Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

En Riskli Imtihanlarımızdan Biri: Ana-babalarımız

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Maalesef, helal ve haramlara titizlikle dikkat eden, sabah namazını cemaatle kılan, nefsini dizginlemiş, boş işlerle uğraşmayan genç kardeşlerimiz bile ana-babaları ile olan iletişimlerinde pek iyi olamayabiliyor. Arkadaşı dışarıdan gören birisi, asrın mucahidi sanıyor, annesine soruyorsun, Rabbimin beni imtihan etmek için gönderdiği bir belası diyor. Burada bir çelişki var kardeşler. Tevhid kelimesini duyduğumuzda ilk akla gelen Peygamberlerden İbrahim aleyhisselam müşrik babasına: ''Ya ebeti'' diye sesleniyordu. ''Babacığım'' diyordu. Bu konuyla ilgili bir video paylaşmak istiyorum, Rabbim sabrımızı arttırsın, bildiklerimizle amel etmeyi bize kolaylaştırsın...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Ana-baba Hakkı'na tabiki riayet etmeliyiz burda problem yok yalnız ben Namazın kazası Bölümüne takıldım. Benim bildiğim namazı en zor şartlarda bile kazaya bırakmadan kılabilmek, savaşta bile bırakmamak üstümüze farz olan.

M Çevrimdışı

Mutedil Olun

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ana-baba Hakkı'na tabiki riayet etmeliyiz burda problem yok yalnız ben Namazın kazası Bölümüne takıldım. Benim bildiğim namazı en zor şartlarda bile kazaya bırakmadan kılabilmek, savaşta bile bırakmamak üstümüze farz olan.
sanırım orada ana-babaya itaatin önemini vurgulamak için mübalağa yaptı. yani kılmadığın namazları bir şekilde telafi edersin, kazasını kılar tevbe istiğfar edersin, fakat üzdüğün anne-babanı razı etmeden Allah Teala'yı razı edemezsin manasında. çünkü anne babasının gazabını üzerine çekmiş bir evladın kıldığı namazların kabulü çok düşük bir ihtimal.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
sanırım orada ana-babaya itaatin önemini vurgulamak için mübalağa yaptı. yani kılmadığın namazları bir şekilde telafi edersin, kazasını kılar tevbe istiğfar edersin, fakat üzdüğün anne-babanı razı etmeden Allah Teala'yı razı edemezsin manasında. çünkü anne babasının gazabını üzerine çekmiş bir evladın kıldığı namazların kabulü çok düşük bir ihtimal.
Bencede öyle olması lazım. Allah razı olsun kardeşim

Üst Ana Sayfa Alt