Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Dedemin 2. Karısının Önceki Kocasından Olan Çocukları (Na)Mahrem midir?

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Esselam aleykum we rahmetullahi hocam

Kız kardeşimin bir sorusu vardı fakat doğru yeremi açtım bilemiyorum..

Allah izin verirse yakında türkiyeye geliyoruz, ve orda 14 senedir görmedigimiz akrabalarımız var.
Dedemin 2 tane eşi vardı, simdi diğer eşinden olanlar bizim üvey dayılar ve teyzelerimiz oluyor.

Kardeşimin sorusu su: üvey dayilar ile mahremlik nereye kadar, yani onlara sarilabilirmi, onlarin yanında başı açık olabilirmi ve buna benzer şeyler..

Cevabınızı sabırla bekliyor hocam, kaç gündür bana sor diyordu nasip bugüneymiş..

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Esselam aleykum we rahmetullahi hocam
Kız kardeşimin bir sorusu vardı fakat doğru yeremi açtım bilemiyorum..
Allah izin verirse yakında türkiyeye geliyoruz, ve orda 14 senedir görmedigimiz akrabalarımız var.
Dedemin 2 tane eşi vardı, simdi diğer eşinden olanlar bizim üvey dayılar ve teyzelerimiz oluyor.
Kardeşimin sorusu su: üvey dayilar ile mahremlik nereye kadar, yani onlara sarilabilirmi, onlarin yanında başı açık olabilirmi ve buna benzer şeyler..
Cevabınızı sabırla bekliyor hocam, kaç gündür bana sor diyordu nasip bugüneymiş
..

Âleykum selam we rahmetullâhi we berakâtuhu kardeşim;

Dedenizin ikinci eşinin önceki kocasından olan kız ve erkek çocukları, dedenizden olmadıkları için üvey dayı ve teyze konumunda olub, namahramdir, nikah düşer. Dolayısıyla ilişkilerde yabancı erkek gibi hareket etmelisiniz.

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Âleykum selam we rahmetullâhi we berakâtuhu kardeşim;

Dedenizin ikinci eşinin önceki kocasından olan kız ve erkek çocukları, dedenizden olmadıkları için üvey dayı ve teyze konumunda olub, namahramdir, nikah düşer. Dolayısıyla ilişkilerde yabancı erkek gibi hareket etmelisiniz.

hocam özür dilerim ama söylemeyi unutmusum siz ismi degistirince aklima geldi, gerçekten özür dilerim..

hepside dedemin çocuklari, yani baba bir ama ana ayri, sanirim söylemeyi unuttum, yani çocuklarin hepsi dedemin sadece analari ayri

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
hocam özür dilerim ama söylemeyi unutmusum siz ismi degistirince aklima geldi, gerçekten özür dilerim..

hepside dedemin çocuklari, yani baba bir ama ana ayri, sanirim söylemeyi unuttum, yani çocuklarin hepsi dedemin sadece analari ayri
Babaları dedeniz ise, öz dayı ve teyzenizdir. Dedenizin ikinci, üçüncü eşinden doğmasının bir önemi yoktur. Yeğeni olub, Nikah düşmediğinden tesettur konusunda rahat davranabilirsiniz.

Üst Ana Sayfa Alt