Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

GEBE HANIMIN CİHAD ETMESİ !!!

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
153481335_1094333_42468409.jpg

SÜBHANALLAH

HUNEYN GAZVESİ

Ümmü Umare der ki:

"Müslümanlar, her tarafta bozguna uğradıkları zaman savaşta dört kadın idik. Benim elimde keskin bir kılıç vardı. Ümmü Süleym, beline bir hançer bağlamıştı. Kendisi o zaman, Abdullah b. Ebu Talha'ya hamile idi. Ümmü Selit ile Ümmü Haris de vardı. Ümmü Umare:

"Savaştan kaçmak, size yaraşmaz" diyerek ensarı kınıyordu.

Ümmü Umare şöyle dedi:

"Hevazinlilerden boz bir deve üzerinde sancak taşıyan bir adam gördüm. Müslümanların arkasından devesini koşturuyordu. Hemen önünü keserek devenin bacaklarına kılıçla vurdum. Deve, kıçının üzerine çöküverdi. Adamın üzerine saldırdım. öldürünceye kadar ona kılıçla vurdum. Kılıcını alıp deveyi horuldar bir halde bıraktım. O sırada, Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem kılıcını sıyırmış, kılıcının kınını atmış, ayakta dikiliyor ve:

"Ey Bakara suresinin sahipleri!" diyerek sesleniyordu.

Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem yüzünü çevirdi. Bir de gördü ki Milhan'ın kızı Ümmü Süleym, yanında kocası Ebu Talha ile birliktedir. Ümmü Süleym beline, elbisesi üzerine kumaş parçasından bir kemer bağlamıştı. Ve o, Abdullah b. Ebu Talha'ya hamile idi. Onunla birlikte Ebu Talha'nın bir erkek devesi vardı. Bu devenin kendisine galip gelip onu zaptedemeyeceğinden korktu. Ve devesinin başını kendisine doğru yaklaştırdı. Elini onun yularıyla birlikte burnuna takılan kıldan örülü halkaya taktı.

Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem ona şöyle dedi:

"Sen Ümmü Süleym misin?"

Ümmü Süleym dedi ki:

"Evet, babam anam sana feda ya Rasulallah! Seninle savaşanları öldürdüğün gibi seni terkedip savaştan kaçanları da öldür. Çünkü onlar bunu haketmişlerdir."

Rasûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem de şöyle dedi:

"Ey Ümmü Süleym! Allah bana yeterli değil mi?"

Ümmü Süleym'in yanında bir de hançer vardı. Ebu Talha ona şöyle dedi:

"Ey Ümmü Süleym sendeki bu hançer nedir?"

Ümmü Süleym dedi ki:

"Bu, eğer bana müşriklerden biri yaklaşırsa o müşriğin karnını yarmak için kullanacağım bir hançerdir." (Siyeri İbni Hişam)

153481335_1094333_42468409.jpg

Üst Ana Sayfa Alt