Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hatay'da Patlama

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
esad taraftarları özellikle suçu nusret cephesine atmaya çalışıyorlar.işin ilginci RNN-Tr nusret cephesine terörist dedi ve olayı onların yaptığını duyurdu

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Suriyeli mültecilerin işlettiği mültecilere ücretsiz yemek verilen bir lokanta varmış Reyhanlı'da. Bomba o lokantanın önünde patlamış

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hımmmm beyler bu olay sanıldığı kadar bnassit değil buram buram fitne kokuyor. 50 ölü farkındamısınız tarihimizde almış olduğumuz en büyük saldırı bu . en son gazi antepte olmuştuda 6 kişiydi yanlışımız yoksa .

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben yeni patlamalar bekliyorum.
Bomba ve sosyal olaylar çıkma ihtimali yüksek.

En çok da suya sabuna dokunmayalım. Bize ne Suriyeden sesleri çıkacaktır.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada meclisten yıldırım bazı yasalar da geçer hemen bu hafta. Nasıl olsa millet Reyhanlıyı konuşacak .
Bikaç da zam yapılır bişeylere

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir haber sitesinde yaptığım yorum.

İntihar eylemi süsü verilmek istenmiş.İntihar eylemini genellikle nusret cephesi yapıyor.Nusret cephesinin üzerine atıp türkiyenin destek vermemesini sağlamak istemişler.Adamı bakır telle bağlamışlar patlama esnasında adamın uçacağını düşünmüşler.Ama işin ilginç yanı evler bile yıkılmış adam uçmamış.Teorimi destekleyen nokta ise esada yakın sitelerin hepsi olayı nusret cephesinin üzerine yıkmaya çalışması.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah..
Kardeşler benimde bu olaylar üzerine bir teorim var.
Malumunuz Sınır kapıları muhaliflerin elinde.Bu kapılardan günde savaşçı muhimmat ve erzak olmak üzere muhaliflerin ihtiyafı olan herşey geçmektedir..
Esetin askerleri bu sınır kapalıları ne kadar almak istesede bir türlü alamıyor son birkaç gün öncede zaten uçaklarla ile bu sınır kapılarından birini bombalaması bu sınır kapılarını ele geçirmekte ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor..

Asıl meseleye gelirsek...

Cilvegözündeki patlama
Ondan önce 1 polisin öldürülmesi olayı
Şimdide reyhanlıdaki patlama.

Reyhanlıdaki sınır kapısını çok ciddi anlamda kullanıyor muhalifler..

Eset bir strateji geliştirip ne kadar sınır kapısı bulunan ilçe varsa orayı karıştıracak ve hükümetin bu sınır kapılarını kapatmaya zorlayacak gibi..

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ve rahmetullah..
Kardeşler benimde bu olaylar üzerine bir teorim var.
Malumunuz Sınır kapıları muhaliflerin elinde.Bu kapılardan günde savaşçı muhimmat ve erzak olmak üzere muhaliflerin ihtiyafı olan herşey geçmektedir..
Esetin askerleri bu sınır kapalıları ne kadar almak istesede bir türlü alamıyor son birkaç gün öncede zaten uçaklarla ile bu sınır kapılarından birini bombalaması bu sınır kapılarını ele geçirmekte ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor..

Asıl meseleye gelirsek...

Cilvegözündeki patlama
Ondan önce 1 polisin öldürülmesi olayı
Şimdide reyhanlıdaki patlama.

Reyhanlıdaki sınır kapısını çok ciddi anlamda kullanıyor muhalifler..

Eset bir strateji geliştirip ne kadar sınır kapısı bulunan ilçe varsa orayı karıştıracak ve hükümetin bu sınır kapılarını kapatmaya zorlayacak gibi..
Aleykum Selam ve rahmetullah.Teorin mantıklı akhi.

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hımmmm beyler bu olay sanıldığı kadar bnassit değil buram buram fitne kokuyor. 50 ölü farkındamısınız tarihimizde almış olduğumuz en büyük saldırı bu . en son gazi antepte olmuştuda 6 kişiydi yanlışımız yoksa .
Abi ne 6 sı, kaç 6 ? O kadar ölü vardı ki parayı yakınlarına verip uzak köylere geceleyin gömdürdüler, Bizzat ben Şahidim bu olaya. En az 50 - 60 kişi ölmüştü o saldırıda. Antepliyim bende.

A Çevrimdışı

abdulmuktedir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim ben geçen bahsediyorum Mihrac Ural kafirinden şimdi bakıyorumda benim dediğimi söyler tarzda bazı haber sitelerinde yazılar var.Bu saldırıyı Allahın laneti üzerine olsun Mihrac kafiri yapmıştır..

Son gelen bilgilere göre Reyhanlı’da 40′ın üzerinde ölü en az 100 yaralımız var…
Reyhanlı’yı kana bulayan saldırının ardından güvenlik birimlerine ihbar yağıyor. Ulaşılan bilgilere göre saldırının planlayıcısı Suriye’nin istihbarat birimi Muhaberat, tetikçi ise THKP/C…
İlk belirlemelere göre sınırdan üç araç, ayrı zamanlarda Türkiye’ye giriş yaptı. Bomba yapımında kullanılan patlayıcılar ise kaçakçılar tarafından Hataya sokuldu. Bombaların montajı da içeride yapıldı.
Saldırının içerisinde eski THKP-C yöneticisi ve Acilciler’in lideri Mihraç Ural olduğu öne sürüldü.
THKP-C’den ayrıldıktan sonra Acilciler’i kuran Mihraç Ural, Türkiye’den kaçtıktan sonra Suriye’ye sığındı ve uzun süredir burada yaşıyor. Esad ailesine giren ve Suriye istihbarat örgütü El-Muhaberat’la yakın ilişki içerisinde olan Mihraç Ural, savaşın başlamasının ardından silahlı adamlarıyla beraber Esad ordusuyla birlikte çatışmalara katıldı. Geçtiğimiz hafta içerisinde ortaya çıkan videoda Banyas’ta gerçekleşen katliamın itirafında bulunan Ural, aynı zamanda Hatay’daki Alevileri Suriyeli sığınmacılara karşı silahlanarak ayaklanmalarını istemişti. Acilciler örgütünün adı Cilvegözü’ndeki patlamalardan sonra da şüpheliler arasında yer almıştı.
Öte yandan Reyhanlı’nın seçilmesinin nedenlerinden birsi de bölgenin Sünni ağırlıklı ve MHP’ye yakın olması. Böylece halkın tahrik edilerek provokasyona getirilerek karışıklık yaratılması amaçlardan birisi olarak öne çıkıyor.
Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen saldırının ardından güvenlik birimlerine yapılan ihbarlarda saldırının organizatörünün THKP/C olduğu iddia ediliyor. Saldırının hemen ardından yapılan ihbarları değerlendiren istihbarat birimleri çalışmalarını derinleştirirken, saldırıyı Suriye’nin yönlendirdiği belirtiliyor.
Olağanüstü Çalışmalar
Ankara’da oluşturulan kriz masasına gelen bilgiler titizlikle inceleniyor. Suriye’nin istihbarat birimi Muhaberat ile ortak operasyonlara imza atan THKP/C (Acilciler) üzerinde durulurken, tüm mobese kayıtları toplanarak saldırganların faillerinin tespit edilmesi için olağanüstü çalışmalar yapılıyor.
Devlet Terörü!

Provokasyonlara karşı güvenlik birimleri Ankara tarafından uyarılırken, saldırıların ağırlıklı olarak kamu binalarına yönelik gerçekleştirilmesi ‘devlet terörü’ olarak yorumlanıyor.
Hatay ve çevresinde Suriye yanlısı propagandalarda öne çıkan Acilciler, çözüm sürecine karşı olan yapılarla birlikte bölgede çok sayıda organize eylemleri gerçekleştirdiği biliniyor. Esed yanlısı “Mukaveme Suriye” adlı milis grubunun başında Lazkiye dağlarında muhaliflere karşı savaşan THKP/C’lilerin, Suriye’de sahil bölgelerinde etnik temizlik yaptıkları da biliniyor.Haber10

R Çevrimdışı

Rabbani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ama hamd olsun Annem ve Babam ne kadar bana karşı çıkmalarına rağmen bu olay olduktan sonra ''Sen haklıydın, dediğin çıktı'' dediler. Babam ne kadar Nusra'ya karşı çıktıysa bu olay olduktan sonra planın ne olduğunu anladı. Allah'ım sana binlerce şükürler olsun, artık annem ve babam'da doğruları, gerçekleri gördü :)

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ama hamd olsun Annem ve Babam ne kadar bana karşı çıkmalarına rağmen bu olay olduktan sonra ''Sen haklıydın, dediğin çıktı'' dediler. Babam ne kadar Nusra'ya karşı çıktıysa bu olay olduktan sonra planın ne olduğunu anladı. Allah'ım sana binlerce şükürler olsun, artık annem ve babam'da doğruları, gerçekleri gördü :)
Benim abimle babam da mhp li ben de antepliyim kardeşim ne kadar dil döksemde vazgeçmiyorlar bu tağut aşkından.Ama inat değil mi mutlaka vazgeçecekler :)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ntv 3. patlama oldu dedi az once radyodan . dogrumu