Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hatay'da Patlama

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Belediye binası yanında patlayan aracın önünde bakır telle bağlandığı sanılan yanmış bir ceset fotoğraf

reyhanlidaki_patmada_korkunc_ayrinti13682800390_h1025199.jpg
istişhadi süsü mü vermeye çalışmışlar abi .

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İstişhadi süsü vermek isteyebilirler.Bu saldırıları genellikle nusret cephesi mücahidleri yaptığı için olabilir.Bu da ilginç bir ayrıntı.

H Çevrimdışı

hasan b

Üye
İslam-TR Üyesi
esedin resmi sitesi de haberi şöyle vermiş:

[TD="bgcolor: #FFFFFF"]Reyhanlı’da 2 Bombalı Araç Havaya Uçtu
Mayis 11, 2013
20130511-155610_h481620.jpg

[TD="bgcolor: #FFFFFF"]ANKARA – Türkiye İçişleri bakanı Muammer Güler bugün; Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde bombalı iki aracın havaya uçması neticesinde 4 kişinin öldüğünü, bir kısmı ağır olmak üzere en azından 18 kişinin yaralandığını ilan etti.
Reuters’in aktardığı açıklamalarında Güler; bomba yüklü iki aracın Reyhanlı Belediye Binası ve Posta Binası önlerinde havaya uçtuklarını söyledi.
20130511-155551.jpg
Bombalı eylemlerde 4 kişinin öldüğünü 18 kişinin de yaralandığını ifade eden Güler; yaralıların bir kısmının ağır olması nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe duyduğunu ekledi.
BU arada Türkiye'deki AKP hükümeti; Suriye'de masum insanları katletmek, altyapı ve devlet kurumlarını sabote etmek amacıyla dünyanın dört bir yanından gelen kiralık ve tekfirci teröristlerin önünde Suriye- Türkiye sınırlarını ardına kadar açmış durumda. Bölgede askeri eğitim alan ve silahlarıyla kol gezen bu teröristlere Türkiye hükümeti her türlü kolaylık, eğitim, finans ve silahın yanı sıra Suriye topraklarına girişlerini kolaylaştırıyor.
Söz konusu silahlılar ile bölge halkı arasında yaklaşık bir hafta önce büyük bir kavga meydana gelmişti.
Türk Kaynakları, Reyhanlı'da meydana gelen patlamalarda ölenlerin sayısının 20'ye yaralı sayısının ise 43'e yükseldiğini ifade etti.

http://sana.sy/tur/237/2013/05/11/481620.htm

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar olay sıcağı sıcağına lütfen saçma sapan yorumlar yapmayalım. Komplo teorileri kendinize saklayın.

Ben savaştan yanayım bir an önce başlasın artık şu savaş da safları iyice sıklaştıralım.

Bilmem haberin var mı Suriyede 3 yıl süregelen bir savaş var. Safını belli etmek zor bir iş değil antepli kardeş.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar olay sıcağı sıcağına lütfen saçma sapan yorumlar yapmayalım. Komplo teorileri kendinize saklayın.

Bilmem haberin var mı Suriyede 3 yıl süregelen bir savaş var. Safını belli etmek zor bir iş değil antepli kardeş.
Orasını biliyoruz kardeş.Ama anlayamadığın nokta bir dünya savaşı çıkarsa esad ve israil diye bir şey kalmaz ortada.Müslümanlar birlik olduğunda yenemeyecekleri devlet yok.Ne yazık ki şu anda herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın durumunda.Allaha nasıl hesap vereceğiz bilemiyorum.Bu da kendime eleştirimdir.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Orasını biliyoruz kardeş.Ama anlayamadığın nokta bir dünya savaşı çıkarsa esad ve israil diye bir şey kalmaz ortada.Müslümanlar birlik olduğunda yenemeyecekleri devlet yok.Ne yazık ki şu anda herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın durumunda.Allaha nasıl hesap vereceğiz bilemiyorum.Bu da kendime eleştirimdir.

Arkadaşım sen hayal dünyasında mı yaşıyorsun? Türkiyede yüzde kaç müslüman 5 vakit namaz kılıyor ve cihada olumlu bakıyor. Veya yüzde kaç müslüman Türkiyede işlenen şirk ve bidatın farkında? Bu müslümanlar mı doğru safta yer alacak? Kandırırlar bunlarıda. Daha şirk konusunda bile dolandırılan adam mı mücahidler safında savaşacak? Onu dolandırırlar ve Tagutun safına çekerler. Eğer türkiyede savaş çıksa inan bana toplumun 10%u geçmez İslam için savaşanlar sayısı.

GERÇEKLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUP ÖYLE KONUŞALIM.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım sen hayal dünyasında mı yaşıyorsun? Türkiyede yüzde kaç müslüman 5 vakit namaz kılıyor ve cihada olumlu bakıyor. Veya yüzde kaç müslüman Türkiyede işlenen şirk ve bidatın farkında? Bu müslümanlar mı doğru safta yer alacak? Kandırırlar bunlarıda. Daha şirk konusunda bile dolandırılan adam mı mücahidler safında savaşacak? Onu dolandırırlar ve Tagutun safına çekerler. Eğer türkiyede savaş çıksa inan bana toplumun 10%u geçmez İslam için savaşanlar sayısı.

GERÇEKLERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURUP ÖYLE KONUŞALIM.
Arkadaşım ben Müslümanlar derken sadece Türkiyedekileri mi kastediyorum? Ayrıca türkiye ordusu suriyeye girerse esad mutlaka gider.Türkiye her ne kadar tağuti bir ülke olsa da esaddan daha iyidir.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Valla doğruya doğru,türkiye sadece hatay ve antepdeki askerleri yollasa 3 günde şamı alır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son durum 50 ölü 100 e yakın yaralı