Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

El Arifi sözünden döndü! Geri Vites.!

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçtiğimiz günlerde El Kaide Örgütü hakkında cesur açıklamalarda bulunan Suudi Alim Muhammed El Arifi çok geçmeden sözünden döndü. El Arifi, El Kaide’yi tekfircilikle suçlamakla kalmadı ayrıca işi iftira boyutuna taşıyarak Sünni düşmanı bazı ülkelerden destek aldığını iddia etti.

Küresel Haber / Haber Merkezi

Suudi Alim Muhammed El Arifi, El Cezira Kanalı’nda katıldığı bir programda El Kaide Örgütü ile ilgili sarfettiği sözlerinin üzerinden fazla geçmeden El Arabiya Kanalı’nda katıldığı başka bir programda bu sözlerinin bir izleyici tarafından netleştirilmesi talep edildiğinde sözünden döndü. El Arifi şöyle dedi: ‘Nusret Cephesi ve Suriye’deki mevcut diğer birlikler hakkında sorular geldi.

Sonra söz El Kaide’ye ve El Kaide’dekilere kaydı. Doğrusu vakit kısaydı. Ben de El Kaide ile ilgilenen bazı kardeşlerle yaptığım görüşmelere dayanarak bilgiler verdim. Daha sonra ise bu bilgilerin hakikatinde yanlış olduğunu öğrendim.’El Arifi konuşmasının arasında izleyiciye bu soruyu sorduğu için dua (teşekkür mahiyetinde) ederek sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Şimdi, önceki sözü silecek bir söz söyleyeceğim. Doğrusu El Kaide’nin menhecine baktığımda El Kaide mensuplarından bazılarının gerçekten Müslümanları kolayca tekfir ettiklerini, kanlarını helal kıldıklarını gördüm. Önceki sözümü siliyorum.

Doğrusu bu mencehin derinine inen bazı kitaplara da baktım ve (El Kaide üyelerinden) bazılarının Sünnilere karşı nefret besleyen, Sünni devletlere karşı olup tevhidi söndürmek isteyen bazı ülkelerle ilişkisi olabileceğini okudum. Bazılarının bu devletler tarafından destekleniyor olabileceğini keşfettim. Allahu Teala’dan kendilerini doğruya yöneltmesini niyaz ediyorum. Daha önce söylediğim sözümden de dönüyorum. Daha önce ben Müslümanların kanlarını helal kılmada aceleci davranmadıklarını, Müslümanları tekfir etmediklerini söylemiştim. Bundan dönüyorum ve diyorum ki: üniversite arkadaşı ve diğer bazı kardeşlerin bana getirdikleri, kitaplarda ve bazı bilgilerde okuduğum kadarıyla gerçek tam aksi!’

Üst Ana Sayfa Alt