Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Filmin beyin takımında Türkler de varmış..

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ısır'da ve Libya'da kanlı protestolara, hatta ABD'nin Libya Büyükelçisi'nin ölümüne neden olan "Innocence of Muslims" filminin arkasında Türkiye'den de bazı kişiler olduğu öne sürüldü.

İslam dünyasını ayağa kaldıran "Innocence of Muslims" filminin kim tarafından çekildiği ve finanse edildiği konusunda ilginç iddialar gelmeye başladı. Filmin yapımcısı ve İsrailli asıllı olduğu öne sürülen Sam Bacile adlı bir kişinin olmadığı belirtildi. İsrail kayıtlarında böyle bir kişinin olmadığını duyurdu.
Filme katkıda bulunan Hıristiyan aktivist Steve Klein, Bacile'in bir takma ad olduğunu ve söz konusu kişinin Hıristiyan olduğunu söyledi.
Suriye, Irak, Türkiye, Pakistan, İran ve Mısır'dan birkaç Kıpti Hıristiyan'dan oluşan 15 kişilik bir beyin takımının film üzerinde çalıştığını ifade eden Klein, "Birçoğu isimlerini açıklamama izin vermedi çünkü korkuyorlar" dedi.
Florida'da yaşayan ve 11 Eylül'ün dokuzuncu yıldönümünde düzenlediği Kur'an yakma eylemiyle dünyayı ayağa kaldıran Rahip Terry Jones ise filmin yönetmeniyle telefonda konuştuğunu ve kendisi için dua ettiğini belirtti.
Filmi yapan kişilerle şahsen tanışmadığını, ancak birkaç hafta önce bir kişinin kendisini arayarak filmle ilgili destek istediğini söyleyen Jones, "Ben şahsen tanışmadım ama Sam Bacile gerçek adı değil. Az evvel telefonla konuştuk. Saklanıyor ve kimliğini açık etmek istemiyor. Olaylardan ve yaşananlardan sarsılmış durumda. Onu desteklemeyen birçok insan var" dedi.
Filmde rol alan oyuncular ise dün bir ortak açıklama yayınlayarak proje konusunda yanlış yönlendirildiklerini ve diyaloglardan bazılarının sonradan dublajlandığını söyledi. Filmin fragmanının İngilizcesinde özellikle "Muhammed" kelimesinin geçtiği yerlerdeki uyumsuzluklar da bazı değişiklikler yapıldığına işaret etti.
Filmin geçtiğimiz yıl "Çöl Savaşçıları" adıyla Los Angeles'ta bir sinemada oynadığı da ortaya çıktı. Sinemanın yöneticisi filmin gösteriminin "Sam" adlı bir kullanıcı taradından ayarlandığını söyledi. Hukuki bir nedenle YouTube'dan bazı videolar kaldırılırken videoya hala erişilebiliyor.
KAYNAK: Küresel Bülten

Q Çevrimdışı

Qan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hiç şaşırmadım.

Bence burda kesinlikle mücahitlere iş düşüyor. O film eğer piyasada dolanırsa toplatılmassa kaldırılmassa kıyamete kadar o görüntüler yayınlanır dewam eder gider. We daha bu tarz filmlerin arkasıda gelir.

Mücahitler kesinlikle o filme emek beyin takımından her kim olursa olsun bi kişiyi yada bi kaç kişiyi ibreti alem için infaz etmeli (kafasını kesmeli). Bunuda tüm dünyaya göstermeli. Yoksa bu tarz olayların çok dewamı gelir.

Benim fikrim bu.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Filmin geçtiğimiz yıl "Çöl Savaşçıları" adıyla Los Angeles'ta bir sinemada oynadığı da ortaya çıktı.'
Allahu alem, belkide yayınlandı bile ..

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Hiç şaşırmadım.

Bence burda kesinlikle mücahitlere iş düşüyor. O film eğer piyasada dolanırsa toplatılmassa kaldırılmassa kıyamete kadar o görüntüler yayınlanır dewam eder gider. We daha bu tarz filmlerin arkasıda gelir.

Mücahitler kesinlikle o filme emek beyin takımından her kim olursa olsun bi kişiyi yada bi kaç kişiyi ibreti alem için infaz etmeli (kafasını kesmeli). Bunuda tüm dünyaya göstermeli. Yoksa bu tarz olayların çok dewamı gelir.

Benim fikrim bu.

aynen katılıyorum kardeşim yoksa ardı arkası kesilmez bunların

Üst Ana Sayfa Alt