Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

El Kaide’nin Stratejisi Ve Harika Planının Başlaması 1.bölüm

C Çevrimdışı

cihadmedya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kaidejx9.gif

El Kaide’nin Stratejisi ve Harika Planının Başlaması 1.Bölüm

El Kaide’nin Stratejisi ve Harika Planının Başlaması
1.Bölüm

El Kaide, zalim Amerikan ordusunu dunyanın her tarafına savurmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirdi ve böylece kafirlerin Ortadoğuyu yeniden şekillendirme planlarını bozdu. Amerika’nın vahşice saldırıları Muslumanların uyanmasına ve El Kaide saflarına katılmasına vesile oldu. El Kaide’nin yakında biteceğini söyleyen ahmak analizcilerin sözlerini duymaktan bıktık artık, El Kaide’nin her cebhede kazandığını itiraf edebilecek bir tek bile aklı başında adamınız yok mu sizin ey mucrim muşrikler!
Batı’nın El Kaide’yle Mucadelede Fiyaskoya Düşen Taktikleri
Eskiden ortaya çıkan birtakım cihadi hareketler Batı’nın anti-cihad taktikleriyle dağıtıldı çünkü onlar halk desteğini alamamıştı ve mucahidleri ideolojik, taktik ve askeri olarak eğitmeyi başaramamıştı. El Kaide ise hem yerel güvenlik güçlerine hem de kuresel guvenlik birimlerine karşı koymayı başardı. El Kaide’nin çalışmalarının en önemli yanı, cihad operasyonlarına devam ederken kaynaklarının sürekli büyümesi ve gelişmesidir. Batı’nın El Kaide’ye karşı saldırıları sadece onun azmini ve Muslumanlardan aldığı desteği artırdı. El Kaide’ye fon toplayan bir mucahid karşılaştığı bazı olayları şöyle anlatıyor: “Kafirlerin tüm uluslararası anti-cihad mucadelesine rağmen, insanların El Kaide’ye çok büyük miktarlarda para bağışlamasını sağlayan şey nedir? Benim El Kaide’ye fon topladığımı öğrenince, küçücük bir kızın yanıma gelip bana bir dolar vermesini sağlayan şey nedir? Küçük kızın bu soruya cevabı şu oldu: «Mucahidlerin tüm Yahudi ve Amerikalıları öldürmesini istiyorum çünkü onlar Muslumanları öldürüyor.»”

( (Türkçe Çeviri www.HorasanAslanlari.Com Medya Grubu )

Üst Ana Sayfa Alt