Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hilal Görüldü! Kurban Bayramı 26 Ekim 2012 Cuma Günü !

M Çevrimdışı

Muvahhidah

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Rasulünün yolu , kardeşlerine hakaret etmek değildir..
Heleki bu yolu , delillere dayandırıp süslemek hiç değildir..
Senin dediğin doğruysa söylersin doğrunu çekilirsin kenara , hakaret etmekte ne demek ? Tekrar ediyorum Haddini bil !
Kimsenin şahsına hakaret edecek yetki vermedi Allah swt sana..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Olayı saptırmazsan sevinirim. Kimseye hakaret ettiğim yok. Kimseye yetkimi zorla kullandığım da yok.

Aynayı çevir ve oku, delille size gelinen bir konuya ben karar seçtim diyorsunuz, sizce bu haddi aşmak değil de nedir?

M Çevrimdışı

Muvahhidah

Üye
İslam-TR Üyesi
Ewet ben seçtim , birçok farklı görüş var ve bende 25 perşembeyi seçtim..bu kadar basit..
Senin delillendirdiğin gün doğruysa söylersin çekilirsin kenara..senin dediğine uymak zorunluluğum yok , uymadığım içinde ''Akılsız'' hakareti yeme durumum yok ve seninde Akılsız deme hakkın yok..

Burda bir ihtilaf var ise , bunun Hükmünü Alllah swt verir..senin iş'in delilini söylemek o kadar.. daha fazlasını senden Allah swt istemiyor..

Hakaret ettiğin için Helallik isteyeceğine , hala sen şöyle yapıyorsun böyle yapıyorsun bu haddi aşmak değilmi ? gibi cümlelerle kılıf bulup hakaret edişini hakklı çıkarmaya çalışıyorsun..
bu müslümana yakışmaz , Allah'dan swt kork..

Diyelimki haddi aşmış olsam , yine bu durum senin hakaret etmeni gerektirirmi ? bak sende bana karşı haddi aştın hakaret ettin ama ben haddi aştığın halde hakaret ile karşılık vermedim..

Neyse bu son mesajımdı bu konu ile alakalı , selametle..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Dediğin gibi gerçekten hiyanet kuruluşunun delili olsaydı, ki siz olduğunu söylüyorsunuz 2. biri daha çıkarsa delil var ve delili gösterirse, ben özür dileyip helallik isteyeceğim.

Not: Akılsız kelimesini, atasözündeki ince mana üzere ekledim, dalga geçme maksadı ile anlaşıldıysa kusura bakma.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
muvahhida kardeşim sana da benım tavsıyem ınsanların hassas oldukları konularda hassas zamanlarda açıklama yapma en azından sende açıklama yapmak zorunda değilsin , her doğru veya her görüş her ortamda soylenmez

yazdıkların dıyanetın bu konudakı tesbıtının hemen akabınde oldugunda onun gorusunu kabullenıp diğer görüşü elının tersıyle atmış goruntusu oluşur bu da zanna sebebıyet verır

velhasıl dıkkat etmek lazım

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kibir, insanı naslara rağmen kavmiyetçiliğe götürmemeli.
Laik devletin 1,5 sene evvelinden masa başında karar kılınarak ilan edilen Şeriatin bayramlarında ummetten ayrılmak için cehaletin yanında kavmiyetçiliği de ön plana çıkardığını muşahede ediyoruz.

Hıyanet teşkilatının zırvalarına aldananların, haccda olmaları durumunda samimi olanların ya Hacı'lıkarını inkar etmeleri gerekirdi, ya da 5 milyon hacıdan ayrı olarak kendi başlarına arafata çıkıp kurban keserek "sadece ben hacı oldum" demeleri gerekirdi.

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şahsen tanıdığımız ve 30 yıldır hilali gözetleyerek müslümanları bilgilendiren bir ağabeyimiz bu sene hilali 16 ekimde türkiyede de gördüklerini iletti.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
25 ekimde hilal Türkiyede görülmedi, sadece dünyanın batısında (güney amerika) göründü -ki bu da ertesi günün hilali sayılmakta- Diyanet te bunu açıklamasında kendine kılıf bulmaya çalıştı.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum
BISMILLAH
yani $imdi peygamber efendimiz sav burda olsa peygamber efendimizden bir gun once bayramI kutlamak namazda peygamber efendimizin arka safta namaz kILIp umettin lideri olmadIgInI tescil etmekle aynI olcudedir. Kurban bayramI HacIn 10. gunu ba$lar ve Hac Saudi arabistanda oldugu icin onlarI takip etmek zorundayIn. 2. neden ise herkes aynI gunde kutlarsa tum ummetin birle$tiginin kanItIr Ancak Diyanet islere kendine kore farkLI bir islam ya$amaktadIr malesef

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
http://www.al-islam.com/Loader.aspx?pageid=620

tarih hesap programları da 25 ekim bayram diyor,

birde diyanet güney afrikada ay görünmüştür diyor ve görüldüyse ve dünyanın herhangi bir yerinde görülmesi ile amel edilir diyen fetva,ictihad,hadis de varsa;sorun nerde tam olarak anlamış değilim.

hesapla kitapla olmaz bu işler kardeşim ay gözlemlenecek masa başında hesap yaparak söylüyor bu adamlar

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Diyanet İşleri Başkanlığının Kandilli Rasathanesi ile birlikte yaptığı hesaplamalara göre 1433 yılı Zilhicce ayının hilali 16 Ekim 2012 tarihinde evrensel zaman (U.T.) ile 01.20’de aşağıdaki yerlerde görülmüştür:
1. 69 derece 20 dakika 44.952 saniye Güney enlemi, 86 derece 17 dakika 56.58 saniye Batı boylamına sahip Büyük Okyanus, Antartika’nın Kuzeyi, Güney Amerika kıtasının Güneyinde; Güneş, 15 Ekim 2012 tarihinde bölgenin yerel saati ile 21:20’de, Ay ise 22:44’de batmıştır.
2. 36 derece 51 dakika, 56. 38 saniye Güney enlemi, 105 derece 51 dakika, 48.528 saniye Batı boylamına sahip Büyük Okyanus, Güney Amerika Kıtası açıklarında; Güneş, 15 Ekim 2012 tarihinde bölgenin yerel saati ile 18:20’de, Ay ise 18:58’de batmıştır.
3. 4 derece 23 dakika 7.836 saniye Güney enlemi, 112 derece 11 dakika 12. 372 saniye Batı boylamına sahip Büyük Okyanus, Ekvator-Peru açıklarında; Güneş, 15 Ekim 2012 tarihinde bölgenin yerel saati ile 18:20’de, Ay ise 18:45’de batmıştır.

Türkiye de gördüğünü söyleyenleri verdiği tarih itibari ile ;

16-Eki zilhicce 1
17-Eki zilhicce 2
18-Eki zilhicce 3
19-Eki zilhicce 4
20-Eki zilhicce 5
21-Eki zilhicce 6
22-Eki zilhicce 7
23-Eki zilhicce 8
24-Eki zilhicce 9
25-Eki zilhicce 10

ise 25 Ekim neden bayram olamaz ?

M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşler sabah forumda Abdullah Yolcunun kurban bayramı hususunda diyanete seslendiği videonun olduğu konu vardı. onu arıyorum ama bulamadım, yardımcı olabilir misiniz?

Üst Ana Sayfa Alt