Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Helal Yoldan Kendi İşimi Yaparak Rızkımı Kazanmak İstiyorum Ne Önerirsiniz?

M Çevrimdışı

Muaz_muslim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum
size çok genel olan ve daha çok tavsiye üzerine olan bir soru sormak istiyorum. Elimde 90 gr altın değerinde bir sermaye var ve her ay artmakta giderim yok derecesinde az bunu sadece özel sektörün haramlarından ve insanlarından kurtularak rahatça helal yoldan rızkımı temin edebileceğim bir iş kurmak için biriktirdim. Ne tavsiye edebilirsiniz? Bir çok fikiri ele aldım çok uzun bir zamandır üzerinde plan yapıyorum ancak bir kesin mutmain sonuca varamadım neler önerebilirsiniz?

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum
size çok genel olan ve daha çok tavsiye üzerine olan bir soru sormak istiyorum. Elimde 90 gr altın değerinde bir sermaye var ve her ay artmakta giderim yok derecesinde az bunu sadece özel sektörün haramlarından ve insanlarından kurtularak rahatça helal yoldan rızkımı temin edebileceğim bir iş kurmak için biriktirdim. Ne tavsiye edebilirsiniz? Bir çok fikiri ele aldım çok uzun bir zamandır üzerinde plan yapıyorum ancak bir kesin mutmain sonuca varamadım neler önerebilirsiniz?
Aleykum selam kardeşim, taş çatlasın şuan ki kurla 240-250bin₺ paran var. Motor al sat yapabilirsin. Tabi bu noktada az çok bilgin olması gerekir. Motoru satana kadar kendin kuryelik yapabilirsin. Trendyol veya bir dükkan da kendi motorunla çalışabilirsin motoru satana kadar. Veya motoru kiraya verebilirsin. Veya yolcu taşıyabilirsin. Bide özel kuryelik yapabilirsin. Değerli eşya getir götürme uzun mesafe olarak. İnternette gruplar var buna yönelik. Benim tavsiyem bu kardeşim selametle. Allah yardımcınız olsun.

M Çevrimdışı

Muaz_muslim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun fikir için bunu düşünmemiştim. Son günlerde normal özeldeki işime devam ederken küçük bir al sat ticarete başlamayıda düşündüm e ticaret özellikle global ancak şer'i yönünü bilmiyorum faiz vs konuları olmayacak tabiki

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun fikir için bunu düşünmemiştim. Son günlerde normal özeldeki işime devam ederken küçük bir al sat ticarete başlamayıda düşündüm e ticaret özellikle global ancak şer'i yönünü bilmiyorum faiz vs konuları olmayacak tabiki
Ani kararlar verme cano, şuan senin durumunda olsam altında kalırdım. Ortalık çok karışık altın piyasası uçacak. Hele bir de itrailin irana saldırı yapması sonrası yine çıkacak altın. İyi düşün iyi karar ver. (Ytd)

Üst Ana Sayfa Alt