Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Diyanet İmamının Arkasında Namaz Kılınır mı?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benm Annemden cok namaz kılan göremıyorum Ankarada geceden sabaha
Sabahdan Aksama..
Kıble ehlı..
Gel görkı ölüden yardım ister ..
Gebermis seyhını yardıma cagırır
Resımlerden korunma bekler
Kısa Sırk ehlı ..Islamın bır cok hükmunude ınkar eder ..
Pekı kıble ehlı kendı onun tarıkatı
Arkasında namazamı duracacagım
Bu sahıhmı ..waybe ne gunlere kaldık
Sakın tekfırcı deme !

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yahu diyorum ki zahir gore hukum verilir yani sen gormussun onca küfrü şirki elbette tekfir edeceksiz güneş gibi aciktir burada kufur sirk

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sankı islam ülkesınde yasıyoruz..
Wakıt namazında arkasında duralım..
Turkıyenın yarısı laık demokrat ıse yarısıda tarıkat ehlı..

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
Dostlar simdi ne yapcaz cemaatten ayrilinmazki cami Allahın evi bunlar icin camiye gitmemekte tartismak lazim

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Orasını biliyodum mesela bir kurulusun veya baska bir anlama cikmiyor demi o anlamlari tasiyan herkese muhavvid denilir yani saolsin . ikindi yaklasiyor simdi bizim hocada cumada devlete dua edyordu simdi küfre düsmüsmu bilmiyorun

Ahim tekfir konusunda Allah'tan korkmak gerekir. Özellikle de bizim gibi avamlar çok dikkat etmeli, alimlerin tekfir ettiğini tekfir etmeli, islam üzere gördüğünü islam üzere görmelidir. Şayet bir şüphe oluşursa ilim ehline sormalıdır. Her küfür amel işleyen kafir değildir. Tekfirin engelleri diye google'da ararsan forumda tekfirin engelleri makdisi diye bir risale çıkacak. Onu oku daha detaylı ve aydınlatıcı. Es'selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu.

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Birde bu yetmezmis gibi bidatları var

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

İslam-TR Üyesi
Simdi tekfir ve tekfircilik tam anlamiyla ne oluyor

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu videolarda tekfir konusunda ehl'i sunnet ve'l cemaat'in tutumu ve akidesi anlatılmış. ( Konuşan Şeyh Suleyman El-Alvan rahimehullah Allamedir. İlmde derinleşmiş değerli bir şeyhtir. Aynı zamanda hadis ilmi konusunda icazet almış ve vermiş büyük bir Muhaddistir.)

hatemül enbiya

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum akhiler....

1) Bayan olduğu nickinden anlaşılan kişilerle cedeleşmeyi kesin bence ... ne kadar karşı taraf bunu istesede siz yapmayın InşaAllah.
2) Diyanet imamlarına ittikadlarını sormak bana da abes geliyor ama mesela Devlet için dua edenleri bi kenara çekip sormak istiyorum bazen ... Devlet'den anladığı ve kastı ne diye ...

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
1- Süleyman Incek kardeşimin bayanlar hakkındaki görüşüne katılıyorum. Bana IsLaM4eVeR nasihat ettiğinden beri bayanlara davet/tartışma yapmıyorum çünkü çirkin bir görüntü oluyor hele hele o bayan ilim sahibi değilse dahada çirkin bir vaziyet alabiliyor zaten bazı bayanlar benim yerime (bilerek/bilmeyerek) o bayana cevap veriyorlar.
2- Baktın imam açıktan dua ediyor falan cumayı terk eder gidersin ama genelleme yapmak yanlış (Allahu alem) çünkü tevhid ehli imamlarda var...

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi diyanet imamlarının da en az avam kadar huccete ihtiyacı var.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Tabiri caizse bataklığı kurutmak varken sineklerle uğraşmak insanı yorar, bir toplumu saptıran genelde yöneticileri ve alim, şeyh, hoca postuna bürünmüş kurtlarıdır, ama günümüze kıyasla insanları en çok bozan şeyler filmler diziler kitaplar vs.. bu gibi şeylerin etkisi göz ardı edilemeyecek kadar büyük, çünkü bu keferelerın bu gibi sektörlerle dizi film ayağına kendi pislik hayat felsefelerini topluma pompalıyorlar.
Biz bunlara göz yumamayız, Tevhid akidesinden ve islamdan asla taviz vermeden birşeyler yapılacaksa buralar asla göz ardı edilmemeli

Peygamber(sav) buyuruyor ki “Sizden herhangi biriniz bir kötülük gördüğünde onu eliyle değiştirsin. Eğer buna güç yetiremezse diliyle değiştirsin. Buna da güç yetiremezse kalbiyle (buğz etsin). Bu ise imanın en zayıf mertebesidir.”

Artık kimin gücü neye yetiyorsa onu uygulamalı

Edit:Benim akidemi bilen bilir, lütfen yorumu yanlış yere çekmeyelim ;)

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
Vallahi ben olaya şöyle bakıyorum tamam tağutun imamlarıdır fakat tağutta imamlık yapıyor diye kafir olmak zorundamı tağuta reddiye verir ben tekim tek başıma inanırım der ve kendine doğru güzel bir akide belirler ve onunla beraber amel eder (he burda tek sıkıntı devlete memur olması) yani normal bi vatandaş olarak ama imamlıkta yapan bir vatandaş olarak.Pek bilgim yok ama kişinin tam anlamıyla ne ile amel ettiğini tevhid üzere mi yoksa tağuta mı inanıyor bilmeden topyekün tekfir etmek bana yanlış geliyor eğer doğru gelenler var ise bizde IŞİD'e göre kafiriz çünkü tağut ülkesinde yaşıyoruz ve doğduktan sonra kimliğimiz çıktığı an anayasaya bağlanıyor ve tağuta vergi vs. vermeye başlıyoruz o zaman bizim hiçbirimizin bu ülkede yaşamaması lazım hicret etmemiz geregk değil mi yanlışım varsa düzeltecek olandan Allah razı olsun.Niye hala oturuyor vergi veriyor hastanesinden postanesinden vesairesinden faydanlanıyoruz ? Sorular sorlar kafamda deli sorular :)

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Genel kaide olarak mesafe koymak fakat güzel davranmak, tebliğ etmek fakat cedele girmemek, tenkit etmek fakat tekfir etmemek.. kim gevur kim değil diye sağı sol araştırmayı hayat tarzı haline getirmemek gerekiyor.
Tenkid ediyorum.. fakat içine girince çok iyi insanların azda olsa olduğunu görüyorum. Bazı ilçelerdeki en büyük islami çalışmayı bu kardeşler yapmakla beraber. Bizlerin tasvip ettiği guruplara bizden çok gayret gösteriyor ve hatta bu guruplara insan kaynağı gönderiyorlar..
Hüsnü niyetle yaklaşamıyorsak bile hüsnü sualle yaklaşalım.. Şirkin şartları belli, eğer birisi imamlık müessesini bu şartların içine koymuyorsa bu mevzularıda devamlı gündeme getirmeye lüzum yok..

Üst Ana Sayfa Alt