Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Evlenecek Kızlara Ve Erkeklere Tavsiyeler

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
uzun bi aradan sonra yazınca tabi farkettin sordun :D
başımdan geçen o olaydan sonra artık evlilik konusunda standartlarımı çok yükselttim :D önceden sadece dindar olsun derdim, şimdi güzel de olsun diyorum ))) mesleğimde ilerlemeye de karar verdim. selefiyim diyebilen bacaılardan hala çekiniyorum. acele etmiyorum yani :D bu ne ya. kimse dünyama veya ahiretime zarar veremez Allah'ın izniyle. iyiyi değil en iyisini bekliyorum, o yüzden evde kalır mıyım diye korkuyorum )))

Akhi ben de diyordum kapalı olsun namaz kılsın yeter ben onu inşaAllah terbiye eder ilmi veririm diye de öyle olmuyormuş galiba. Rabbim bize merhamet etsin.

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi ben de diyordum kapalı olsun namaz kılsın yeter ben onu inşaAllah terbiye eder ilmi veririm diye de öyle olmuyormuş galiba. Rabbim bize merhamet etsin.

olur olur neden olmasın. eğer ki o bayan, uyumlu olmayı bilen ve tabi uygulayan biriyse, kendisine hatalısın dendiğinde durup en azından ciddi anlamda düşünüyor, yanılıyor olabileceğini rahatlıkla kabul edebiliyor ve ilgili meseleyi iyice araştırıyorsa, anlaşmazlıkları samimi olarak çözme gayretine sahipse yani özetle, -insan olarak olgunlaşmışsa- kardeşim, o bayanın değişmemesi için hiçbir sebep yok.

hele de eşine nazik, komik, ciddi-sert ve romantik olabilirsen, mümkün değil senle ihtilaf halinde kalamaz. :D Allah bizlere merhametini hiç eksiltmesin.

HCT Çevrimdışı

HCT

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
olur olur neden olmasın. eğer ki o bayan, uyumlu olmayı bilen ve tabi uygulayan biriyse, kendisine hatalısın dendiğinde durup en azından ciddi anlamda düşünüyor, yanılıyor olabileceğini rahatlıkla kabul edebiliyor ve ilgili meseleyi iyice araştırıyorsa, anlaşmazlıkları samimi olarak çözme gayretine sahipse yani özetle, -insan olarak olgunlaşmışsa- kardeşim, o bayanın değişmemesi için hiçbir sebep yok.

hele de eşine nazik, komik, ciddi-sert ve romantik olabilirsen, mümkün değil senle ihtilaf halinde kalamaz. :D Allah bizlere merhametini hiç eksiltmesin.

Beyler aramızda kalsın bu kadın fıtratı çok değişikmiş. Hem kendi tecrübelerim hem abilerimin anlattıkları açıkçası korkmuyor da değilim. Dediklerine katılıyorum, bu metotla kadını idare etmek kolaydır inşaAllah. Ancak hidayet Hadi olan Rabbimden. Altında kalacağımız imtihanlardan yine O'na sığınırız.

H Çevrimdışı

Hakpeşinde

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Beyler aramızda kalsın bu kadın fıtratı çok değişikmiş. Hem kendi tecrübelerim hem abilerimin anlattıkları açıkçası korkmuyor da değilim. Dediklerine katılıyorum, bu metotla kadını idare etmek kolaydır inşaAllah. Ancak hidayet Hadi olan Rabbimden. Altında kalacağımız imtihanlardan yine O'na sığınırız.
Aynen öyle.Seviyorum dediğine sakın inanma imzayı atana kadar.Attıktan sonra bile inanma o derece

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen öyle.Seviyorum dediğine sakın inanma imzayı atana kadar.Attıktan sonra bile inanma o derece

şahsi fikrim, evleneceğin kişiye güvenmelisin kardeşim. ve sana güvenmeyen biriyle asla yakınlaşma. bu insan ilişkisidir. uzak dur seni bildiği halde sana güvenmeyenlerden. evlilikte karşılıklı güven çok önemlidir. ben güvenmediğim birini sevemem ki, hep temkinli yaklaşırım, şaka yapamam, içten gülemem. kısacası güveneceğin ve sana güvenen kişiyi bekle :D

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve onlar: «Rabbimiz, bize eşlerimizden ve soyumuzdan, gözün aydınlığı olacak (çocuklar) armağan et ve bizi takva sahiplerine önder kıl,» diyenlerdir.(Furkan 74)

Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt