Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Evrimciler Nasıl Bocalıyor- Muhteşem Video!

A Çevrimdışı

ahmetsecer

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Evrimciler Nasıl Bocalıyor- Muhteşem Video!

Bugün yine sizlerle muhteşem bir video paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz geçen hafta yine Sansürsüz programında evrim teorisi bir kere daha yerle bir oldu. Yaratılışçıların “protein tesadüfle oluşamaz, 300 milyon fosil yaratılışı ispat ediyor, tek bir ara geçiş formu yok, dinazor kanatlanıp kuşa dönüşmez, balık ayaklanıp karaya çıkmaz” sözlerine karşı evrimciler nerdeyse fenalık geçirdiler ve hiçbir açıklama yapamadılar. İşte evrimcilerin nasıl bocaladığını, evrim teorisinin de nasıl çöktüğünü gösteren videonun linkini sizlere bildiriyorum. Mutlaka herkesin seyretmesini tavsiye ediyorum. Yaşadığımız yüzyıl çok muhteşem bir yüzyıldır, çok kısa bir süre sonra bu hiçbir dayanağı olmayan teoriye inanan tek bir insan bile kalmayacaktır…

Bu linkten seyredebilirsiniz.

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
link açılmıyor sorun var sanırım...

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu evrim konusunda biraz farklı düşüncelerim var benim. Acaba evrim gerçekten de Allah'ı inkar, Allah'ın yaratma şeklini (topraktan yaratma) inkar etmek midir? Tamam Allah insanları topraktan yarattı amenna. Fakat hayvanları da topraktan yaratmadı mı? Şimdi evrimciler zaten insan maymundan türedi demiyorlar sadece ne idüğü belirsiz bir "ortak ata"mızın olduğunu söylüyorlar. Şimdi acaba bu ortak ata ortak ham maddemiz olan "toprak" olabilir mi? diye düşünüyorum. Önyargılarımı biraz kırıp düşünmeye çalışıyorum. En doğrusunu Allah bilir.

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bu evrim konusunda biraz farklı düşüncelerim var benim. Acaba evrim gerçekten de Allah'ı inkar, Allah'ın yaratma şeklini (topraktan yaratma) inkar etmek midir? Tamam Allah insanları topraktan yarattı amenna. Fakat hayvanları da topraktan yaratmadı mı? Şimdi evrimciler zaten insan maymundan türedi demiyorlar sadece ne idüğü belirsiz bir "ortak ata"mızın olduğunu söylüyorlar. Şimdi acaba bu ortak ata ortak ham maddemiz olan "toprak" olabilir mi? diye düşünüyorum. Önyargılarımı biraz kırıp düşünmeye çalışıyorum. En doğrusunu Allah bilir.

:) bir bilen ve ünide evrim dersi görüş biri olarak cevap vereyim

bizim ünide 3 tip evrim görüşü vardı 2 sini zaten biliyorsunuz 3 üncüde benden olsun :)
1-yaratılış teorisi...herşey Allahtandır..herşey ve her madde Allah tarafından tesadüfe gerek kalmayacak biçimde yaratıldı...yaratılış ani ve çabuk oldu
2-madde-tesadüf-darwin vs.vs.-hepsinin ortak görüşü Allah yok..herşey bir matematiksel ve bilimsel olgusal olarak tesadüfen oluştu...ilk madde haricinde herşeyi tesadüfe bağlayabilirler..emin olun...sadece ilk maddeyi yani ilk canlı maddesi nedir proteindir...bi onu açıklayamazlar nedeni bastiçe yazim

(matematikte tesadüfün yani olasılığın imkansız olduğu sayı 10 üzeri 15 tir..bu biyioljik istatistikte geçerli bir sayı...ancak ve ancak...bir protein aminoasit lerden oluşur ve ve bir zincir oluşturmak zorundadır..ve bu farklı çeşit proteinlerin tesadüfü olarak biraraya gelip bi protein zinciri oluşturma olaslığı 20 üzeri 10 dur...matemaitkçiler bu 2 sayı arasında bağlantıyı kurarlar

neyse ilk madde tesadüfü oluşur teoriside burada dibe girer)

3- bizim bi prof...teorisiydi aslında mantıklı ama kendiside kendi teorisinin bazı basamaklarına inanmıyordu...yani nasıldı anlatim
a-Allah vardır..bir yaratıcı vardır
b-adem den öncede canlı ve insanlar vardır
c-yaratmak Allahın elindeyse...evrimlede yaratabilir ...birden mükkemmel olarak ta yaratabilir...
d-ee tabii böle saçmalamaca oluncada tutmuyor

gelelim akhi nin sorusuna aslında cevap çok basit
Yaradan her canlıyı her hücreyi mükemmel bir biçimde yarattı...eğer sürekli kusurlu bi yaratılış olsaydı o zaman yaradan dan şüphe edebilirdik...çünkü kusurlu ve eksik yaratılış peşinde mükemmeliyeti doğru giden bir süreci getirir...buda evrim demektir...

yani yaradanın ilminden sual olunmaz amma..sizcede bu evrimcilere Yaradan dan bir cevap değildir de nedir..

bazı eksik akıllar çıkabilir işte sakatlar özürlüler de doğuyorlar..bu yaradanın eksik yaratması değilmidir..

değildir...bir canlı nın orijinal forumu mükemmelse..populasyonu içindeki sakat ve özürlü bireylere bakılmaz..çünkü sakat olmaları genetik .morfolojik.çevresel faktörlerle değişebilir...

anlayan :)

Üst Ana Sayfa Alt