Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Davutoğlu ; 'suriye'de Rejim Ile Işid Işbirliği Içinde'

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz,biz doğruyu söyledik diye dokuz köyden kişi kovulmaz..bizimde sövecek gücümüz,verecekte sözümüz var ancak laf kişiye söylenir..ne mürtedlik kalmış,ne zındıklık tabiki söyledikleri kelimelerin manası idrak edebiliyorlarsa,kişi söyler katılır veya katılmazsın olmazsa bana ne der geçersin ama kalkıpta sövmezsin..

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
a
ayinesi iştir kişinin lafına bakılmaz,biz doğruyu söyledik diye dokuz köyden kişi kovulmaz..bizimde sövecek gücümüz,verecekte sözümüz var ancak laf kişiye söylenir..ne mürtedlik kalmış,ne zındıklık tabiki söyledikleri kelimelerin manası idrak edebiliyorlarsa,kişi söyler katılır veya katılmazsın olmazsa bana ne der geçersin ama kalkıpta sövmezsin..
Aferin sövmezsin bunu sen söylüyorsun neden ozamn sen mücahidlere sövvüyorsun

Muhammed087 Çevrimdışı

Muhammed087

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ensari buraya kabirperestlerin yazılarını yapıştıran,müslümanlara vahhabi diyen bir sofi...fırsatı kaçırmadı selefi mücahidlere sallamaya başladı,sürekli fitne fesat yazılar yazıyor bu şahıs

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ensari buraya kabirperestlerin yazılarını yapıştıran,müslümanlara vahhabi diyen bir sofi...fırsatı kaçırmadı selefi mücahidlere sallamaya başladı,sürekli fitne fesat yazılar yazıyor bu şahıs

ahim siteye girenlerin akidelerini bilemiyoruzki hani herkes bizim gibi safını belli etse belki daha rahat konuşacağız

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aynen öyle oldu ,esed masum konumunda, ISID!in aldığı toprakları geri alarak bir nevi suriye yi bir nevi beladan kurtarmış olacak...

Allah akıl fikir versin sana gerçek en içten dilegim bu senin için insan uzak durdukca bakışıda açısıda degişir sende belli baya bir uzaklık yaşıyon veya karmaşa içindesin ondan en içten dilegimle Yüce Rabbim Akıl fikir versin sana

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
Açıkçası çok şaşıyorum burada yazılanlara. Sanki ENSAR kardeş dinin kutsallarına veya tüm müslümanların üzerinde ittifak ettiği bir meseleye aykırı bir söz söylemiş gibi, millet ona en ağır hakaretlerden biri yani "kafirliği" reva görüyor. IŞİD olsun Nusret Cephesi olsun Taliban olsun şuanda müslümanların çoğunlugu aşağı yukarı ENSAR kardeşin IŞİD hakkında düşündüğü gibi düşünüyor maalesef (bizim gibi düşünenler azınlık denilecek oranda [ve bununda farkındasınız]) .

Ve ben eminim ki burada ENSAR kardeşe interneti hoyratça kullanarak saldıranların ailelerinde de ENSAR gibi veya ondan daha kötü düşünenleri vardır. Peki soruyorum @ENSAR kardeşe saydırdığınız bu hakaretleri o akrabalarınıza da aynı şekilde yapıyormusunuz? Yapmıyorsanız neden internetten tanımadığınız adamın imanına bir sürü laf atıp aradan çekiliyor ve kendi nefsinizi tatmin ediyorsunuz? Bu haksızlık ve adaletsizlik değil mi?

Hiç ögüt almaz mısınız?

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
vallahi ben dininmi heryerde haykırıyorum bu abimde olsa farketmiyor yeter artık inan hasta halimle laf yetiştirmeye çalışıyorum bu son yorumum dediğim gibi ben dinimi her yerde haykırıyorum ben birinin beni kınamasından dolayı takkiye yapacak kadar aciz değilim

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
bu ensari denilen zındık saçmaladıda diliyle kustukları ortada Allah bu insanlar için bakın neler emretmekte

Ey iman edenler! Sizden olmayanlardan hiçbir sırdaş edinmeyin. Onlar size fenalık etmekten asla geri kalmazlar. Hep sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların kinleri konuşmalarından apaçık ortaya çıkmıştır. Kalplerinde gizledikleri ise daha büyüktür. Eğer düşünürseniz size âyetleri açıkladık. Ali-imran 118

Allahdan kork kardesim, zindik kelimesinin anlamini bilmedigini umuyorum, kardesinden özür dileyip helallik istemeni bekliyorum aksi halde gerekeni yapacagim.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İşid için yorum yapan kardeşe burada haddini bildirmeye çalışıyor kardeşler iyi güzel de suriyedeki işid harici cemaatlerde ki kardeşlerden de buna benzer haberler gelip duruyor. Bize her zaman hüsnü zan etmek düşer. Eleştiren kardeş belki dozu aştı belki bildiği bir şeyler var bunu bilemem fakat söylediği söz zındıklığı getiriyorsa onlarda suriyedeki diğer mücahidlerden gelen haberlere göre bu yorumları yapıyorlar eh demek ki onlar da zındık!! tabirine maruz kalmalı. Herşey bir tarafa iki cümlede bir insana zındık vs. kullanmasanız. Velevki haketsin sert konuşun dik konuşun ama bu ağır ithamları yapıpta ifrat tefride kaçmayın.
Bir sitedede daha doğru dürüst istişare edilemiyor. Bana kalırsa böyle durumlarda bir hakem tayin edilip ya zındık diyen arkadaş yada tabirin kullanıldığı arkadaş bu hususta tevbe ettirilmeli. Aranızda kendisine bu ithamın yapıldığı yerde duracak birisi varmı? Bana biri bu tabiri kullansa ben ya tevbe ederim yada o tabirin kullanıldığı yerin seviyesinden dolayı orayı terkederim. Adamlar orada devletle savaşıp binlerce insanın kontrolünü sağlayıp iç dış mihraklarla mücadele ederken birbirileri ile didişiyor buna anlam veremeyen kardeşler iki cümle ile birbirlerini nerede ise tekfir ediyor. Sizden helallik isterim söylediklerim için, biraz daha mutedil olun lütfen. buraya arada bir haberler neler bakmaya geliyorum böyle sözler duyunca insanın içi gidiyor..

M Çevrimdışı

Munadil

Üye
İslam-TR Üyesi
Bana kalırsa böyle durumlarda bir hakem tayin edilip ya zındık diyen arkadaş yada tabirin kullanıldığı arkadaş bu hususta tevbe ettirilmeli.

Kardeş İslam'da işlenen suçlara hakimin sadece Kur'an ve sünnete göre ceza verme yetkisi vardır tevbeye yada özür dilemeye zorlama yoktur. Sen birini tevbeye veya özür dilemeye zorlarsan o münafıklık yapar ama kalbindeki kini ve nefreti de devam eder. Dolayısıyla sık boğaz etmeden olumsuzlukları açık açık ve doğru bir şekilde konuşalım, anlaşalım ve barışalım.

O kişinin içinden özür dilemek veya helallik istemek geçmiyorsa yapılacak birşey yok. Bize düşen görev ortada.

Bak sen mesela, gereksiz bir meselede bile helallik istemişsin, Her yazdığının arkasına hakkını helal et veya her gördüğü adama lüzümsuz yere hakkını helal et bidatini tekrarlayanlar olduğu gibi o cümleyi o sıklıkta kullanmadan adam gibi yaşayanlarda vardır elbet (yani kul hakkına riayet ederek yaşayanlardan bahsediyorum).

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Önce @Ensari bir tevbe etsin bence...Doğruları ile yanlışları ile hangi isimle cihad ederlerse etsinler isimleri ne olursa olsun Allah (SVT)'ın dinini hakim kılmak gayesi ile savaşan mücâhidlere ben laf ettirmem..Allah rızası için şu yazdıklarına bir bakar mısınız ? İsterseniz beni bu siteden atın,banlayın farketmez herkes şunu bilsin bu yazıyı yazan ve böyle düşünen kişiler yerde ve gökte benim düşmanımdır.

arkadaşlar @Ensari esed masum diyor işid için düşmanca tavırnı ortaya koyuyor ona tek cümle eden yok ebu dücane kardeşede yüklenmeyen yok şimdi sitedeki ilim ehli olan kardeşlere soruyorum esede masum demenin kuran ve sünnette hükmü nedir onca mücahid öldüren onca bacımızın ırzına geçen esede masum hükmünü vermek islamda neyi gerektirir... allah için buna acil cevap bekliyorum olaki kafamdaki soru işareti ortadan kalksın

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş İslam'da işlenen suçlara hakimin sadece Kur'an ve sünnete göre ceza verme yetkisi vardır tevbeye yada özür dilemeye zorlama yoktur. Sen birini tevbeye veya özür dilemeye zorlarsan o münafıklık yapar ama kalbindeki kini ve nefreti de devam eder. Dolayısıyla sık boğaz etmeden olumsuzlukları açık açık ve doğru bir şekilde konuşalım, anlaşalım ve barışalım.

O kişinin içinden özür dilemek veya helallik istemek geçmiyorsa yapılacak birşey yok. Bize düşen görev ortada.

Bak sen mesela, gereksiz bir meselede bile helallik istemişsin, Her yazdığının arkasına hakkını helal et veya her gördüğü adama lüzümsuz yere hakkını helal et bidatini tekrarlayanlar olduğu gibi o cümleyi o sıklıkta kullanmadan adam gibi yaşayanlarda vardır elbet (yani kul hakkına riayet ederek yaşayanlardan bahsediyorum).
Muhterem kardeşim tevbe'den kastım ıstılahi anlamda değil, sözlük anlamında kullanmıştım. Fakat kimse sorsan ilk anlayacağı kavram ıstılahi olurdu herhalde. Bu şekilde altına not düşeyim. Yoksa günah çıkarın gibi bir şey algılamayın.
İkinci husus mesele gereksizdir doğrudur. Fakat bu senin anlayışına göre böyle. Tanımadığım biri ile konuşurken elimden geldiği kadar yanlış anlaşılmama çabasıdır sadece. Helallik dilemek günahmıdır bilmiyorum burada konu dağılmasın diye özelden açıklamasını yaparsın günahsa tevbe ederiz.
Sen zana zındık diyen biri ile konuşup anlaşıp barışıyorsan ne diyeyim. Aramızda anlayış farkı var.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar @Ensari esed masum diyor işid için düşmanca tavırnı ortaya koyuyor ona tek cümle eden yok ebu dücane kardeşede yüklenmeyen yok şimdi sitedeki ilim ehli olan kardeşlere soruyorum esede masum demenin kuran ve sünnette hükmü nedir onca mücahid öldüren onca bacımızın ırzına geçen esede masum hükmünü vermek islamda neyi gerektirir... allah için buna acil cevap bekliyorum olaki kafamdaki soru işareti ortadan kalksın
Ensari esed masum demiyor. Masum gösteriliyor demek istiyor. İşide düşmanca tavır alıyor. Doğru. fakat ilk dediğiniz yanlış. Hemde büyük yanlış. Bence siz düzeltin. Biraz fazla oldu.

E Çevrimdışı

ebu-dücane

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Aynen öyle oldu ,esed masum konumunda, ISID!in aldığı toprakları geri alarak bir nevi suriye yi bir nevi beladan kurtarmış olacak...
adam burada masum diyor nedemek istediğini söylememiş esed masum konumunda demiş konumunu dahi yazmış senden nasıl savunacağını şaşırdın galiba arkadaş kimse kimseyi temize çıkarmasın kafirlere masum mücahidlere teşaron diyenin hükmü nedir?

E Çevrimdışı

ebu-dücane

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allahdan kork kardesim, zindik kelimesinin anlamini bilmedigini umuyorum, kardesinden özür dileyip helallik istemeni bekliyorum aksi halde gerekeni yapacagim.

admin arkadaş önce islama göre esed için masum konumunda mücahidler için düşmanca tavır sergileyen teşaron diyenin hükmü nedir onu bana Allah için yaz sonra bende üzerime düşen görev neyse onu yapacağım....

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben açıklayım.. IŞİD'in Suriye'de bu kadar büymesinin sebebi terörist esed ve irandır. Sınırları bunlara açarak ve onları diğer grublara karşı tahrik ederek bunu başardılar. Ayrıca beşşar esed pisliği uluslararası arenada terörle savaşan 'mağdur bir başbakan' olarak kendini hemen hemen herkese kabul ettirdi. ENSAR kardeş bunları kastetti herhalde. ben öyle tahmin ediyorum.
Munadilin kırmızı ile gösterdiğim yerlerine bakın ensari bunlara aynen öyle oldu diyor. İşide bir şey söylemiyor demiyorum. İşide taşeron diyor evet. esede masum demiyor diyorum.
Munadilin sözünün devamı olarak yazdığı bellli olmuyor mu. Münadilin dediklerini kabul etmiş ve sözü tamamlamış. Neden bu kadar yanlış anlama çabası içindesin kardeşim.

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
abi sen yazıları nereden okuyorsun Allah aşkına benmi türkçeyi unuttum esed masum konumunda demek türkçedeki anlam karşıtı nedir ? mücahidlere açıktan iftira atanda bu şahıs değilmi madem ortaya bir hüküm koydun arkasını getir taşeron dedin hani delil yok bakın arkadaşlar ben işidci değilim ancak allah şöyle buyurmaktadır.

Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır. maide 8

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birinci sayfada çok rahat görebilirsin. Münadil kardeşte esed mağdur bir başkan demiş. Ama akıllılık edip tırnak işareti ile göstermiş. Münadil esed mağdur bir başkan olarak gösterildi değince ensaride aynen öyle esed masum konuma geldi demiş. Adamı esed taraftarı biri yapıverdiniz. Münadil hocam helallik dilemek bidat değilse eğer burada bir helallik çıkar herhalde! ensari gelsede bir cevap yazsa.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...