Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hz. Mehdi (a.s.) Istanbul'u Manen Fethedecektir

A Çevrimdışı

arsan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
HZ. MEHDİ (A.S.) İSTANBUL'U MANEN FETHEDECEKTİR

spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
cercevekk_r1_c1.gif
spacer.gif
Uzak yerlerdeki talebeleri Hz. Mehdi (a.s.)'ye biat edecek. Zulümü ve zalimleri fikren etkisiz hale getirecek, ülkeler düzelecek, CENAB-I HAK KENDİSİNE İSTANBUL'U (MANEN) FETHETTİRECEKTİR."
Ukayli "En-Necmu's-sakıb fi Beyanı Enne'l Mehdi min Evladı Ali b. Ebi Talib Ale't-Temam ve'l kamal
spacer.gif
cercevekk_r3_c1.gif
spacer.gif

istanbul2.jpg

spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
spacer.gif
cercevekk_r1_c1.gif
spacer.gif
Resullah (SAV) şöyle buyurmuştur:
"Ehli Beytimden bir adam Hz. Mehdi (a.s.), (dünyaya) sahip oluncaya kadar kıyamet kopmaz.
O (HZ. MEHDİ (A.S.)), İSTANBUL'U VE CEBEL'İ (dağı- İstanbul'un 7 Tepe'sini) (MANEN) FETHEDECEKTİR"
Mer'iy b. Yusuf b. Ebi bekir b. Ahmet b. Yusuf el-Makdi'si "Feraidu Fevaidi'l Fikr Fi'l İmam El-Mehdi El-Muntazar
spacer.gif
cercevekk_r3_c1.gif
spacer.gif

istanbul.jpg

Hz. Mehdi (a.s.) zuhur ettiğinde uzak yerlerde hatta uzak ülkelerde yaşayan müslümanlar bile ona sevgi ve bağlılıklarını ifade edeceklerdir. Hadiste Peygamberimiz (s.a.v.), Hz. Mehdi (a.s.)'nin İstanbul'u ve dağı manen fethedeceğini bildirmiştir. Peygamberimiz (s.a.v.) hadiste geçen cebel yani dağifadesiyle İstanbul'un 7 tepesine dikkat çekmiştir. Bilindiği gibi İstanbul'un en büyük özelliklerinden biri de 7 tepe üzerine kurulu olmasıdır. "7 tepe" tanımlaması insanların aklına hemen İstanbul'u getiren çok ünlü bir tanımdır.

ANTİ_BİDAT Çevrimdışı

ANTİ_BİDAT

Üyeliği İptal Edildi
Banned
allah seni ıslah etsin emi.. yani cebel ile 7 tepe istanbulu nasıl mukayese ettin ? bu senin konuşmaların tarikatcı konuşmasıdır.. gelelim mehdi muhabbetine.. allahın hangi ayetinde mehdi diye biri gelicek veya mehdiyi bekleyin diye bir söz varda bu kadar kesin konuşuyorsunuz ? resulun hangi sünnetinde bu var ? lafa gelince ölçü kur'an ve sünnet dersiniz dimi..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ilk mehdi ile alakalı yazınızda sizi eleştirmiştim. içimizde bazı kardeşlerde benim eleştirimde haksız olduğumu söylemişti. Ancak görüyorum ki eleştirimde haksız değilmişim. Kardeş aktardığın çoğu şeyin kaynağı yok velevki sahih olsaydı bile bu anlayış bu itikat ile yahudilerden pek farkınız kalmazdı. Onlarda kendilerine göre imam beklemektedirler. Lütfen bu tür inanışları bırakın. İslam dini birilerini yüceltmek, birilerinin ismi arkasına girmek, birilerinden medet ummak için gelen bir din değildir. Aksina TEVHID inancıyla her konuda TEK DAYANAGINI kuran ve sünnetten alan ve ALLAH korkusu olan bir dindir.

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş bendim eleştiren ama bu arkadaşta vallahi bi mehtiye yapıştı gidiyor hakkını helal et ama uslubunuzu eleştirmiştim yanlışlar yapılacak tabi ama doğrusu bulunana kadar..

A Çevrimdışı

arsan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
allah seni ıslah etsin emi.. yani cebel ile 7 tepe istanbulu nasıl mukayese ettin ? bu senin konuşmaların tarikatcı konuşmasıdır.. gelelim mehdi muhabbetine.. allahın hangi ayetinde mehdi diye biri gelicek veya mehdiyi bekleyin diye bir söz varda bu kadar kesin konuşuyorsunuz ? resulun hangi sünnetinde bu var ? lafa gelince ölçü kur'an ve sünnet dersiniz dimi..

NEDEN BU KDR ÖNYARGILISINIZ KARDEŞİM?KAFAMIZDAN UYDURMUYORUZ BU BİLGİLERİ HEPSİNİN ALTINDA KAYNAKLARI VAR BİRAZ DİKKATLİ OKUYUN ANLAMAZDAN GELMEYE ÇALIŞMAYIN BU GERÇEK ER YA DA GEÇ OLACAK ALIN SİZE AYETLER VE HADİSLER.. ÖNCE BU KONULARI ARAŞTIRIN BİLİP BİLMEDEN SIRF MUHALEFET OLSUN DİYE YAZMAYIN LÜTFEN ÇOK KOMİK DURUMA DÜŞÜYORSUNUZ ..VESSELAMM..

Hz. Mehdi'nin gelişi konusu İbrahimi dinlerin tarihinde, her dönem önemli bir yer tutmuştur. Her dinin kendi kutsal kaynaklarında, vasıflarıyla, yardımcılarıyla, devrinin özellikleriyle ve yapacağı icraatlarla, ayrıntılı olarak tarif edilen Hz. Mehdi'nin gelişi, iman edenler arasında coşkulu bir müjde konusudur.
Mehdi (as)'ın ortaya çıkışının çok yakın olduğunu ise, bu alametlerin yoğun olarak, birbiri ardınca yaşanmasından anlayabiliyoruz. Fitne ve bozgunculuğun, çatışma ve savaşların, ahlaksızlık ve dinsizliğin, hiçbir dönemde olmadığı kadar yaygınlaşması, dejenerasyonun adeta doruk noktasına ulaşması, Hz. Mehdi'nin çıkışının an meselesi olduğunu göstermektedir. Ancak yaşanan tüm bu olumsuzluklar, suyun ateşi söndürmesi gibi, Hz. Mehdi'nin çıkışı ile son bulacak ve Allah muhakkak, müminleri "... yeryüzünde güç ve iktidar sahibi kılacak, kendileri için seçip beğendiği dinlerini kendilerine yerleşik kılıp sağlamlaştıracaktır." (Nur Suresi, 55)
Bu müjdeli gelişmelere karşı batıl bir mücadele içinde olanlar ise, kaderlerindeki yenilgiye şahit olacaklardır. "O, suçlu-günahkarlar istemese de, hakkı gerçekleştirmek ve batılı geçersiz kılmak için (böyle istiyordu.)" (Enfal Suresi, 8) ayetinde bildirildiği gibi, kesin olarak Allah'ın istediği olacaktır. Din ahlakının yayılmasına direnenlerin durumu, Kuran'da şöyle açıklanmaktadır:
İnkar edenler ise; onların amelleri dümdüz bir arazideki seraba benzer; susayan onu bir su sanır. Nihayet ona ulaştığında bir şey bulamaz ve yanında Allah'ı bulur... (Nur Suresi, 39)
Hz. Mehdi'nin vesilesiyle imana yönelecek ve onun liderliğinde Altınçağ'ı yaşayacak insanlar, Allah'ın izniyle çok şerefli bir döneme tanık olacaklardır. Bolluğuyla, bereketiyle, konfor ve huzur dolu ortamıyla, her Müslümanın ulaşmak isteyeceği bu dönem, iman eden insanlar için dünya hayatında çok üstün bir mükafattır. Altınçağ'da anarşi, terör, kargaşa, düşmanlık ve şiddetin tümüyle kalkması sonucunda, yaşanacak olan barış ve esenlik dolu hayatla, insanlar dünyada cennet benzeri bir ortama kavuşacaklardır.
Allah'ın müminlere bu lütfu, Kuran'da "Kim Allah'ı, Resûlü'nü ve iman edenleri dost (veli) edinirse, hiç şüphe yok, galip gelecek olanlar, Allah'ın taraftarlarıdır." (Maide Suresi, 56) ayetiyle bildirildiği gibi Rabbimiz'in bir vaadidir. Ve "... Allah va'dinden geri dönmez..." (Rum Suresi, 9) Bir başka Kuran ayetinde ise Rabbimiz şöyle buyurmaktadır:
Şüphesiz, size vaadedilen gerçekleşecektir. (Mürselat Suresi, 7)

Hz.Mehdinin gelişiyle ilgili Peygamberimizin (sav) birkaç hadisi
Peygamber Efendimiz (sav) hadislerinde Hz. Mehdi (as)’nin gerek fiziksel özellikleri, gerek ahlaki özellikleri gerekse ortaya çıkacağı dönemde dünyanın durumu hakkında pek çok tanıtıcı bilgi vermiştir. Hz. Mehdi (as)’nin ahlakının, kendi ahlakına benzediğini bildirmiş, onun Allah korkusunu ve güzel ahlakını övmüştür.

“Seyyid Ahmed Hüsameddin (r.a.) İstihraçname'sinde Mehdi'nin doğuş yeriyle ilgili şöyle bir not düşmüştür:

"MÜSLÜMANLARDAN BİR ZAT (HZ. MEHDİ (AS) GELECEK, BU ZATIN ŞEREFİ KAFKASYA'NIN EN ULU DAĞINDAN ETRAFA GÜNEŞİN ŞUAI GİBİ (ışık hüzmeleri gibi) ŞULENİSAR OLACAKTIR (etrafa ışıltılar saçacaktır).” (Osman Yüksel Serdengeçti, Mabedsiz Şehir, Serdengeçti Neşriyatı: VI, s.107)

“Hz. İmam Rıza şöyle buyurdu: ...Babalarımdan nakledilmiştir ki, HZ. MEHDİ (a.s.) GİZLİCE VE ANİDEN ZUHUR EDECEKTİR.” (Yenabi-ul Mevedde, c. 2, s.197)

“Hz. Rıza (a.s) Rayyan b. Saltı’ın Sen Sahib-ul Emr misin? Sorusuna şöyle cevap verdi: Evet ben de Sahib-ul Emr (emir sahibi)im, Ama yeryüzünü adaletle dolduracak olan Sahib-ul Emr ben değilim. Va’dedilmiş Kaim (Hz. Mehdi) ileri yaşlarda, ama genç bir surette zuhur edecektir. O KADAR GÜÇLÜDÜR Kİ; YERYÜZÜNÜN EN BÜYÜK AĞACINA DA EL UZATSA ONU KÖKÜNDEN SÖKÜP ATAR, DAĞLAR ARASINDA FERYAD EDECEK OLURSA SERT KAYALAR UN UFAK OLUR. Musa’nın asası ve Süleyman’ın yüzüğü ondadır. ...Allah dilediği zamana kadar onu gözden uzak tutar. Daha sonra zuhur eder ve yeryüzünü önceden zulümle dolduğu gibi adaletle doldurur.” (Bihar-ul Envar, c. 52, s. 32; İsbat-ul Hudat, c. 6, s. 19)

A Çevrimdışı

arsan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kardeş bendim eleştiren ama bu arkadaşta vallahi bi mehtiye yapıştı gidiyor hakkını helal et ama uslubunuzu eleştirmiştim yanlışlar yapılacak tabi ama doğrusu bulunana kadar..

KARDEŞİM BEN FARKLI KONULAR DA ACIYORUM AMA KİMSE OKUMUYOR NEDENSE?? AMA BU KONU ÇOK İLGİ GÖRDÜ DİYE AĞIRLIKLI ARAŞTIRMALARIMI BU YÖNDE YAPIYOR VEE PAYLAŞIYORUM VE İNANDIĞIM VE ARKASINDA DURDUĞUM BİR KONU OLDUĞU İÇİN..:)

A Çevrimdışı

arsan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ilk mehdi ile alakalı yazınızda sizi eleştirmiştim. içimizde bazı kardeşlerde benim eleştirimde haksız olduğumu söylemişti. Ancak görüyorum ki eleştirimde haksız değilmişim. Kardeş aktardığın çoğu şeyin kaynağı yok velevki sahih olsaydı bile bu anlayış bu itikat ile yahudilerden pek farkınız kalmazdı. Onlarda kendilerine göre imam beklemektedirler. Lütfen bu tür inanışları bırakın. İslam dini birilerini yüceltmek, birilerinin ismi arkasına girmek, birilerinden medet ummak için gelen bir din değildir. Aksina TEVHID inancıyla her konuda TEK DAYANAGINI kuran ve sünnetten alan ve ALLAH korkusu olan bir dindir.

KARDEŞİM ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOSUN ZATEN BEN DE BUNUN AKSİNİ ASLA DÜŞÜNMÜYORUM BU KONULAR KURAN VE SÜNNETTE VAR OLDUĞU İÇİN BU KDR RAHAT TAŞIYORUM BURALARA VESSELAM ..

kskaya Çevrimdışı

kskaya

Üye
İslam-TR Üyesi
KARDEŞİM BEN FARKLI KONULAR DA ACIYORUM AMA KİMSE OKUMUYOR NEDENSE?? AMA BU KONU ÇOK İLGİ GÖRDÜ DİYE AĞIRLIKLI ARAŞTIRMALARIMI BU YÖNDE YAPIYOR VEE PAYLAŞIYORUM VE İNANDIĞIM VE ARKASINDA DURDUĞUM BİR KONU OLDUĞU İÇİN..:)
kardeş duyarlılığın icin ALLAH senden razı olsun araştırmak güzeldir inşaALLAH ümmet icin daha fayda sağlıycak bizleri kurtaracak araştırmalara yönel inşaALLAH vesselam tabi bende sana yapılan eleştirileri hoş bulmuyorum keşke o yalan bu yanlış diyenlerin senin kaynaklarına kaynakla karşılık verseler...eleştirerek değil yani kardeş bak budur doğrusu demelerini bekliyorum:)

ANTİ_BİDAT Çevrimdışı

ANTİ_BİDAT

Üyeliği İptal Edildi
Banned
arsan ben okudum verdiğin kaynağıda gördüm. bende sana ölçünün kur'an ve sünnet olduğunu söylüyorum. eğer sende bu ölçüde giden biriysen (!) neden hala inat ediyorsun ?

bide ayet diyorsun ama ayette mehdi kelimesi geçmiyor ve sen bu ayetleri mehdiye yorumluyorsun ! bu resmen TE'VİL dir ! sen kısaca tarikatcıyım desene şu işi netliğe kavuşturalım..

A Çevrimdışı

arsan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
arsan ben okudum verdiğin kaynağıda gördüm. bende sana ölçünün kur'an ve sünnet olduğunu söylüyorum. eğer sende bu ölçüde giden biriysen (!) neden hala inat ediyorsun ?

bide ayet diyorsun ama ayette mehdi kelimesi geçmiyor ve sen bu ayetleri mehdiye yorumluyorsun ! bu resmen TE'VİL dir ! sen kısaca tarikatcıyım desene şu işi netliğe kavuşturalım..

BEN DEĞİLİM AMA BENCE SEN TARİKATCISIN!! BU KADAR ACIK NET YAZILAN AYET VE HADİSLERİ BİLE GÖRMEZDEN GELİYOSUN BEN SANA DAHA NE DİYİM ALLAH HİDAYET VERSİN!!BELKİ DE ANLAMAMAN DAHA HAYIRLI BOŞVER SEN BAŞKA ŞEYLERLE İLGİLEN :D:D;)

ANTİ_BİDAT Çevrimdışı

ANTİ_BİDAT

Üyeliği İptal Edildi
Banned
BEN DEĞİLİM AMA BENCE SEN TARİKATCISIN!! BU KADAR ACIK NET YAZILAN AYET VE HADİSLERİ BİLE GÖRMEZDEN GELİYOSUN BEN SANA DAHA NE DİYİM ALLAH HİDAYET VERSİN!!BELKİ DE ANLAMAMAN DAHA HAYIRLI BOŞVER SEN BAŞKA ŞEYLERLE İLGİLEN :D:D;)

ÇOK KOMİKSİN GENÇ..

Üst Ana Sayfa Alt