Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Fransa'da Saldırı

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi onların ölümüne sevinecek değilim. Fakat onların halkları Ortadoğu'da milyonlarca Müslüman katledilirken umursamadılar, o çok gelişmiş olan duyarlılıklarını Müslümanlar için gösteremediler. Sandıklara gidip Müslümanları katleden o yöneticilerine koşa koşa oy verdiler. Şu an her gün onlarca yüzlerce binlerce Müslüman Ortadoğu'da doğrudan bunların uçakları ve bombalarıyla veya dolayı olarak köpekleri yüzünden ölmekte. Elbette ki savaşla alakası bile olmayan sivil halka böyle saldırılar yapmak çözüm ve doğru yol değil. Fakat onların halklarında Müslümanlara yönelik barış isteğinin kıvılcımını dahi göremiyorum. Bu yüzden üzülmedim de. Allah azze ve celle hüküm verenlerin en hayırlısıdır, kim ne yaptıysa karşılığını bulacaktır.
IŞİD bu yaptığını marifetmiş gibi yayınlar "Mübarek Nice operasyonu" diye gene. Acaba klavye IŞİD'çileri ne buluyor bu örgütte anlamıyorum bir türlü. Belkide IŞİD yapmamıştır.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi onların ölümüne sevinecek değilim. Fakat onların halkları Ortadoğu'da milyonlarca Müslüman katledilirken umursamadılar, o çok gelişmiş olan duyarlılıklarını Müslümanlar için gösteremediler. Sandıklara gidip Müslümanları katleden o yöneticilerine koşa koşa oy verdiler. Şu an her gün onlarca yüzlerce binlerce Müslüman Ortadoğu'da doğrudan bunların uçakları ve bombalarıyla veya dolayı olarak köpekleri yüzünden ölmekte. Elbette ki savaşla alakası bile olmayan sivil halka böyle saldırılar yapmak çözüm ve doğru yol değil. Fakat onların halklarında Müslümanlara yönelik barış isteğinin kıvılcımını dahi göremiyorum. Bu yüzden üzülmedim de. Allah azze ve celle hüküm verenlerin en hayırlısıdır, kim ne yaptıysa karşılığını bulacaktır.
IŞİD bu yaptığını marifetmiş gibi yayınlar "Mübarek Nice operasyonu" diye gene. Acaba klavye IŞİD'çileri ne buluyor bu örgütte anlamıyorum bir türlü. Belkide IŞİD yapmamıştır.

Bunlar bizden kormazsa nasıl barışacaklar? Çözüm bizzat budur! Şeriatta sivil yoktur. Muharip ve muharip olmayan vardır.

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunlar bizden kormazsa nasıl barışacaklar? Çözüm bizzat budur! Şeriatta sivil yoktur. Muharip ve muharip olmayan vardır.
Haklısın akhi, fakat bu insanlar Muharib değildi. Bu eylem meşru değildir.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haklısın akhi, fakat bu insanlar Muharib değildi. Bu eylem meşru değildir.

Muhariptirler. Dilersen Musa Hoca'nın cihad derslerine bak. Orda bir kafire yol göstermek bile kişiyi muharip yapar deniyordu. Yanlışım varsa dönerim inşaAllah. Ahi Boston, Londra, Bali, Brüksel, Paris ve Manhattan gazvelerine nasıl bakıyorsun?

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Öz ağabeyim Nice'de yaşıyordu birkaç ay öncesine kadar. Velev ki ağabeyim orda olsaydı ya da olay Metz'de meydana gelseydi islami bir vakıfta yönetici olan ağabeyimin durumu ne olurdu Ebu Hayseme ?

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çok tuhaf , benim bildiğim cihad böyle değildi Allahu alem. Ne garip.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bırakın abi şu romantik islamcı ayaklarını artık, batıdan ithal 'sivil' edebiyatlarını. Bunlar müslümanların kanına ortak kafir fransız halkı. Bir de bunlara yas tutacağım öyle mi? Başını ezeceksin bunların başını! Hatta öyle bir ezeceksin ki müslümanlara karşı kafalarını dışarı çıkaramayacaklar korkudan. Kafir hayvandan daha aşağılık bir yaratık, dünya görüşünüzün ve ruh halinizin ne ile şekillendiğine dikkat ediniz, haçlı tornasından çıkıp İslam'a kereste olmaya çalışırsınız sonra.

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi benim içimde de en az sizinkiler kadar kin birikmiştir emin olun. "Suriyede 50 kişi öldü" gibi haberlerin artık günlük normal haberler haline gelmesi benim de sinirlerimi bozuyor. Öyle ki Fransa'daki bu patlamadan dolayı tüm dünya yas tutar, fakat Müslümanlar ölür ve kimsenin umrunda olmaz. Fakat ben Allah'ın kitabına ve Rasulünün (s.a.v) sünnetine aykırı konuşmaktan korkarım.

Şayet Fransız halkı muharib hükmünde olup katli vacip olsaydı o zaman Rasulullah'ın (s.a.v) Müslümanlara karşı savaşanlara kalpleriyle, sözleriyle, şiirleriyle ve mallarıyla destek veren Müslüman olmadan önceki Mekkeli müşriklere toplu bir katliam uygulaması gerekirdi. Durum böyleyken medya tarafından aldatılmış (bu yüzden onların masum olduklarını savunmuyorum elbette) ve bu yüzden başlarındakilere sandıkta oy atmış olan halkın muharib hükmünde sayılması pek de doğru olmaz herhalde.
Allah subhanehu ve teala şöyle der :

Ey inananlar, Allah için daima doğru hükmedin, adâlete tam uygun tanıklıkta bulunun ve bir kavme olan kininiz, sizi adâletten alıkoymasın. Adâlette bulunun ki bu, takvaya daha yakındır ve Allah'dan çekinin . Şüphe yok ki Allah, ne yaparsanız hepsinden de haberdardır. (Maide/8)

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bu konu bari aramızda tartışma konusu olmasın lütfen.Bu tür eylemlerde dünyanın her yerinde Müslümanlar katledilirken umursamayan insanların ölen kendilerinden olunca sevgi pıtırcıklarına bürümesi beni sinir ediyor. Ben kendi kardeşlerime üzülürken bunlara üzülmeye vakit bulamam, ha bende bu yaptığımla onlaramı benzerim hiç zannetmiyorum etki tepki meselesi.Ancak bu tür olayları tasvip ettiğimide söyleyemeyeceğim beni en çok endişelendiren şey bu olaylar sonucunda oradaki Müslümanlara daha çok eziyet yapılacak olması yada bunu yapanlardan intikam alacağız diye nice masum Müslümanları katledecekleri korkusu...