Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Girişler de Burdan Olsunn..

• Konbuyu başlatan "iNŞiRaH"
  • Başlangıç tarihi
F Çevrimdışı

faris-i

Guest
Es-selamu aleykum ve rahmetullah

demekkı ınternetın mucahıt ve mucahıdelerı boyle oluyormu.. maşallah maşallah

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum Selam üyeliğiniz hayırlı olsun.
Sitemize hoş geldiniz.

Sitemiz umuma açıktır.Sizin gibi 100% takvali insanların geldiği gibi; islamiyetle yeni tanışan akidesindeki hataları araştıran akide nedir onu dahi bilmeyen ev hanımları genç kardeşlerimiz yaşlı amcalarımız vs vs herkese açıktır.
Hal böyle olunca islam sınırları içerisinde mizahi bir kaç başlığımızda mevcuttur.
Yemek tarifleri fıkralar anlık durumunuz vs gibi başlıklar.
Google den Yemek tarifi arayan bir kardeşimiz sitemize gelebilir,bu bizi pek memnun eder zira fitne devrinde gercek akaid cevher gibidir.Olur ya kardeşimizin gözü akidevi konulara da kayar.
Ha keza mizah bölümü de aynı sebepten açıktır.
Siteye yıllardır emek veren ve aramızda bulunmayan kardeşlerimiz de vardır.Onlara saygı babında açtıkları konu başlıklarını kapatmak abes olur diye düşünüyorum.

Beğenmediyseniz kardeşim,siz bir islami site açın biz gelip üye olalım ne dersiniz?

Sitemiz bizim evimizdir.Takdir edersiniz ki insan evinde zaman zaman mahsunlaşir zaman zaman güler konuşur...

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yok hiç kale almayın kardeşler gerçek takva ehli mücahid biri kardeş olsa en iyi ihtimalle nasihat eder veya sağ köşedeki çarpıya basar sayfayı kapar dua edip çeker giderdi , ama ya kuyruk acısı yada başka bir mevzu var ki iğneleyici yazmış vatandaşşşşş :)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Katiliyorum akhi ama kinamayin bu tur duygular bi ara bana da gelmisti degisebiliyor.....

Y Çevrimdışı

yahya cuheyman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum wa rahmetullah akiler....

günümüz khayr bereket ve hayırlı amellerle dolu olsun cumamız mubarek olsun.....

F Çevrimdışı

faris-i

Guest
Aleykum Selam üyeliğiniz hayırlı olsun.
Sitemize hoş geldiniz.

Sitemiz umuma açıktır.Sizin gibi 100% takvali insanların geldiği gibi; islamiyetle yeni tanışan akidesindeki hataları araştıran akide nedir onu dahi bilmeyen ev hanımları genç kardeşlerimiz yaşlı amcalarımız vs vs herkese açıktır.
Hal böyle olunca islam sınırları içerisinde mizahi bir kaç başlığımızda mevcuttur.
Yemek tarifleri fıkralar anlık durumunuz vs gibi başlıklar.
Google den Yemek tarifi arayan bir kardeşimiz sitemize gelebilir,bu bizi pek memnun eder zira fitne devrinde gercek akaid cevher gibidir.Olur ya kardeşimizin gözü akidevi konulara da kayar.
Ha keza mizah bölümü de aynı sebepten açıktır.
Siteye yıllardır emek veren ve aramızda bulunmayan kardeşlerimiz de vardır.Onlara saygı babında açtıkları konu başlıklarını kapatmak abes olur diye düşünüyorum.

Beğenmediyseniz kardeşim,siz bir islami site açın biz gelip üye olalım ne dersiniz?

Sitemiz bizim evimizdir.Takdir edersiniz ki insan evinde zaman zaman mahsunlaşir zaman zaman güler konuşur...

bismillah: bahsettıgın takvanın %1 sahıp olmak ne buyuk bı onurdur kı kım %100 den bahsedıyor... amacım begenmedım demek degıl, yazdıklarınıza ıhtılaf etmekte degıl . islam davası kışilere gore ılerlemez , ilerlememeli... kişi islamı kendıne gore ayarlayamaz... islamın bıze degıl bızım ıslama ıhtıyacımız var... muellefetul kulubdan bahsedıyorsun velakın . tavız zamanı degıl kardesım .. rabbım bızlerı hakkı hak bılıp hakka tabı olanlardan eylesın...

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burda İslamiyete aykırı ne gördünüz bizimle paylaşirmisiniz?Yahut kime nerde taviz verilmiş gösterirmisiniz?

Sitenin girişinde teker teker userleri İmanometre ile kontrol edemiyeceğiz.
Tekrar söylüyorum,edep çizgisini aşmayan tefkirde ısrar etmeyen hatalı akidesini savunanlar hariç burası umuma açıktır ve öylede kalacaktır müsaade ederseniz.

F Çevrimdışı

faris-i

Guest
bismillah:" men kene yuminu billehi vel yevmil ahiri fel yekul khayran evliyesmut" hadisi ile amel etmemiz gerektıgınız soyluyorum ... ve dıreten kım varsa rasulullahın bu sozu gerekcesıyle herkese meydan okuyorum...
tabi müsade sizin ...
kımse kımsenın ımanından sorunlu degıl ... "la ılahe ıllahlah" dıye bır kısıyıde tekfır etmekten allaha sıgınırız ... eger khayır nasıhatlerımız haddi aşmak ukalalıksa susmaktan ALLAHA SIGINIRIM . susmak bana daha agır gelır....

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Es-selamu aleykum ve rahmetullah

demekkı ınternetın mucahıt ve mucahıdelerı boyle oluyormu.. maşallah maşallah

bende sana nasıhat edeyım kardeş bırdaha bır ortama ılk gırısınde gereksız cumleyle başlama , nasıhatlerın aşağılayıcı uslupla olmasın ki tesiri kuvvelı olur inşaAllah

sonrakı nasıhatlerınden dolayı eywallah kardeş

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sizin buraya daha ilk mesajlarınızda alaysi bit tavırla bir kaç konunun altına maşallah maşallah yazmanız ,Sonrada
demek klavye mücahidleri muvahhidleri böyle oluyormuş demeniz sizin temiz (!) ve masum (!) nasihatci (!) tavrınızı sergilemiş oldu.
Hatırınız için sitemizdeki bazı başlıkları silmiyeceğiz.
Ve teklifim hala geçerli; daha mükemmelini yaptığınızda haber verin biz gelip üye olacağız.
Yıllardır büyük bir emekle şuan ki seviyesine gelmiş olan bir islami yapıya destek olmuyorsanız hic değilse köstek olmayın.
Eleştiriye açık olmakla birlikte İslamiyete zıt bir durum olmadıgı sürece sitemizi ilk 10 mesajınızda eleştirme hakkını size vermiyor.
Rahatsız iseniz çikşlar belli , değilseniz herkes misafirliğini bilsin.

F Çevrimdışı

faris-i

Guest
bismillah:kardes... eksık heryerde eksıktır! bu senın sıten olsadahi!... bız eger wep sıtesı kurmayı bılmıyorsak. bu bızım islam adına hor gorulmemızı ön görmez! imanın şartlarından bırıde wep sıte yapmak degıldır... rabbım sızlerıde bızlerıde hak yoldan ayırmasın, gercekten mukemmel bı sıte yapmıssınız buna bısey demıyorum eksıkler var bunlar belli... ... unutma ıslamıyet netten gelmedı...bu hatır ve gonul meselesıde degıl .... kurdugun sıte sana deger kazandırdı sanma .. senı asıl degerlı kılan takva ve ıhlasındır... biz müslümanlar birbirimizin eksıklıgını bırbırımıze anlatmazsak kım bize anlatıcak? kafirlermi?
benim içimi yakansa bu kadar çok şey bilmenize ragmen . bu kadar bos konu açılması ve 1000 lerce cevap yazılması ! la ilahe illa beşar demedi diye öldürülen şehid kardeşlerinizi ne kadar çabuk unuttunuz... suriyede sokak ortasından kaçırılan bacınızı ne kadar çabuk unuttunuz da islam adına açılmış ve bu okudukça ınsanı yerındıbıne sokan yazıları paylaşan bu değerli sitede adı altında bu boş konuşmalar nedir.. müslümanlar birbirini uyarmasa kim bizi uayarıcak ...? allaha yemın olsunkı kızmak benım hakkım .
haklısın çıkış belli... velakin her nete gırdıgımdı sız şuurlu muşlumanları uyarmak benım hakkım .olurda rasulullah (sav) vefat ettıgınde ebu bekırın sözünün hz ömer de ettıgı etkı benım yazdıgım bı kac can sıkıcı nasıhatte sızdede etkı eder...
UNUTMA AMAÇ SÖZ ÜSTÜNE SÖZ EKLEYİM RAKİBİ ALT ETMEK OLSAYDI BUNU KAB BİN MALİK YAPARDI FAKAT O YAPMADI ÇÜNKÜ HAKİKATİ BİLİYORDU!!!
(yazılarımdakı eksıklıklerden dolayı allaha sıgınırım . hakikati mutlak manada bilen odur! rabbiğfirli)

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
walla kardeş davetçi , nasihatci modundasın eyw ama usulü bilmiyorsun böyle olmaz nasihat ettiğin için sana kımse kızmaz ama aşağılarsan sıkıntı olur , Allah ıcın uyarıyorum , nasıhat ederken nefret ettırme

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
La havale..

Siz web sitesi kurmuyorsunuz o yüzden eksisiniz mi yazdım??
Sizi islam adına hor görmedim tam aksi sitede 10 mesaj içerisinde insanlık adına hor gördüm.
Tebliğ etmek müminlere farzdir Asr-i Saadet te internetin olmaması,bizleri bugün netten tebliğ etmekten alıkoymaz.
Sitenin kurucusu ben değilim üzerime alınmıyorum.Sitenin kurucuları kendilerini hic bir zaman Kahraman ilan etmediler tanımadığınız insanlar hakkında ileri geri konuşup zan ile yaklaşmayın.

Hala bana İslama zıt olan konuların linkini vermediniz.?
Ben size içinizi yakan gereksiz zan larinizi size hangi dilden yazmam gerekiyor acaba???

Anlatamadimmi kardesim İmanometre kullanmıyoruz İslama ters olmadıgı sürece yazmak serbest.
Beni bu cuma gunü niye bu kadar geriyorsunuz bay takvali abi? Allah'tan korkmuyormusunuz?
Hergün burda dunyanın her bir yanında eza gören kardeslerimiz ile alakalı paylaşımlar genele sunulduğu halde
siz bizi neyle itham ettiginizin farkindamisiniz?

Tüm üyelerin hakkına girdiğinizin farkindamisiniz??
İslam adına açılmış ve okuyanı yerin dibine sokan hangi yazı bu niçin göstermiyorsunuz??

Biz kimseyle rakipleşmiyoruz siz de kendinize hayali rakipler edinmeseniz sizin için daha hayırlı olur.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleykum,

hayırlı akşamlar arkadaşlar,

Kardeşlerim konuyu daha da zorlaştırmadan, kalp kırmadan unutalım inşaAllah, faris-i kardeşim sizi anlıyorum, yönetici kardeşleride anlıyorum, şeytanı sevindirmeyelim.

Sanırım farisinin demek istediği bu tür konuların yerine imanla,tevhidle,zor durumda olan islam beldeleri ile alakalı konulara yönelsek daha güzel olur diyor, elbette doğrudur ancak sitede sadece bunlardan ibaret değil ki ayrıca bizim asıl amacımız da tevhidi yaymaktır ki sitede tevhidle alakalı bölümlere bakarsanız aylarca süren çalışmaların ürünleri var bu konu ise 1 dk almayan sadece ve sadece üyeleri ara ara stresden kurtarmaya vesile olan, yeni gelen üyelerin forumu bir nevi tanıma kaynaşma bakımından görmesi hasebiyle açılmış konulardır ki bunların kimse gözünde bundan baka değeri yoktur.

Kardeş malesef klavye ile içimizdekileri karşımızdakine tam aktaramıyoruz ayrıca nefsimiz hatamız karşısında ya ben hata etmişim gerçekten özür dilerim demek o kadar ağır gelir.

Kardeş öncelikle içinizdekini anlamakla beraber konuya girişiniz son derece çirkin ve kırıcı. Bunu uzatmak niyetinde değilim ancak buradaki kardeşleri kırdığınızın farkına varmanız gerek. Burada kimse maddi bir çıkar için durmuyor. Allah için burada uğraşan kardeşlere zan ile iftira atmak çok çirkin bir durumdur. Kardeşlerden helallik alıp kalplerini kazanman gerek...

F Çevrimdışı

faris-i

Guest
bismillah: Hakkınızı helal edın ...
benı üzen bazı şeylere gönül vermiş , bukadar çok şey bilen bu kardeşlerin , yaptıkları paylasımlarıydı... ha karkeşler ayet ve yahutta hadıs delılı getırıyor. yaptıklarınız dıne aykırıdır demıyorum, öyle bişey söz konusuda olamaz.. ...(her ne kadar bazı kardesler takva hususunda bişeyler yazıp . eylence konusu etmeye çalışsada) bu sıtedekı kardeşlere yakısan takvalı ve ıhlaslı olmak !!!(kimse kımseyıde zorlayamaz....)

siteyi inceledim ALLAH RAZI OLSUN paylaşımlarda emegı gecen kardeslerden hayır namına gecırdılerı anlarından dolayı rabbım gunahlarını suyun ateşi söndürğü gibi silsin inş...
sadece bazı konuları bu site başlığı altında görmek insanı canısı sıkıyor... bu arada arkadaşlar ilmi cevap verın amenna alimlere ilim ehlıne hakkı soyledıklerı muddetçe tabıyız , cocuk su cevaplar ... orta okul cocuklarınız açtıgı forum sayfasını andırıyor... gercekten eger yanlışsam düzgün bi uslup yeter allahın izniyle... sahabelerin peygamberlerın hayatı ıncelendıgınde onların bıle hatadan musteğni olmadıkları görülür(rabbımızın koruyup gözettikleri hariç)
bu arada , davetçi olucak kadar ilim ehli degilim ,
sakin bi kafayla önceden yazdığım yazıyı okuyun, tefekkür edın bukadar kızmamın sebebini anlarsınız inş -malesef klavye his aktarmıyor.:(...- maesselame..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Esselamualeykum Rahmatullahi ve Berekad akhiler

Sabahul hayr :)

Muaz akhi yetiş acilll !!!!

Üst Ana Sayfa Alt