anladığım kadarıyla insanların resimlerine mest olması bi sıkıntı oluşturuyor,ve resimlerin el ile çizilmesi gerekiyor,bende öyle bi durum yok doğru mu anlamışım ?

Üst Ana Sayfa Alt