Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Peygamberimiz (s.a.v.) Medrese Eğitimi Almamıştı, Hz. Mehdi (a.s.) De Medrese Eğitimi Almayacak...

W Çevrimdışı

walkera

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Peygamberimiz (s.a.v.) Medrese Eğitimi Almamıştı, Hz. Mehdi (a.s.) de Medrese Eğitimi Almayacak, Sadece Kendisine Verilen Özel İlimlerle Hükmedecektir -

peygamberimiz_s.a.v._medrese_egitimi_almamisti_hz._mehdi_a.s._de_medrese_egitimi_almayacak_sadece_kendisine_verilen_ozel_ilimlerle_hukmedecektir_tr.jpg
Peygamberimiz (s.a.v.) de ümmiydi yani okuma yazması yoktu. Kendisi özel bir medrese eğitimi almamıştı. Yabancı dil eğitimi de almamıştı. Peygamberimiz (s.a.v.) sadece Arapça biliyordu, Allah kendisine vehbi ve ledün ilimlerini nasip etmişti. Hicri 1400’de zuhur edecek olan ve ahir zamanın büyük mücedddidi, kutbu, en büyük hatem-i velisi olan Hz. Mehdi (a.s.)’de herhangi bir medrese eğitimi almayacak sadece vehbi ve ledün ilimlerine sahip olacaktır. Allah Hz. Mehdi (a.s.)’yi bir gecede islah edecek yani Hz. Mehdi (a.s.) bir gecede çok derin ilimlere sahip olacaktır.

Peygamberimiz (s.a.v.) de Hz. Mehdi (a.s.)’nin böyle özel bir ilimle ilimlendirildiğini şöyle haber vermiştir:

El-Mehdi, bizden, Ehl-i Beyttendir. ALLAH ONU BİR GECEDE ISLAH EDER (yani tevbesini kabul eder veya feyizler ve hikmetlerle donatır). (Sünen-i İbni Mace Kitabü-l 'fiten Tercemesi ve Şerhi- Kahraman Neşriyat, cilt 10, Mütercim: Haydar Hatipoğlu, Bab: 34, sf.348)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Sen kendini çok mu akıllı sanıyorsun?

100 kilometre öteden sizin gibileri her türlü tanıyabilirim. Sen ya hayr konus ya su nickisin sizin gibi bir sapık başka nicklerle gelip sitede sapkın olan görüşlerini yazmaya devam edemez. Ya açıktan tevbe edeceksiniz yada forumda başka nickle devam ederken sapkın olan görüşlerinizi copy etmeyeceksiniz.

Sapık insan lütfen dışarı!!!!

fatih0073231 Çevrimdışı

fatih0073231

Üyeliği İptal Edildi
Banned
dikkat edin orada bir de dua alımış demek ki onun gibileri sitede var.Aslında akideleri açıkça önümüze serip konuşsak daha iyi olur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Dua eden kişi de kendileri ile aynı itikatte olan kırıkgitar nicki ancak biz yönetim olarak son ana kadar sabrlı olup Rabbimizden bir umud bu kişilerin pis itikatlerinden dönmesini umud etmekteyiz tüm uyarılarımıza rağmen küfründe inad eden ve açıktan küfür etmeye başlayanlar gereken muhatabı eninde sonunda alıyorlar.

K Çevrimdışı

KırıkGitar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Dua eden kişi de kendileri ile aynı itikatte olan kırıkgitar nicki ancak biz yönetim olarak son ana kadar sabrlı olup Rabbimizden bir umud bu kişilerin pis itikatlerinden dönmesini umud etmekteyiz tüm uyarılarımıza rağmen küfründe inad eden ve açıktan küfür etmeye başlayanlar gereken muhatabı eninde sonunda alıyorlar.

Pis itikâd dediğiniz, hep sizde mavcut. İbn Teymiye, İbn Kesir, Mevdudî gibi mezhepsizlerin görüşlerini mi sermemiz gerekiyor, sizlerin kime hizmet ettiğinizi çıkarmak için. Zaten, fırsat vermezsiniz de, o başka mes'ele.

Vehhabilik denilen tehlikenin, kimin fikirlerinden meydana tülû ettiği sorununa ne dersiniz?

Daha -müsadenizle- nicelerini paylaşmak isterdim. Haya dışı...

Şimdi, bütün kardeşlerimize bizden bir soru "BÖYLE BİR İTİKAD VE DURUMDA OLAN BİRİNE BÜYÜK ALİM DİYEN BİRİNİN HÜSN-Ü NİYET TAŞIDIĞINA İNANILABİLİNİR Mİ ?"

Pis itikâdların kimde oldğu bariz ve alenen ortadadır.

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
yaaaaaa kardeşler olacagı bu dur siz birbirnizi yeyin senin abin benim hocam ADAMLAR BİR GÜN DE 2000 MÜSLÜMANII KURŞUA DİZSİN ÜZERLERİNE BOMBA YAGDIRSIN ÖLDÜRSÜM. Osmanlının son dönemlerindede tartışırlarmış seccadey sinek pislese namaz kılınırmı kılınmazmı BOŞ KONULARI dolu zannedip vakit kaybet meyin şu anda IRAK TA yetim sayısı 5 milyon tecavüze ugrayan kadınların haddi hesabı yok siz birbirinizle imtihan olunacksınız böyle yaparsaız biraz zor VAHDET olur adamlarda istedikleri gibi at koşturur MÜSLÜMANLAR BİR VUCUDUN AZALARI GİBİDİR ANCAK MÜSLÜMANLAR KARDEŞTİR ALLAH c.c YOLUNDA SAF BAGLAYANLARI SEVER AYETLERİNİ UNUTUP SENİN İTİKATIN BENİM İTİKATIM derken sen dinden dışarı sen zati müslüman deilsin söylemleri ile ugraşırken şunu unutmayın ÇEÇENİSTANDA AFGANİSTANDA IRAKTA SUDAN DA FİLİSTİNDE YETİM KALAN tecavüze ugrayan hapislerde cürüyen müslümanlar size sordugunda bizim için ne YAPTINIZ dediklerin de SAPIK cemaalerle ugraşıyoduk sizinle ilgilenemedik dersek O KAADAR İNSANIN vebalini kaldıra bilecegimizi zan etmiyorum ALLAH c.c. rızası için bu konular kimseye bişi kazandırmaz bu konuları kapatın vede bir daha açmayın KİŞİ ÖLDÜGÜNDE KIYAMETİ KOPAR rabbim ne zaman ister se o zaman kıyameti koprtır müslümanlar için ne zaman çalışırsak rabbim bize o zaman zafer nasip edecek ozafer için çalışın boş işleri bırakın başkalarınınn imanın vesile olun birbirinizi dinden çıkarmakla ugraşmayın rabbim yar ve yardımcınız olsun,

K Çevrimdışı

KırıkGitar

Üyeliği İptal Edildi
Banned
'' Cevabul ahmak sukuttur ''

(Artık susuyoruz.)

--------------------------------------------

ABDULHAK : "Bu da bizim tavrımız"

_O çok merhametli Allah'ın (has) kulları onlardır ki, yeryüzünde tevazu ile yürürler ve cahil kimseler kendilerine laf attığı zaman (incitmeksizin) "selam" derler (geçerler).
Furkan 63

Selam

Ç Çevrimdışı

çöl yağmuru

Üye
İslam-TR Üyesi
bu site çok güzel ama üye olduğumdan beri hep bi çatışma.yok o müslüman yok bu değil.çok ağır konularda hüküm veriliyo.yanlışların düzeltilmesi güzel fakat böyle birbirimizin müslümanlık derecesini ölçmek bize düşmez.vaktimizi neden bunlara ayırıyoruz.zaten yanlışlar kendini apaçık göstermiyomu?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
çöl yağmuru kardeş biz site yönetimi olarak siteye giren sofileri, nur cemaatine mensup insanları, mahmut hocanın talabelerini hiç bir zaman tekfir etmekdik. Ve girenlere direk küfür isnad etmedik. Ve dikkat ettiyseniz giren herkese kardeşimiz diye hitap ettik.

Bizler kişilerin isimlerine değil inançta olan sapmalara karşıyız. Ve hiç bir zaman burada feryat figan şu cemaat böyledir diye yazı yazmıyoruz aksine genel manada insanların işlediği şirk ve küfür durumlarından bahsediyoruz.

Bak kardeşim kundakdan beri her aile çocuğuna şunu öğretir ''kuranın 1 harfini ama bak sadece 1 harfini inkar eden kafir olur'' bak tekfirin alası bu..Sadece bu cümle ile ortada insan kalmaz.

Bak hem kırıkgitar,hemde arsan (diğer nickleri saymıyorum çünkü bu 2 kişiden başka kişiler değillerdi , kendi itikatlarını ancak başka nicklerle üye olup savunuyorlar) kuranın bırakın 1 harfini kuranın bilmem kaç tane (birden çok fazla hükümü) red ediyorlar ve bunu açıktan duyuruyorlar.

Kuranın açık naslarına karşı , hocaefendilerinin demeyeceğim zira artık ilahlaşma derecesine ulaşmıştır ilahlarının dediklerine bakar olmuşlardır.

Yani pis itikat diye bize çamur atan adam, kendisini ter temiz paklanmış sanıyor. Hayır aksine bizler ayet ve sahih (ravi zinciri resulullah sav'e dayanan sahabenin anladığı ümmetin imamlarının icma ettiği hadisler ve hükümler) hadislere iman ettik. Bizden kimse uzaydan hüküm çıkarıp, ümmetin icma'sına ters bir ne hüküm ne de amel ulu orta duyurmuyoruz.

Burası forum, tartışma ortamı , ortada terazimiz olmazsa bu din nereye gidecek. Terazimiz kuran ve sünnettir. Ve elhamdulillah kimseye haksız yere sebepsiz yere sen şundan dolayı hatalısın demedik , aksine kuran ve sünnetten ispatladık...

Kırıkgitar bunu hep yaptı zamanındada defalarca kuran ve sünnete ters düşen yazılarını deşifre ettik ama aynı tas aynı hava, yine bildiğini okuyor , tek bildiği siz sapıksınız ben hakım.

Dedikleri bari kuran ve sünneti bırakdım bari herkesin okuduğu kurana uysa artık açıkdan kurana ters hükümler yazar oldular.

Bizler forumu kuran ve sünnette temiz kalmasını istiyoruz o yüzden kişileri uzaklaştırıyoruz bugun bunlarla uğraşacağımıza, ailemizden hanımımızın , çocuğumuzun, anne baba ve kardeşlerimizin derdiyle uğraşsak daha hayr. Burada bir kardeşimizin bilmediği konuya yanıt versek daha hayr. Mucahidler ve mazlumlara dua etsek daha hayr. Vallahi acıyorum bu zamana ve bu yüzden bu türleri artık siteden uzaklaştırıyoruz.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

Ibn Kesiride ilk defa sizlerden duydum.,, Ne diyim Bela size Okunmaz belki Lakin Sizi azdiranida ALLAHu teala cehennemde feci sekilde yaksin...

Ceddin Gelse bir Ibn Kesir Cikarta billir mi ? Veyahut Seyhlerin her neyse..

Azitan Baska Yerlere Dalsin burasi azitmislarin mekani degildir... :islam-tr:

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
çöl yağmuru kardeş biz site yönetimi olarak siteye giren sofileri, nur cemaatine mensup insanları, mahmut hocanın talabelerini hiç bir zaman tekfir etmekdik. Ve girenlere direk küfür isnad etmedik. Ve dikkat ettiyseniz giren herkese kardeşimiz diye hitap ettik.

Bizler kişilerin isimlerine değil inançta olan sapmalara karşıyız. Ve hiç bir zaman burada feryat figan şu cemaat böyledir diye yazı yazmıyoruz aksine genel manada insanların işlediği şirk ve küfür durumlarından bahsediyoruz.

Bak kardeşim kundakdan beri her aile çocuğuna şunu öğretir ''kuranın 1 harfini ama bak sadece 1 harfini inkar eden kafir olur'' bak tekfirin alası bu..Sadece bu cümle ile ortada insan kalmaz.

Bak hem kırıkgitar,hemde arsan (diğer nickleri saymıyorum çünkü bu 2 kişiden başka kişiler değillerdi , kendi itikatlarını ancak başka nicklerle üye olup savunuyorlar) kuranın bırakın 1 harfini kuranın bilmem kaç tane (birden çok fazla hükümü) red ediyorlar ve bunu açıktan duyuruyorlar.

Kuranın açık naslarına karşı , hocaefendilerinin demeyeceğim zira artık ilahlaşma derecesine ulaşmıştır ilahlarının dediklerine bakar olmuşlardır.

Yani pis itikat diye bize çamur atan adam, kendisini ter temiz paklanmış sanıyor. Hayır aksine bizler ayet ve sahih (ravi zinciri resulullah sav'e dayanan sahabenin anladığı ümmetin imamlarının icma ettiği hadisler ve hükümler) hadislere iman ettik. Bizden kimse uzaydan hüküm çıkarıp, ümmetin icma'sına ters bir ne hüküm ne de amel ulu orta duyurmuyoruz.

Burası forum, tartışma ortamı , ortada terazimiz olmazsa bu din nereye gidecek. Terazimiz kuran ve sünnettir. Ve elhamdulillah kimseye haksız yere sebepsiz yere sen şundan dolayı hatalısın demedik , aksine kuran ve sünnetten ispatladık...

Kırıkgitar bunu hep yaptı zamanındada defalarca kuran ve sünnete ters düşen yazılarını deşifre ettik ama aynı tas aynı hava, yine bildiğini okuyor , tek bildiği siz sapıksınız ben hakım.

Dedikleri bari kuran ve sünneti bırakdım bari herkesin okuduğu kurana uysa artık açıkdan kurana ters hükümler yazar oldular.

Bizler forumu kuran ve sünnette temiz kalmasını istiyoruz o yüzden kişileri uzaklaştırıyoruz bugun bunlarla uğraşacağımıza, ailemizden hanımımızın , çocuğumuzun, anne baba ve kardeşlerimizin derdiyle uğraşsak daha hayr. Burada bir kardeşimizin bilmediği konuya yanıt versek daha hayr. Mucahidler ve mazlumlara dua etsek daha hayr. Vallahi acıyorum bu zamana ve bu yüzden bu türleri artık siteden uzaklaştırıyoruz.

ALLAH seni cennetine Alsin Azizim,, Gerckten Cok detayli ve kolay anlasilir anlatmissin.. ve Son Noktayida eklemissin..

Üstad bunlari IP den Banlama yapsan Herhalde genge gelebillirle baska programlarla veyahut IP yi kendileri Degistirerekten degil mi ?

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ibni teymiye medreseyi yusufiyeyide biliriz lübnanıın yemeginide yedik ırak suyunu da içtik keşmirin yagmurundada ıslandık canını sıkma .. mekke dönemini de biliriz peygamberimizin cektigi işgenceleride hicret ne demek onuda biliriz ama peygamberimizin mekkeyi geri fethinide biliriz. o kendisine o kadar işgence ettigi halde ki müslümanlara eziyet ettigi haldeki insanlara karşı tutumlarını da biliyoruz..
ayrıca yazdıgım sadece bi tarafa deil tüm taraflara islam tarihinde sııfın ve cemel olaylarını unutmamak lazım .Karşımızdakine sapkın dersek oda bize sapkın der o zaman işin içinden çıkamayız .
İslamı harekette uzlaşma olmaz geri vitesde yoktur direniş yoktur saldırı vardır bunların hepsini biliyoruz ama kinimizin yetecegi ve de saldırıda olan amerika israil ingiltere fransa rusya ve daha nice atanmış yalakaları varken kinimizi birbirimize harcarsak hak olmaz birbirimize tahammülümüz olacak birbirimizi sapkın görmeyecegiz olaylara ayrılık penceresinden bakarsak binlerce ayrılık buluruz mezheplerde bile ayrılık buluruz hanefisinde şafisinde ama bizim vazifefemiz birbiriimzin hatasını düzeltmek ama konuşarak tartışarak yermeden hakaret etmeden . HER KES SAVACI OLAMAZ kimisi tüccar kimisi derviş her kesin savaş cı olmasını beklemek adaletli olmaz insan fıtratınada uymaz ,
eger kuranın hakimiyeti isteniyosa fitneden ve birbirine saldırmaktan uzak durulmalı sözüm her kesedir bir kişiye yada bir gruba deildir
rabbim yolunda mücadele edenlerden eylesin

Üst Ana Sayfa Alt