Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
.

Piyasa hakikatten çıldırmış

IMG_20170726_023032.jpg

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yeni bir düşünce türedi. Bu düşünceye göre A harfi Arapça da olmadığı için Allaha, Ellah demeliymişiz. Maalesef bunu savunanların sayısı azımsanmayacak kadar çok. :eek:

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Yeni bir düşünce türedi. Bu düşünceye göre A harfi Arapça da olmadığı için Allaha, Ellah demeliymişiz. Maalesef bunu savunanların sayısı azımsanmayacak kadar çok. :eek:

Şia marşlarda geçiyor çok

Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
BU SICAKTA ORUÇ MU TUTULUR ? LAFA BAK !

BİZİM PEYGAMBERİMİZ (sallallahu aleyhi ve sellem) ve Ashab-ı Kiram (Allah onlardan razı olsun) Antartika' da buzulların üstünde oruç tutuyorlardı ya !

Vallahi sinir oluyorum "bu sıcakta oruç mu tutulur" diyenlere !

Sanki mükafatını onlar veriyorlar da konuşuyorlar boş boş !

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dediklerine katılmasam da.. Hacamat işinin bir sektör hâline geldiğini de görmezden gelemeyiz. Aramızda hacamat işi ile iştikal edenler görmüştür. Kan renginden hastalık teşhisi yapanlardan tutunda Kupasına fahiş fiyat isteyenlere bir çokları piyasada geziyor. Kanaatim o ki hacamat tekelleşmemeli. Haccam adı altında bu işi sektör hâline getirmemek gerekiyor.
Özellikle kimi haccam ismi ile anılan insanların bu işin çok detaylı olduğu, profosyenel olunması gerektiği sözleri de kendi dilleri ile bâtıldır. Zira hacamat ile alakalı eğitimleri iki günü geçmiyor bir günü de hacamat tarihini anlatmak. Yok işte adam ne yapsın anlatacak başka bir şey yok. Getiriyorlar önüne bir adam yanlamasına kesme, çok derin olmasın, atar damarlardan kesme vs. bir kaç mâlumat gerisi teferruat.
Kanı görünce bayılan bir nesil olduk çıktık. Eliniz birazcık hamaratsa çok rahat yapabilirsiniz.
Tabi hacamat yanında farklı uygulamalar yapanlar ve bunun için ücret alanları tenzih ediyorum o hususta herkes kendi bildiğini okur.

L Çevrimdışı

likopen

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm,

konu açamıyorum. nereye yazacağımı da bilemedim. lütfen mazur görün. aklıma takılan bir durum var. karaborsa hakkında. karaborsacılığın faizcilikten ne gibi bir farkı vardır?
bir tanıdık işletme sahibi ve çok acil bir mala ihtiyacı var. bu malın aşağı yukarı tanesi 10 lira civarı ve yüksek miktarda alacak. lakin bu mal piyasada yok. sorduk soruşturduk bulamadık. olmasına rağmen yok. çünkü toptancısı, şirketi, mal sahibi artık adını her ne koyarsanız; malları koltuk altı yapmışlar ve kışı bekliyorlar. kışın aşağı yukarı bu malın tanesinin 30 hatta 40 lirayı bulacağı söyleniyor.ha paranı 6 ay vadeli faize yatırmışsın bankaya ha bu malları saklayıp zamanı geldiğinde 3 4 kat daha fazla miktara satabilmek için istiflemişsin. ne farkı var? ben mi yanlış düşünüyorum.cevap verenlerden allah razı olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Berkant Dinçkaya Çevrimdışı

Berkant Dinçkaya

Sanatlı bir eser, sanatkârı icab eder.
İslam-TR Üyesi
Din öğretmeni ders bittikten sonra akıllı tahtanın sağ üst köşesine Kâbe' nin resmini asmıştı. Tenefüste bir arkadaş resmi yere atıp üstünde tepinerek "bu sadece resim ne olacak bundan" demişti. Bu olaydan bir kaç gün sonra, cuma günü de sınıfta otururken Atatürk' ün tablosunu yerden alıp "odamın baş köşesine asacağım bunu" demişti.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Din öğretmeni ders bittikten sonra akıllı tahtanın sağ üst köşesine Kâbe' nin resmini asmıştı. Tenefüste bir arkadaş resmi yere atıp üstünde tepinerek "bu sadece resim ne olacak bundan" demişti. Bu olaydan bir kaç gün sonra, cuma günü de sınıfta otururken Atatürk' ün tablosunu yerden alıp "odamın baş köşesine asacağım bunu" demişti.

Bizim bir matematikçi vardı.
Bir gün derste arkadaşın bir cumlesi üzerine sinirlendi bu
Cebinden demir para çıkardı, fırlattı.
Sonra geldi demir parasini yerden aldi
100 desibel siddetinde Senin yüzünden atami yere düşürdüm, saygısız diye bağırdı.
Para ustune basılı ata sevdasıni bir onda görmüştüm.

Üst Ana Sayfa Alt