Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

K Çevrimdışı

kala__

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Uhud savaşında kadınları yanlarına alıyor ya kureyşli müşrikler, erkeklere zılgıt çalıp onları teşvik etsinler diye savaşa, bunları görünce o müşrik kadınlar geldi aklıma SubhanAllah..
Selâmun aleykum kardeşim Allâh hayrını versin çok güldüm hhhhh savaşa giderken bile ney çalıyorlar

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
N Çevrimdışı

Napoléon Bonaparte

Ahir bitti zaman kaldı.
İslam-TR Üyesi
Napolyon şimdi biz ne desek de sen anlamicaksın sen perfect resmin we many lerini de al başka yere git bu konular seni aşar paçalı donlu diye gördüğün abiler sarsmasın senin klasını...
Ne alakası var şimdi perfect resim many falan bacım? Ne anladın şimdi benim yazdıklarımdan da hemen bir cephe oluşturmaya çalıştın acaba? Şalvarlı, elinde ak47 ile barış işareti yapan birisi Cihad yolunda mı oluyor? Hadi Cihad peşinde kimi öldürüp de Allah'ın adını yayıyor acaba? Yok onlarla tehdit etme çabaları falan, garipsin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ne alakası var şimdi perfect resim many falan bacım? Ne anladın şimdi benim yazdıklarımdan da hemen bir cephe oluşturmaya çalıştın acaba? Şalvarlı, elinde ak47 ile barış işareti yapan birisi Cihad yolunda mı oluyor? Hadi Cihad peşinde kimi öldürüp de Allah'ın adını yayıyor acaba? Yok onlarla tehdit etme çabaları falan, garipsin.

Senin aklında ki ne peki ? Kimler Allah yolunda ?

N Çevrimdışı

Napoléon Bonaparte

Ahir bitti zaman kaldı.
İslam-TR Üyesi
Senin aklında ki ne peki ? Kimler Allah yolunda ?
Hiç kimse. Yapılan zulme hangi İslam devleti karşı çıkıyor? Hristiyan toplumu İslam'ı yerle bir etmek için uğraşırken hangi İslam lideri sesini çıkartıyor? Nerede Müslümanların birliği? Ben kolaylık sağlayıp söyleyeyim, öyle bir birlik Yok! Araplar hiç bir zulme sesini çıkarmadı, paraları var, orduları var. Ama Allah korkusundan başka korkulara kapılmışlar. Sefa sürmekle meşguller. Örneğin Arap prensleri o kadar salak ki, Hristiyan bir kadınla ayak üstü konuşmak için bile milyon dolar harcıyorlar. Ayak üstü haram işlemek yerine açları doyursa o parayla iyi olmaz mı? Müslümana bu yakışmaz mı?

Dağlarda, kendi hallerinde bir grup kurarak eline AK-47 silahlar ve mühimmatlar alıp (Allah rızası için) zalimlerle savaştığını sananlar Cihad yolunda olmuyor maalesef.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hiç kimse. Yapılan zulme hangi İslam devleti karşı çıkıyor? Hristiyan toplumu İslam'ı yerle bir etmek için uğraşırken hangi İslam lideri sesini çıkartıyor? Nerede Müslümanların birliği? Ben kolaylık sağlayıp söyleyeyim, öyle bir birlik Yok! Araplar hiç bir zulme sesini çıkarmadı, paraları var, orduları var. Ama Allah korkusundan başka korkulara kapılmışlar. Sefa sürmekle meşguller. Örneğin Arap prensleri o kadar salak ki, Hristiyan bir kadınla ayak üstü konuşmak için bile milyon dolar harcıyorlar. Ayak üstü haram işlemek yerine açları doyursa o parayla iyi olmaz mı? Müslümana bu yakışmaz mı?

Dağlarda, kendi hallerinde bir grup kurarak eline AK-47 silahlar ve mühimmatlar alıp (Allah rızası için) zalimlerle savaştığını sananlar Cihad yolunda olmuyor maalesef.
Öyleyse cihad ve zalimlere karşı mücadele nasıl yapılır, öğret ki öğrenelim biz de

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi

sözde islam devletleri için söylediklerini biz yillardir söyleyip onlara karşı mücadele edilmesi gerekiyor, onlar müslüman değil aksine münafıktır dediğimiz için bize terörist yada abd usagi deniliyor .. .
Bunlara nasıl bakıyorsun ?

N Çevrimdışı

Napoléon Bonaparte

Ahir bitti zaman kaldı.
İslam-TR Üyesi
Öyleyse cihad ve zalimlere karşı mücadele nasıl yapılır, öğret ki öğrenelim biz de
Allah (c.c) Kur'an-ı Kerim'de buyuruyor ki; "Kim bir zulme ses çıkarmaz, susar ise o da azap içindedir." Benim öyle takdire şayan bir süper gücüm yok. Aslında benim dediklerimi yanlış anladınız ondan üstüme gelmek için ısrarcısınız şöyle ifade edeyim kendimi; Avrupa Birliği bir yana, Amerikası, Kanada'sı, İngiltere'si bir yana Dünya üzerinde çok İslam ülkesi var şükürler olsun. Ancak birlik yok, bu birliği sağlamak isteyen desteklenmiyor, katledilmeye kalkılıyor. İstiyorum ki, İslam Birliği kurulsa da Amerika kafasına göre Cami bombalamasa. Şimdi İslam ülkeleri, bir İslam devleti olan Türkiye'ye destek vermezse biz bunlara karşı tek başımıza karşı çıkamayız.
sözde islam devletleri için söylediklerini biz yillardir söyleyip onlara karşı mücadele edilmesi gerekiyor, onlar müslüman değil aksine münafıktır dediğimiz için bize terörist yada abd usagi deniliyor .. .
Bunlara nasıl bakıyorsun ?
Forumda yeniyim bu yüzden kimin neyi savunup savunmadığından haberim yok. Ancak sen şimdi Türkiye'de sıradan bir vatandaşa Arapça yazılarla dalganan bir sancak ve yüzü başlıklarla kapatılmış elinde silahlı birisini göstersen o der ki bu terörist. Haklısınız ancak çoğu Müslümanın hatası, Müslümanları diğer dini inanca sahip kişilere bir terörist olarak yansıtması. Benim demek istediğim bu. İslam, barış ve kardeşlik dinidir. Birde sen böyle bir zamanda Müslüman askeri diye böyle tasvir edip gösterirsen tabi İslam'dan kaçarlar.

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Allah (c.c) Kur'an-ı Kerim'de buyuruyor ki; "Kim bir zulme ses çıkarmaz, susar ise o da azap içindedir." Benim öyle takdire şayan bir süper gücüm yok. Aslında benim dediklerimi yanlış anladınız ondan üstüme gelmek için ısrarcısınız şöyle ifade edeyim kendimi; Avrupa Birliği bir yana, Amerikası, Kanada'sı, İngiltere'si bir yana Dünya üzerinde çok İslam ülkesi var şükürler olsun. Ancak birlik yok, bu birliği sağlamak isteyen desteklenmiyor, katledilmeye kalkılıyor. İstiyorum ki, İslam Birliği kurulsa da Amerika kafasına göre Cami bombalamasa. Şimdi İslam ülkeleri, bir İslam devleti olan Türkiye'ye destek vermezse biz bunlara karşı tek başımıza karşı çıkamayız.

Forumda yeniyim bu yüzden kimin neyi savunup savunmadığından haberim yok. Ancak sen şimdi Türkiye'de sıradan bir vatandaşa Arapça yazılarla dalganan bir sancak ve yüzü başlıklarla kapatılmış elinde silahlı birisini göstersen o der ki bu terörist. Haklısınız ancak çoğu Müslümanın hatası, Müslümanları diğer dini inanca sahip kişilere bir terörist olarak yansıtması. Benim demek istediğim bu. İslam, barış ve kardeşlik dinidir. Birde sen böyle bir zamanda Müslüman askeri diye böyle tasvir edip gösterirsen tabi İslam'dan kaçarlar.
kardeş bu din şirin gözükmek için gerçekleri perde arkası edecek bir din değildir . Davet anlamında hakli olabilirsin fakat sen bize daveti eleştirerek değil direk allah, kendisi ile alay edilmesine karşılık ayet indiren(onlar iman ettikten sonra küfre girdiler), mücahitleri küçümseyerek geldin. . .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

Başkasına çamur atarken,kendini unutuyorsun sanırım, almış olduğun nick ve avatar bile kafirlere ait en basitinden ! arap krallarını yermeni anlarımda dağlarda ki mücahidleri asla,
Yapılan zulümlere ses çıkaran liderler

Yer altında olanlar

Emirel Mumin Molla Muhammed Ömer (r.h)

Şehid Şeyh Usame Bin laden (r.h)

Şehid Şeyh Ebu Yahya el libi (r.h)

Şehid Şeyh Abdullah Azzam (r.h)

Şehid Şeyh Enver el evlaki (r.h)

Şehid Şeyh Muhammed Tahir Faruk (r.h)

Şehid Komutan Hattab (r.h)

Şehid Komutan Şamil basayev (r.h)

Şehid Dokko Umarov (r.h)

adını sayamadığım daha bir çok şehid var

Yer üstünde olanlarda belli şuan

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeşim, sandığın gibi bir çok islam devleti yok. Hatta hiç islam devleti yok. Türkiye İslam devleti değildir, binaen aleyh Türkiye'ye "İslam devleti" demek tc anayasasına göre suçtur. Türkiye laik, demokrat bir ülkedir. Anayasası Kur'an olmayan ve içkinin, zinanın, kumarın ve türlü türlü fıskların serbest bırakıldığı bir ülke zaten İslam'a göre de İslam devleti değildir.

"...Kim de Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafirlerin kendileridir." (Maide/44)

"Sonra seni de emirden bir şeriat üzere kıldık. Öyleyse sen; ona uy, sakın bilmeyenlerin heveslerine uyma." (Casiye/18)

Bu mesele çok geniş, sana burada paragraf paragraf yazsam da bitiremem. İnşeAllah forumu gez ve din nedir, hakimiyet nedir, la ilahe illallah'ın manası nedir, tağut nedir gibi meseleleri araştır.

N Çevrimdışı

Napoléon Bonaparte

Ahir bitti zaman kaldı.
İslam-TR Üyesi
Töbe haşa. Benim Mücahidleri küçümsemek gibi bir niyetim yok, merak etmeyin Elhamdülillah dinim hakkında bir çok şey biliyorum ve araştırmaya da devam ediyorum. Neyse abilerim, kardeşlerim yanlış anlaşıldım veya yanlış ifade ettim kendimce, hakkınızı helal edin :)

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Töbe haşa. Benim Mücahidleri küçümsemek gibi bir niyetim yok, merak etmeyin Elhamdülillah dinim hakkında bir çok şey biliyorum ve araştırmaya da devam ediyorum. Neyse abilerim, kardeşlerim yanlış anlaşıldım veya yanlış ifade ettim kendimce, hakkınızı helal edin :)
Kardeşim daha dinin aslı olan tevhid meselelerinden haberdar değilsin, yanlış anlama aşağılamak için söylemiyorum. Bir zamanlar ben de bilmiyordum, bu forumdaki çoğu kardeş de bilmiyordu. Senden bu konuları mutlaka araştırmanı ve ilmini artırmanı rica ediyorum. Unutma ki Allah'a hesap vereceğiz, elinde imkan varken öğrenmez isen vallahi seni kurtaracak hiç bir şey yoktur.

N Çevrimdışı

Napoléon Bonaparte

Ahir bitti zaman kaldı.
İslam-TR Üyesi
Abi yok yani hemen şirk koşuyormuşum gibi şeyler yazmanız beni üzdü. Ne dedim de beni hemen isyankar ilan ettiniz? Allah (c.c) çok merhamet edici ve çok bağışlayıcıdır. İnsanın içini Allah o insandan daha iyi bilir, yanlış anlaşıldım uzatmaya gerek yok.

Üst Ana Sayfa Alt