Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hamas ENSARULLAH çatışma görüntüleri !!!

B Çevrimdışı

berae24

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
şerefsiz köpekler demokrasi dininin kulları Allah sizi kahretsin .. wallahi siz tevhide dönmedikçe samimi mücahidler kılıçlarını size karşı doğrultacaktır ...

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Amerika israile ne hacat zaten birbirmizi yok ediyor, satiyor, sirtimizdan vuruyoruz elhamdulillah :(

N Çevrimdışı

nuriiii

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
adi hamas milislerinin yaptığına bak..allahım sen onları ıslah et eğer ezeli ilminle onların hidayetlerinin mümkün olmadığını biliyorsan onların hakkından gel..onlara karşı mucahid kullarına yardım et...demokratları yerin dibine batır..

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ebû Bekre Nüfey’ ibn Hâris es Sakafî (Allah Ondan raz
ı olsun)’den rivayet
edildiğine göre peygamberimiz (sallallahu aleyhi vesellem) şöyle buyurdu: “İki
müslüman birbirine kılıç çektiğinde öldüren de ölen de cehennemdedir.” Bunun
üzerine ben: Ey Allah’ın Rasûl’ü öldürenin durumu belli ama ölen niçin
cehennemdedir? diye sordum. Peygamber (sallallahu aleyhi vesellem) efendimiz
buyurdular ki: “Çünkü o da arkadaşını öldürmek istiyordu.” (Buhârî, İman 22;

Müslim, Kasâme 33.)

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Eskiden Haması El Üstünde Tutanlar Şimdi Küfrediyorlar...Nereye Gidiyoruz Böyle

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş insan tanıdığı kadarı ile başkası hakkında yorum yapabilir. Yada onu tanıdığı kadar kendisine uzak yada yakın hisseder. Bu gün hamas hakkında yazılanlar çizilenler bir yana demokrasi adına attıkları adımlar bizlere söz bırakmıyacak kadar aşikardır. Ayrıca islam emirliklerinin hamasa karşı tavrı oldukça nettir. Ki bu zaten beytul makdis islam emirliğinin kuruluşu ile çizgileri netleştirdi.

Rabbim tez zamanda demokrasi amelinden onları uzaklaştırır. Rabbim inşeAllah onları islam emirliğine bağlı kılar.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Oturduğumuz yerden düşünmek kolay arkadaşım...bide oradan nasıl görünüyor ...onu da düşünelim...Bombalar altında kimseden yardım almayarak yaşamak...müslüman bildiğin ülkelerin bile sana yüz döndüğü israilin işine yarayacak şeyler yaptığını görerek yaşamak...duvarların ilersinde...senin kardeşlerinin suskunca yaşaması...islam aleminin küçücük israile bir dur bil diyememesini görerek yaşamak...bombalar...fosfor..ateş..bunları görerek yaşamak...ve ölmek..biz bilmiyoruz ...onlar biliyorlar...bir çözüm yolu arıyorlar...orada ölenlerin çoüğu sivil...çocuk kadın...onları korumak için ne yapabiliriz...israil kenesini bomba atmaktan kurşun yağdırmaktan nasıl durdurabiliriz diye düşünüyorlar..biz se burada sıcak yatağımızda...güvenli evimizde...hamas demokrasiye uydu...sanki uymadan önce çok yardım alıyordu ya...

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe El Türki

Üye
İslam-TR Üyesi
Maalesef hamas eskisi gibi değil önceden şeyh ahmet yasin döneminde hamas demokratik seçimlere katılmadan önce filistindeki en önemli cihad hareketiydi. Biri el fetih ve biri hamastı. El fetihin çizgisi zaten baştan belliydi ancak hamasın şuanki konumu maalesef çok kötü gitgide artık türkiyedeki saadet partisi veya akp hükümetine benzemeye başladı zaten kendileride bunu ifade etti. İsmail Heniyye bizim yönetimde hedefimiz taliban değil türkiyedir dedi. Ve Hamas gitgide ılımlı olmaya başladı. Şuan filistinde ceyşül islam grubuda var bu grup bildiklerimize göre el kaide çizgisinde ancak hamasa ve el fetihe göre güçleri çok az. Hamas hakkında bilgi edinmek istiyorsan Şeyh Ebu Muhammed El Makdisi'nin hamasa yönelik yazdıklarını okumanı isterim şeyh kaynaklarıyla birlikte hamasın şuanki çizgisini anlatmış. Ama şuan aksa işgal altında ve Allah korusun gazze veya filistinin başka bir yeri işgal edilse biz hamasla birlik olup savaşmak zorundayız ve şuan işgale son verilmesi için hamasa destek olmamız gerekir. Çünkü israil tekrardan filistini işgal etse ona karşı savaşacak olan gene hamas olucaktır o yüzden şu durumda bu hamas ile olan ihtilafları ertelersek bizim için daha iyi olur. Çünkü bizim şaun hamasa karşı mücadele etmemiz israilin ekmeğine yağ sürmek olucaktır. O yüzden şuan için hamasa destek olmak gerekir. Ancak şunuda unutmamamız gerekir ki hamasın çizgisi saf ve temiz olan islami hareketten çıkmıştır ve inşallah en yakın zamanda hatalarını anlayıp bu demokratik seçimlere katılmaktan ve türkiyeyi örnek almaktan vazgeçerler.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
israil 67 isgalinden evvel ayni su an hamas,hizbullah,fko, mucahidleri gibi idi hatta baslangicta oldukca zayiftilar ve bir karis topraklari yoktu sadece militan olark baskinlar duzenliyor ve gelecekteki buyuk saldiriya hazirlik yapiyorlardi(aynisini turk ordusu tamamen kurmay subaylardan olusan mucahitlerle kibrista 1968 te yapti 72 sonuna kadar)yukarida adi gecen uc orgutte su ana kadar yaptigi tek sey filisitinin parcalanmasi adina olmustur yni isgalden bu yana gecen yaklasik 45 yil hergecen gun donum donumde olsa topraklar israil tarafina geciyor malesef ve su an orada ki guc gercekten nerede ise sifirlanmis durumda sadece coluk cocuk yetiskin sayisi o kadar azki ve bu durumda dahi target yapamayan hedefi bulamayanlar nerede ve ne zaman bulusacaklarki 65 senede olmayan ne zaman olucak birbirleri ile catismalar gecmistede vukuu buldu bulmayada devam ediyor elestirmek kolay oralari her acidan ama cozum nerede ise yok denecek kadar az...ACI AMA GERCEK

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Arkadaş Ben Ne Diyorum biliyormusun...o çıktı bu girdiyi bıraksalardı...şimdiye çözüm bulmuşlardı...sen bendesin ben senden değilim...adamlarada biraz hak verin napsınlar hiç bir yerden yardım alamıyorlar duvarlar kapalı...mısır duvar örüyor...geçişlere izin verilmiyor...orada sadece savaşçılar yok binlerce sivil çouk kadın var...biliyorsunuz...taliban a sarılsa ...nasıl yardım alacak..iyice duvarlar genişleyecek...iyice kapanacak...şimdi ise biraz çözüm var...biraz daha seslerini çıkarabiliyorlar...talibana bağlı olsa...israile 1 füze atcan....100 tane füze karşılık gelecek..acı ama gerçek durum bu...son gazze kuşatmasında da gördük...neler olduğunu...ölen askermiydi sivilmiydi önce bunu sorgulamak lazım...

herşeyi bırakıp müslümanlığıda bıraksak...bir insan olarak..baksak ...sizce kimin vicdanı sızlamadı...bombalar altında kalan çocuklarla...kimim ???!!! taliban neyse ama türkiye biraz olsun sınırları açabilir...açıyorda...bunu da bilesiniz....cihad farzdır ama aç susuz ilaçsız da cihatı nasıl yapacaksın...

E Çevrimdışı

ebuhasanelmakdisi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Oturduğumuz yerden düşünmek kolay arkadaşım...bide oradan nasıl görünüyor ...onu da düşünelim...Bombalar altında kimseden yardım almayarak yaşamak...müslüman bildiğin ülkelerin bile sana yüz döndüğü israilin işine yarayacak şeyler yaptığını görerek yaşamak...duvarların ilersinde...senin kardeşlerinin suskunca yaşaması...islam aleminin küçücük israile bir dur bil diyememesini görerek yaşamak...bombalar...fosfor..ateş..bunları görerek yaşamak...ve ölmek..biz bilmiyoruz ...onlar biliyorlar...bir çözüm yolu arıyorlar...orada ölenlerin çoüğu sivil...çocuk kadın...onları korumak için ne yapabiliriz...israil kenesini bomba atmaktan kurşun yağdırmaktan nasıl durdurabiliriz diye düşünüyorlar..biz se burada sıcak yatağımızda...güvenli evimizde...hamas demokrasiye uydu...sanki uymadan önce çok yardım alıyordu ya...

Humble Kardeşim ;

Bu sert çıkışınızı samimi olmanıza bağlıyorum ki eyvallah.
Evet orada yaşam zor orada herşey çok zor. Ama kardeşim bu kardeşininde bir bildiği var ki bu tür yaklaşım içindeyim. Filistinde katledilen halk için inan düşündüğünden daha çok içimiz kan ağlıyor.

Yardım sa evet çok zor ve aynı zamanda az. Benim dem vurduğum filistin cihadı değil hamasın demokrasi tiyatrosudur. Bu söylediklerinde senin haberin olduğu gibi mağrib islam emirliğinin de ;ırak islam devletininde ve beytul makdis islam emirliğininde haberi var. Bunları ne ben nede bir başkası söylemiyor. Bunları bizzat cihadın içinde bulunan hak ehli söylüyor. Onun için kardeşim lütfen bu konuda şahıslarımıza yönelik yazılar yazmayalım.

Bil ki kardeşim orada savaşan sadece Hamas değil. Orada ensarullaha ait kaç tane cemaat cihad yürütüyor. Orada darussunne kaç tane ekip ile cihadına devam ediyor.

Ama bu cemaatlerden biri bir islam emirliği kuracak ve demokrasiden ve havarilerinden beri olduğunu söyleyecek. Ve birileride bunu söyleyen müslümanları bir camide katledecek!!!! İşte kardeşim bundan sonrasında duygusallığa yer yok. Bundan sonrasında haması göklere çıkarmak yok. Bundan sonrasında Rabbim Allah'dır diyen insanlara kurşun sıkanlara yer yok. Bil ki o İbni Teymiyye camiinde katledilen kardeşlerimde cihad ehli insanlardı. O kardeşlerimde hamasın çektiği sıkıntıları çekiyor ve söylenenlere göre 2 günde yarım ekmek ve 1 baş soğan ile karınlarını doyuruyorlardı.

Filistinde çilede acıda sıkıntı da ortak. Bunu sadece hamasa ve demokratlara mal etmenin bir anlamı yok. Orada cihad eden o kadar cemaat ve mücahid var ki cihadı hamasın tekelinde göstermek bence yanlış.

Neyse kardeşim samimi duyguların için Allah razi olsun. Zaten söylemler ve eylemler bellidir. Rabbim bizleri yolundan ayırmasın. Selametle...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
orada ISLAM in kazanmai icin gercekleri gormek lazim elleride ucak varmi elcevab yok,tank varmi elcevab yok,teknolojik hic bir serre silah yok adamlar nerede ise hava alinan yerleri bile kapatiyorlar orya ISLAM sedece bir sekilde hakim olabilir yada bariscil anlamda bir seyler olabilir oda siyasi cozum yoksa oradaki insanlari ha olume birakmissin hada ustlerine bomba yagmis farki yokki butun ISLAM alemi topyekun birlikte olmadiktan sonra olmaz milyon defa olmaz....ya oradaki insanlari musluman ulkeler arasinda paylasacsk zaten topu topu 2 milyon insan ondan sonra carpisanlar carpissin istedikleri kadar kadinlar ve cocuklar hic olmaz ise kurtulur cehennemden....

I Çevrimdışı

idris53

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
filistinliler türkmenler kendilerini kucuk dusuruyorlar dunya ınsanlıgından meded ummak yanlıs bır ıs burda peygamber efendımızı ornek almak lazım
peygamber efendımız ne yaptı savastı turkmenlerın ve fılıstınlılerın tasla sopayla değıl dunya ınsanlıgından meded ummak degıl sadece Allah a guvenıp ona sıgınarak savasmaları gerekmektedır turkıyeden meded umuyorlar turkıye zaten zalımlerın elınde bızım yardıma ıftıyacımız var
kendımızı dogrutamadık islamdan kopan bır turkıye size ne karı olurkı Türkiye Allah ın kanunlarıyla degıl insanların heva ve haveslerıyle konulan
kanunlarla yonetılıyor boyle bır durumdayık tv de izliyorum az kısıdegıl turkmenıstan ve filistin turkıyedekı asker ve polıslerı sayı bakımından daha
fazla olması lazım bunların hepsının savastıgını dusundugun zaman kafırlerı korkutacak bır manzara ortaya cıkar

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah a guvenıp ona sıgınarak savasmaları gerekmektedır turkıyeden meded umuyorlar turkıye zaten zalımlerın elınde bızım yardıma ıftıyacımız var

GUNDE BES OGUN YEMEK YIYORSUN HALA YARDIMA IHTIYACIMIZ VAR DIYORSUN GERCEKTEN TAKDIRE SAYAN BIR DURUM !!!

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hamas elinde fazla birşey deniyor ama camii bombalarken ne kadar çeşit bomba silah varsa kullanmakdan çekinmedi. Bende hamasa güvenmiyorum. Allah oradaki gerçek müslüman kardeşlerimize yardım etsin Amin

Üst Ana Sayfa Alt