Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Eşimle Problemlerimi Nasıl Çözerim?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son zamanlarda cok azaldi sohbetlerimiz. O bilgisayarda, ben kitap okuyorum, Kuran okuyorum, ev isiyle ugrasiyorum. Kesintisiz bilgisayarda. Namaza kalkiyor sadece o kadar. Yemek yerken bile bilgisayarda. Muhabbetlerimiz kisa olur.
Esinizin ilgisini cekecek seyler yapin.Suslenin,ona ozel yemekler yapin...Kendisine siir ve romantik sozler soyleyin.Şaşirtin.

ehli yemin Çevrimdışı

ehli yemin

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son zamanlarda cok azaldi sohbetlerimiz. O bilgisayarda, ben kitap okuyorum, Kuran okuyorum, ev isiyle ugrasiyorum. Kesintisiz bilgisayarda. Namaza kalkiyor sadece o kadar. Yemek yerken bile bilgisayarda. Muhabbetlerimiz kisa olur. Ailemi zor ziyarete gidiyor, gittigimiz zamanda telefonla oynar, bilgisayar takilir, ya da tv izler.

Bakin yine konuyu ailenize getirdiniz iste bunu yapmayin belki sorunlardan biri budur olamaz mi ? . Amacimiz size yardimci olmak yanlis anlamayin ablacim insaallah

N Çevrimdışı

Narinnn

Rabbim gönlümü kimseye karsi karartma. Amin.
İslam-TR Üyesi
Ablacim esinizin ailesine ve ailenize elbette ki samimi davranmasi gerekir ama siz bunlari sorun yaptiginizi ona hissetirmeyin siz onun ailesine ii davranin ve oldugunca alttan alin belki biraz mahcup olur da dusunur . Ne bilem :( Allah sizede huzur versin sizinde esinizinde imanini artirsin . Amin dua edecegiz .

Allah razi olsun. Bugün ki alisveris olayindan sonra, aileme alisveriste yardimci olduklari icin en ufak tesekkür bile etmeden (ki bu görev normalde erkegindir, onun gitmesi gerekirken gitmedi) posetleri asIk suratla alip yukari cikmasina ragmen, ben eve gelip anne babasini aradim, ne zamandir görüsemiyoruz diye, hal hatir sormak icin. Esimede keske bir selam verip hal hatir sorsaydin annemlere dedim, birsey demedi. Birazda esim hatasini anlasin istedim, o yüzden aradim ailesini. InsAllah zamanla anlar. Rabbim hakkimizda neyi hayirli görüyorsa, onu yasayalim.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
internetin kesik olduğu zamanlar ne yapıyor merak ettim ?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Telefonundaki internette takiliyor. Gectigimiz haftalarda oldu böyle bir durum.
Interneti kapattirmayi düsünüyorum.
Interneti kesmek.cozum.olmaz.
Esinizle muhabbet edemediginizi soylediniz;
Bunun sebebi,hatalarin,eksiklerin,kusurlarin ve evlilik boyunca yasanilian kotu olaylardan soz edilmesi mi acaba ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Telefonundaki internette takiliyor. Gectigimiz haftalarda oldu böyle bir durum.
Interneti kapattirmayi düsünüyorum.

resmen kuma etmiş neti,neti kesseniz bu sefer internet cafeye gider ALLAHu alem

N Çevrimdışı

Narinnn

İslam-TR Üyesi
Interneti kesmek.cozum.olmaz.
Esinizle muhabbet edemediginizi soylediniz;
Bunun sebebi,hatalarin,eksiklerin,kusurlarin ve evlilik boyunca yasanilian kotu olaylardan soz edilmesi mi acaba ?

Fikir ayriliklari daha fazla. Dini konularda sorun yok cok sükür. Ama davranis sekilleriyle ilgili fikir ayriliklarimiz var. Görevi olan seyleri görev olarak görmediginden fikir ayriliklarimiz var. Tikaniyoruz sürekli. Su an yüksek lisans yapiyorum, esimde hem dil ögrenip hemde yari zamanli calisiyor, okulu bittiginde tam zamanli calisacak. Ayni dönemlerde bitiyor okullarimiz. Senin isin olsun cocugu ondan sonra düsünürüz, benim isim farketmez diyor. Okudun bu kadar calismayacak misin diyor, oysa evin gecimini saglamak benim degil onun en baslica görevi. Iste bu tarz konularda anlasmazliklarimiz var. Dedigim gibi namazini kilip, Kuran tefsirini okuyor, ama erkegin görevi olan konulara gelince siyriliyor. Ben calismak istemedigimi hic söylemedigime ragmen, calismak bana sartmis gibi bir tavir sergilemesi, kendi isiyle ilgili cok umursamaz olmazi, evdeki ilgisizlili, evde eksik gedik ne var hic ilgilenmemesi, ondan alisverise gitmesini istedigimde hep bahane uydurarak gitmek istememesi. Yani bunlar yasandikca, sohbetlerimize de yansiyor ve dolayisiyla sohbetlerde problem yasiyoruz. Son zamanlarda az sohbet ediyoruz o yüzden. Tartismamak icin.

T Çevrimdışı

Talha bin Asım et-Turkî

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Eşinizi "namazini kilan, inancli, Kuran okuyan bir insan" olarak tanıtmışsınız. Sizde böylesinizdir -eğer böyle değilseniz kendinize çekidüzen verin- İnşeallah. Bazı insanlar fıtrat gereği asabi/vurdum duymaz/rahat olabiliyorlar diğer bir neden olarak da büyü yapılmış olabilir -sadece öngörü-. Bu hususu alim birisine danışın. Çünkü daha önce böyle bir olay biliyorum. Allah en iyisini bilendir.

Kadınlara Özel! Bir Erkeğin Karısından Beklentileri

https://www.islam-tr.org/konu/kadinlara-ozel-bir-erkegin-karisindan-beklentileri.41413/

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

N Çevrimdışı

Narinnn

İslam-TR Üyesi
resmen kuma etmiş neti,neti kesseniz bu sefer internet cafeye gider ALLAHu alem

Evet dün ki muhabbetimizin biride buydu, malesef o bilgisayar kumam gibi diye söyledim. Umursamiyor ama. Gercekten umursamiyor, ne yapsam umursamiyor. Acik acik kapatta biraz sohbet edelim bile dedim bir kac kere, dinlemiyor gözleri ekranda bakmiyor bile. Ben simdi bir kac saattir bilgisayarla ugrastim bugün gözlerim sulandi, esime öyle bir etkiside yok.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abdest namaz var,düzenli tefsir okuyor ve internetten kalmıyor. İslam tr üyelerinden olabilir, değilsede bir gün mutlaka uğrar :) (bu yazıları okursa kendini tanıyabilirmi diye merak etttim)

N Çevrimdışı

Narinnn

İslam-TR Üyesi
abdest namaz var,düzenli tefsir okuyor ve internetten kalmıyor. İslam tr üyelerinden olabilir, değilsede bir gün mutlaka uğrar :) (bu yazıları okursa kendini tanıyabilirmi diye merak etttim)

Keske buralarda vakit gecirse, bir iki birsey ögrenir. Hic sevmedigim ve tasvip etmedigim son zamanlarin meshur yarismasi olan survivor izliyor su an.
Imanin kimde oldugu belli olmaz tabii ki, ama bu kadar inancina düskün biri olarak o tarz programlari nasil izliyorsun diyorum.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Keske buralarda vakit gecirse, bir iki birsey ögrenir. Hic sevmedigim ve tasvip etmedigim son zamanlarin meshur yarismasi olan survivor izliyor su an.
Imanin kimde oldugu belli olmaz tabii ki, ama bu kadar inancina düskün biri olarak o tarz programlari nasil izliyorsun diyorum.
Demekki eşinin durumu daha ciddi. Muhtemelen bağımlı olmuş,yakınımızda olsa bir şeyler yaparız ama ne bileyim şu an için aklımada bir şey gelmiyor Rabbim hidayet etsin

N Çevrimdışı

Narinnn

İslam-TR Üyesi
Kardeslerim dualarinizi eksik etmeyin. Kalbime sorsaniz, bosanmayi istemiyor. Esimin beni es olarak sevdiginide biliyorum, kendi israrlari üzerine evlendik biz. Sadece sorumluluk ve saygi sevgi konusunda problemler yasiyoruz. Hangimiz yanlissak, Rabbim dogru yola getirsin.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün Aleyküm kardeslerim,

O kadar bunaldim ki, Allah'tan baska kimseyle dertlesemiyorum. Yakinlarim üzülmesin diyede derdimi acamiyorum. Lütfen yardimci olun, fikirlerinizi merak ediyorum.

4.5 yillik evliyim. Esim 30'lu yaslarda ve 5-6 senedir namazini kilan, inancli, Kuran okuyan bir insan. Bunlar cok iyi. Ama gelin görün ki ahlak ve insan iliskilerinde cok basarisiz.
Cok kavgaci, insanlarla anlasamayan, biri ufacik bir saka yapsa o insana kin tutacak kadar cocuksu, evin sorumlulugunu hic ama hic bilmeyen (5 senede 3 isten ayrildi), evde birsey eksik mi degil mi asla sormayan, alisverise hep beni gönderen, anneme babama yeterince saygili davranmayan (evimize gelirler, ayaga kalkmaz hosgeldiniz demeye), bana hic Sevgi gösterisinde bulunmayan, sabahtan aksama kadar bilgisayar basinda oturup haber okuyan, tv izleyen, hic bir konuda ne ev isi ne disari isinde bana yardimci olmayan bir insan.

Cocugumuz yok, cünkü sorumlulugunu bilmeyen bir insandan cocuk yapmak istemiyorum. Ilk evlendigimizde elimden kredi kartimi ilk günden almisti, banada ayda 100 milyon harcligi cok görüyordu, üstelik bende calisan bir bayanim. Simdi geri aldim, kavga kiyamet. Annemle babami ziyarete gitmez, ben onun ailesinin yakinlarinda otururken her hafta sonu giderdim, kalirdik. Cok severim onlari onlarda beni severler, bir gün bile saygisizlik etmedim ne büyügüne ne kücügüne. Annem ve babam bu duruma cok uzülüyor, ama yinede oglum oglum diye peslerindeler. Simdi gelinimiz var, anneme babama o kadar saygili ki, annemle babamda haliyle ona damatlarindan Daha yakinlar.

Yani kisacasi esimle hic anlasamiyoruz. 5 senedir cekiyorum, bugün yine agladim. Annemle babamla alisverise gittik, annem yolda esimi aradi oglum asagi inermisin posetleri yukari cikarmak icin dedi. Indi, merhaba dedi asIk bir suratla Aldi posetleri gitti. Ne babama ne anneme nasilsiniz dedi, ne güle güle dedi, ne sagolun sizede zahmet olmus dedi.

Ben artik sabredemiyorum. Yuvami yikmamak icin cok sabrettim ama esim psikolojimi cok bozdu. Ben hic böyle mutsuz bir insan olmadim hayatimda. Dini inanci olan insanin kalbide yumusak olur, insanlara saygili olur ama esimde sifir. Kendi anne babasina bile cok asiri saygisiz, koskoca 60 yasindaki adamlara bagiracak kadar hemde.

Lütfen birseyler söyleyin. Ayrilmak istiyorum ama korkuyorum gelecegimden.
ve Aleykum Selam abla. Rabbim sıkıntılarınızı gidersin, ailenize huzur getirsin.Eşinize hidayet ve sorumluluk bilinci versin. Allahumme amin.
Abla ben evli olmadığım için bu konuda bir aile içi sorunların çözümünde duadan başka bişey yapamam belki ama siz Nureddin Yıldız hocayı biliyor musunuz? Nureddin Yıldız Hocanın Aile ile ilgili çok güzel sohbetleri var, belki yemeğe otururken eşinizle birlikte Nureddin hocanın aile ile ilgili güzel sohbetlerini birlikte izleyebilirsiniz, zaten eşinizin islami bir ilgisi olduğunu söylediniz, bu sohbetlerin bir faydası olacaktır umarım.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
insanlara şaşırıyorum
çevremde mutsuz olmak için bahane arayan insanları görüyorum
özelliklede erken evliliklerde,evliliğin ilk döneminde tartışmayı öğrenmede zorluk yaşıyor insanlar.
insanlar zayıftır.sinirlenir,birgünü farklı diğer günü farklı olabilir,
maddi sorunlar olabilir,eşi tarafından haketmediği muamelelere maruz kalabilir,
hayatın içinde farklı dertlere sahip olabilir.
fakat sorunları çözmek sanıldığı kadar zor değildir. en azından genelde böyledir.
şahsi fikrim evllikte en büyük sorun tarafların tartışmayı ve hatta kavga etmeyi bilmemeleridir.
kadın veya erkek eğer eşiyle 24 saatden uzun kavgalı kalabiliyorsa akıllarında noksanlık vardır.
heleki islamın yaşandığı evde kavga gürültüde olsa küslüklerde azami süre 24 saatdir.
bunu başaramıyorsanız siz tartışmayı bilmiyorsunuzdur.
gelelim asıl konuya
bir kadının sana süre tanıyorum demesi boşanalım demekten başka anlam ifade etmez
belki boşanırız diyerek çocuk yapmıyorum diyebilen bir kızım olsaydı. kızımı boşamadığı için damadımı gördüğümde ben ayağa kalkar elinide öperdim.
kişi önce kendisi sorumluluklarını bilicek,sonrada karşıdan beklentilerini dillendiricek.
bir süreliğine eşinizi mutlu etme gayretinize ara verin
bir gece uykunuzdan feragat edip Allaha fazladan secde edin ve ellerinizi açıp gözyaşı dökün
yarabbim ben artık bu evlilikte eşimi mutlu etmeye çalışmaktan vazgeçtim deyin
artık evliliğimde eşimin değil, beni yaradan rabbimin rızasını gözeticem diyerek Allaha tövbe edin, yaptığınız veya yapmadığınız herşey için Allahın rızasına uygunmudur diyerek kendinize sorun.
sorunlarınız düzelmez ise nisa suresi 35. ayete başvurun

Eğer karı-kocanın aralarının açılmasından korkarsanız, erkeğin ailesinden bir hakem ve kadının ailesinden bir hakem gönderin. Bunlar barıştırmak isterlerse Allah aralarını bulur; şüphesiz Allah her şeyi bilen, her şeyden haberdar olandır.''nisa 35''

yinede olmaz ise en azından ahiretde savunmanız olur
lütfen sözlerimi yanlış anlamayın sizin yuvanız için elimizden dua etmekden başka birşey gelmez ve duada edelim inşAllah

E Çevrimdışı

ebu zeyd el-turki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aykum sen biraz eşinden uzak dur biraz ilgisiz ol ne bilim onundisinda müslüman bacim larla vakit geçir e ona böyle devam edersen seninle yapamam ben seninle beraber vakit geçirmek için evlendim böyle şeyler beni bunaltiyor anlat derdini ama Aylen olmasın bu derdini icinde birde ona açık net söyle sen benim aleme saygı gösterme bende senin Aylen gostermeyecegim de ama yapma tabiki

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aykum sen biraz eşinden uzak dur biraz ilgisiz ol ne bilim onundisinda müslüman bacim larla vakit geçir e ona böyle devam edersen seninle yapamam ben seninle beraber vakit geçirmek için evlendim böyle şeyler beni bunaltiyor anlat derdini ama Aylen olmasın bu derdini icinde birde ona açık net söyle sen benim aleme saygı gösterme bende senin Aylen gostermeyecegim de ama yapma tabiki
Saglikli bir tedavi cozumu degil gibi akhi sanki sanki:)

Üst Ana Sayfa Alt