Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Cübbeli Hamas’a Demediğini Bırakmadı

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

'Cübbeli'den dikkat çeken 'Hamas' çıkışı: Ehli sünnet kadın soyup doğrar mı?​

493E3F87-2FFB-42D5-93E3-96DEB555CDC0.jpeg

Verdiği bir sohbette İsrail-Filistin hattında yaşananları değerlendiren 'Cübbeli Ahmet', 7 Ekim'de ani bir baskınla İsrail'e saldıran Hamas'a tepki gösterdi. Hamas'ın arkasında İran'ın olduğunu ima eden 'Cübbeli', "Ehli sünnet kadın soyup doğrar mı?" dedi.​

Kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet Hoca' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Hayder sohbetlerinde gerçekleştirdiği bir konuşma sırasında Hamas'a sert sözlerle yüklendi.

İzzettin El Kassam saldırılarının arkasında İran’ın olduğunu ima eden 'Cübbeli', Hamas'ın ehli sünnet olmamakla suçladı.

Cübbeli açıklamasında şunları söyledi:

"ABD saldırılarda ‘İran’ın yaptığına dair bir veri yok’ diyor. Peki bizim bildiğimz Ehli Sünnet kadın soyup doğrar mı? biz bunları nerede gördük Haşdi Şabi’nin Suriye’de Ehli Sünnet Müslümanın kadınına yaptığında gördük. Müslümanın kadınına bunu yapan Yahudinin kadınını da bunu yapar.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlk başta destek çıkmıştı şimdi neden böyle bu kadar sert konuşmuş cidden anlamadım.İran ya da Şii bile olsa en azından Yahudi hele de siyonist İsrail’den daha kötü gibi düşünmesi bana mantıklo gelmedi. Şiilerin yanlışı çoktur ama en azından La ilahe illallah muhamedden resullah diyorlar. Bence İsrail ve siyonizm’den beter bir şey yok, belki CHP bazı alanlarda daha ileridir ama onun dışında İsrail kadar kimse acımasız değil bu dünyada müslümanşara karşı

Bunu görmeyip bu tarz konuşması gerçekten çok yanlıs hocaya yakıstıramadım

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Fâsıktan haber alırsa!
Hanefi Mezhebinden Taliban'ın vatan mudafasına "Bizde vurdu kırdı (cihad) yok, biz tasavvuf ehliyiz" diyerek mucâhidleri cihaddan koparabilmek için mucahidlerin aleyhine İngilizlerle pazarlığa girişen muşrik;
Milli konjenktürk gereği ilk başta Şafiî mezhebinin "vurdu kurdu" itikatlısı Hamas'ın eylemine destek verdi fakat daha sonra ikbal gereği çark etmiştir. Yoksa Taliban kadın soymaz, doğramazdı yine de satardı!

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli hocanın bu tutumu biz müslümanları gerçekten üzmektedir. Hoca kendini müslümanların yanında yerine İsrail’in yanında konumlandırmamalıdır. İslam konusuna derin bilgisi olan birisinin bu bilginin gereği olarak kişi sevdiği ile beraberdir hadisi ölçüsündr tavır alması gerekir.. İlim deryası olan, ezberinde yüz binlrrce hadis bulunan okuduğu kitap sayısı 20-30 bini aşan kılık ve kıyafetiyle takvada kamil olan birisi nasıl böyle bir hata yapar gerçekten anlamıyorum.

Açıp iki haber izlese asıl katillerin sivilleri öldürenlerin kim olduğunu görür ama maalesef at gözlükleriyle bakıyorlar..

Böyle giderse cemaatini de kaybedecek çünkü müslümanlar her şeyi kabul eder ama düşmana hoş görünme çabasını affetmez..

Hamas suçlu değildir. Suçlu İsrail ve onun kölesi hükmünde olan Amerika’dır.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cübbeli hocanın bu tutumu biz müslümanları gerçekten üzmektedir. Hoca kendini müslümanların yanında yerine İsrail’in yanında konumlandırmamalıdır. İslam konusuna derin bilgisi olan birisinin bu bilginin gereği olarak kişi sevdiği ile beraberdir hadisi ölçüsündr tavır alması gerekir.. İlim deryası olan, ezberinde yüz binlrrce hadis bulunan okuduğu kitap sayısı 20-30 bini aşan kılık ve kıyafetiyle takvada kamil olan birisi nasıl böyle bir hata yapar gerçekten anlamıyorum.

Açıp iki haber izlese asıl katillerin sivilleri öldürenlerin kim olduğunu görür ama maalesef at gözlükleriyle bakıyorlar..

Böyle giderse cemaatini de kaybedecek çünkü müslümanlar her şeyi kabul eder ama düşmana hoş görünme çabasını affetmez..

Hamas suçlu değildir. Suçlu İsrail ve onun kölesi hükmünde olan Amerika’dır.
Kardeşim senin bu cübbeliyle ne işin var bu gruptaki herkes onun ne mal olduğunu biliyor ama sen her konunda cübbelide cübbeli bırak şu adamı takip etmeyi reklamda etme daha fazla.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim senin bu cübbeliyle ne işin var bu gruptaki herkes onun ne mal olduğunu biliyor ama sen her konunda cübbelide cübbeli bırak şu adamı takip etmeyi reklamda etme daha fazla.
Bu abi veya abla cüppelinin cemaatine bağlı bir kuran kursunda hafızlık yapıyormuş nekadar kendini korumaya çalışsa da etkileniyordur haliyle allah kalbini islam dini üzere sabit kılsın doğru yoldan saptırmasın.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şaşırdım mı?
Tabiki şaşırmadım cüppeli gibi birisinden zaten bu beklenirdi.

Son düzenleme:
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bu abi veya abla cüppelinin cemaatine bağlı bir kuran kursunda hafızlık yapıyormuş nekadar kendini korumaya çalışsa da etkileniyordur haliyle allah kalbini islam dini üzere sabit kılsın doğru yoldan saptırmasın.
hem cubbelinin cemaatine bağli hafizlik yapip, hem burada cubbeli konularini hortlatip ya da konu açıp onun hakkinda konusmasi sıkıntılı bir durum bence. Hangi konuda,yorumda durust muamma oluverir o vakit.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Gelecek hafta bitiyor kursum sonra devam etmeyeceğim zaten ama Arapça ve tecvit konusunda gerçekten 10 numaralar daha önce devletin kuran kursuna girmiştim elif beyi bile tam düzgün öğretememişlerdi.. Diyanet eğitim filan vermiyor biz de mecburen böyle yerlere gitmek zorunda kalıyoruz kötü bir şey yapmıyoruz Kur’an öğreniyoruz işte bizim hocamız ama cübbeli hocanın çok sıkı müridi, kotu bir sey dense kavga bile eder saldırır kovar o derece yanı onu sevmemek Resullah’ı sevmemek demekmiş cunku peygamberin varisiymiş alimler diyor..
Çok ucuk bir adam cidden 1400 yıl sonraki bır adamla peygamberimizin ne alakası olabilir ama bır sey dıyemıyoruz cunku bazı ınsanlar degısmez. Bız de ogrencıler olarak bor sey dıyemeyız tabıı

16 yasımda bunları yasıyorum işte :)
Allah korusun tabii bizim şirkle küfürle ve işimiz olur. Bu sıteyo kesfettıkten sonra bır de benım bazı goruslerım degısmeye basladı.. Rabıta denen sey gercekten de bır yalandan ıbaretmıs hatta naksı tarıkatına bıle sonradan gırmıs. Delıl dıye sundukları seylerınde ıler tutar yanları yok.

Ama açkkçası bır hadis var biliyorsun ben ondan korkuyorum o yuzden sızler gıbı yazamam seyler hani bırıne kafır musrık dersek o kısı de aslında degılse bız mısrık ve kafır oluyoruz ya o yuzden ben o uslupta konusmuyorum kımseye. En fazla yanlış yolda diyorum işte. Bana da artık dogru gelmıyor da (kafır demek bırıne ne bıleyım acıkca Allah’ı Kur’an’ı inkar etmesi gerekıyormus gibi geliyor oyle yapanşara dıyorum ben mesela Kur’an’a safsata diyen bırısı kesın kafırdır de) ıste bu konuda müslüman olarak bilenen birine kafır demek o hadise gore cok rısklı gıbı gelıyor

Sız daha ıyı bılırsınız tabıı de ondan ben o uslupta konusamam en fazla diyebileceğim işte Allah herkese kalbime göre versin, müslümanları Allah zalimlerden kurtarsın.

Son düzenleme:
İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hem cubbelinin cemaatine bağli hafizlik yapip, hem burada cubbeli konularini hortlatip ya da konu açıp onun hakkinda konusmasi sıkıntılı bir durum bence. Hangi konuda,yorumda durust muamma oluverir o vakit.
Açıkçası bu forumu kafama takılan sorularda Google da çıktığı için buldum. O yüzden üye oldum yanı dusununce bır celıskı yok

Arkasından konusuyormusum gıybet yaptığımı filan mı kastediyorsun ki tam anlamadım. Ama. Bildiğim kadarıyla din konusunda maksat ilim yapmaksa insanlar hakkında konuşulabilir diye biliyorum

Abdulmuizz Fida

Admin
Ama açkkçası bır hadis var biliyorsun ben ondan korkuyorum o yuzden sızler gıbı yazamam seyler hani bırıne kafır musrık dersek o kısı de aslında degılse bız mısrık ve kafır oluyoruz ya o yuzden ben o uslupta konusmuyorum kımseye. En fazla yanlış yolda diyorum işte. Bana da artık dogru gelmıyor da (kafır demek bırıne ne bıleyım acıkca Allah’ı Kur’an’ı inkar etmesi gerekıyormus gibi geliyor oyle yapanşara dıyorum ben mesela Kur’an’a safsata diyen bırısı kesın kafırdır de) ıste bu konuda müslüman olarak bilenen birine kafır demek o hadise gore cok rısklı gıbı gelıyor

Sız daha ıyı bılırsınız tabıı de ondan ben o uslupta konusamam en fazla diyebileceğim işte Allah herkese kalbime göre versin, müslümanları Allah zalimlerden kurtarsın.
Evet, bir konu hakkında bilginiz yok ise, bilgim yok, câhilim, araştırayım, araştırıyorum vs. deyip bilgi olma yoluna koyulur. Ondan sonrada delilleriyle konuyu araştırıp durumu gerçeği görüp konu hakkında mâlumatınızı söyleyebilirsiniz.
Fakat siz işin ilk kısmında bilginiz olmadığını söylüyor, uyarıları dikkate almıyor, akıl ve hevanızı kıstas alarak "bana da yanlış geliyor" dedikten sonra aynı itikadde devam ediyor, müslümanların delillerle ortaya koyduğu imanı bir durum hakkında hala bir değişiklik olmadan, üstelik de araştırmadan aynı sapığı, muşriği sevmeye devam edebiliyorsunuz. Mazeret olarak da yukarıda kısmen doğru yanlış aktardığın ölçüyü "kafir deyip de kafir değilse biz kâfir oluyoruz" diyorsun.
Evvela delille bir kimseye araştırmalardan sonra tekfir eder ve gerçekte de kişi kafir değilse, bunun günahı kişiye dönüyor, yoksa kişi kafir olmuyor. Bu durum tam tersi için de öyledir. Yani kafir muşrik birine musluman deyince de günahı kişiye dönüyor bunu düşünen, söyleyen yok mu diye araştırmıyorsun.

Biz sana körü körüne tekfir et demiyor, aksine küfür şirk unsurlarını üzerinde bulunduran kimselerin Kur'an tecviti, sakal ve cubbe kaportasının yerinde oluşuna itibar edilmez. Yoksa Eb Cehil'e Hacı Amca derdin. Nitekim ölüden yardım isteme konusunda Cübbeli Ondan aşağı değildir bunu bilesin!

Diğer bir mesele, Kur'an öğrenmen, hıfz etmen güzel bir ameldir, fakat akaid konusu en evvel olması gereken bir ilimdir. Aksi taktirde muşrik hafızlar yeteri kadar mevcud. Akaid öğrenmeyince de seni neyle neden nasıl korkuttuğumuzun farkına bile varamıyor, tınmıyor, aksine bir de bize şaşırabiliyorsun. Rabb'im seni İslam akidesiyle tanıştırsın, göğsünü ve aklını tevhide açsın, hidayetiyle pak yoluna iletsin.

Kodaman Cübbeli Ahmed ve Koyunları

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Gelecek hafta bitiyor kursum sonra devam etmeyeceğim zaten ama Arapça ve tecvit konusunda gerçekten 10 numaralar daha önce devletin kuran kursuna girmiştim elif beyi bile tam düzgün öğretememişlerdi.. Diyanet eğitim filan vermiyor biz de mecburen böyle yerlere gitmek zorunda kalıyoruz kötü bir şey yapmıyoruz Kur’an öğreniyoruz işte bizim hocamız ama cübbeli hocanın çok sıkı müridi, kotu bir sey dense kavga bile eder saldırır kovar o derece yanı onu sevmemek Resullah’ı sevmemek demekmiş cunku peygamberin varisiymiş alimler diyor..
Çok ucuk bir adam cidden 1400 yıl sonraki bır adamla peygamberimizin ne alakası olabilir ama bır sey dıyemıyoruz cunku bazı ınsanlar degısmez. Bız de ogrencıler olarak bor sey dıyemeyız tabıı

16 yasımda bunları yasıyorum işte :)
Allah korusun tabii bizim şirkle küfürle ve işimiz olur. Bu sıteyo kesfettıkten sonra bır de benım bazı goruslerım degısmeye basladı.. Rabıta denen sey gercekten de bır yalandan ıbaretmıs hatta naksı tarıkatına bıle sonradan gırmıs. Delıl dıye sundukları seylerınde ıler tutar yanları yok.

Aynı yaştaymışız ya seninle

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida bu hadislerden kafir dediğimiz kişi kafir değilse biz kafir oluyoruz hükmü çıkmıyor mu? Hadisler Bunari ve Müslim gibi iki marka alimin kitabından geçiyor. O yüzden ben La İlahe illallah diyen hiç kimseye kafir diyemem diyorum hata mı ediyoruz ki?

Müslümanı tekfir etmek küfür olur. İki hadis-i şerif meali şöyledir:
(La ilahe illallah diyene, işlediği günahlardan dolayı kâfir demeyin! Buna kâfir diyenin kendisi kâfir olur.) [Buhari]
(Mümine kâfir diyenin, kendisi kâfir olur.) [Buhari]

"Bir adam din kardeşine, ey kâfir derse, bu söz ikisinden birine döner. Eğer böyle denilen kişi söylenildiği gibi ise söz doğrudur; yerini bulmuş olur. Aksi takdirde bu söz söyleyene geri döner." (Buhârî, Edeb 73; Müslim, Îmân 111. Ayrıca bk. Tirmizî, Îmân 16)

Ebû Zer radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Kim bir adamı ey kâfir diye çağırır veya ona ey Allah'ın düşmanı derse, o adam da böyle değilse, bu söz söyleyenin kendisine döner.(Kendisi kafir olur.)" (Buhârî, Edeb 44; Müslim, Îmân 112)

Abdulmuizz Fida

Admin

el-Buveyti Çevrimdışı

el-Buveyti

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu domuzu neden burda bu kadar reklam yapıyorlar anlamıyorum.
Şerefsizin teki bu
Ataputçu köpek

Facebook kullananlar baksın bu herifin ne mal olduğuna

Abdulmuizz Fida:
Tesettursuz olduğu için link kaldırıldı!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt