Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ahmet Davutoğlundan Açıklama

E Çevrimdışı

Ebu Said

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hepimizi derinden etkiledi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Paris'teki saldırıyla ilgili, "Bu haber hepimizi üzdü ve derinden etkiledi. Bütün ülkeler ortak şekilde teröre karşı durmalı. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

YS INTERNET

07 OCAK 2015

AA

Başbakan Ahmet Davutoğlu Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nın ardından açıklama yaptı.

Davutoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Füze savunma sistemi ihalesi ile ilgili görüşmeler devam edecek.

Paris'teki saldırı

Bu haber hepimizi üzdü ve derinden etkiledi.

Hiçbir gerekçe bu tarz bir faaliyeti mazur gösteremez.

Bütün ülkeler ortak şekilde teröre karşı durmalı. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Bu saldırının İslam diniyle herhangi bir şekilde irtibat kurulamaz.

http://m.yenisafak.com/gundem/hepimizi-derinden-etkiledi-2060296

H Çevrimdışı

Horasani

اعيدوا إلى الحق سلطانه
İslam-TR Üyesi
yav ne diyecekler başka . biraz yumuşatma mı bekliyorsunuz konuşmasında ,ne bekliyoruz yani :)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Halk tv akkoyunları cenazeye temsilci göndermeye davet etti :D Onlara kalsa 3 günlük milli yas ilan edilir pakistan saldırısında olduğu gibi !

Burak YILDIRIM Çevrimdışı

Burak YILDIRIM

Üye
İslam-TR Üyesi
Şefatçimiz Hz.Muhammed (s.a.v) yapılan bu karekatürler ve bunca kötü sözlerden sonra....Sen kalkmış KINIYORUZ DİYİYORSUN.. YAZIKLAR OLSUN

Burak YILDIRIM

Üye
İslam-TR Üyesi
O yüzden onlara oy vermek vaciptir :snzdglsn:

Fakirlerin ezildiği ve gittikçe fakirlerin çoğaldığı , Zenğinlerin fakirleri ezdiği bir Şeriattan mı bahsediyorsunuz.. Vallahi Hz.Muhammed (s.a.v) en çok fakirlerden yanaydı soruyorum bu çümleyi kuran kardeşlerime... Sokakta çokça fakir çöpten ekmek toplayan ufacık eller kardeşler varken hangi Şeriattan bahsederler.Oğullarının gemileri ,Fakirden aldığı paralar , bi yandan bakara makara diyen vekilleri İSRAİL oğullarıyla yapılan Alışverişler. HANGİSİ ??? Bu islam değil. Hala natonun elindeyiz AMERİKANIN vallahi yazıklar olsun.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fakirlerin ezildiği ve gittikçe fakirlerin çoğaldığı , Zenğinlerin fakirleri ezdiği bir Şeriattan mı bahsediyorsunuz.. Vallahi Hz.Muhammed (s.a.v) en çok fakirlerden yanaydı soruyorum bu çümleyi kuran kardeşlerime... Sokakta çokça fakir çöpten ekmek toplayan ufacık eller kardeşler varken hangi Şeriattan bahsederler.Oğullarının gemileri ,Fakirden aldığı paralar , bi yandan bakara makara diyen vekilleri İSRAİL oğullarıyla yapılan Alışverişler. HANGİSİ ??? Bu islam değil. Hala natonun elindeyiz AMERİKANIN vallahi yazıklar olsun.
Kardeş orda ironi yapılıyor ...

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Yok akhi vallahi zor işmiş.
Buradan İlim ve Davet adına uğraşan ömrünü veren, kendini paralayan, bilmeyene laf anlatmaya çalışan İlim öğrencilerinden, hocalardan, alimlerden vs. vs. hepsinden Allah razı olsun ve cennetin en güzel nimetleriyle mükafatlandırsın. İnsana delil diyoruz, İslam'da başta Kur'an a sonra Hadislere ve diğer naslara göre hüküm verilir diyoruz, ademoğlu bu nasıl zihniyet diyor!! Pes vallahi pes diyorum. Hani düşünüyorum da Peygamberlerin(as ecmain) ki özellikle de Rasulullah (sav) yaptığı iş cidden büyük ve zor bir işmiş idrak etmek cidden zor biz bu şekilde zorlanıyoruz onların ki şüphesiz kat be kat daha zor olmuştur. Elhamdülillah, Allah çok büyük.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allaha yemin ederim ki en buyuk siyasetçi Allah rasuludur. Onun uyguladigi siyaseti yani sunneti uygulayan basarilir olur Onun sunnetine yuz ceviren de ahanda iste boyle zelil açıklamalar yapar.

Bu adamlar saniyorlar ki biz siyssetten anlamiyoruz biz devletler aradi hukuku bilmiyoruz biz cahiliz vallahi ve billahi siz dunya sevgisi ve olum korkusu icerisinde bocalayan ve de Allah rasulunun siyasetini yani sunneti kucuk goren adamlarsiniz. Siz ancak kafirlerin arkasindan kosarsiniz ama Allah zafer verdiginde pisman olacaksiniz yaptiklariniza.

Burak YILDIRIM

Üye
İslam-TR Üyesi
Allaha yemin ederim ki en buyuk siyasetçi Allah rasuludur. Onun uyguladigi siyaseti yani sunneti uygulayan basarilir olur Onun sunnetine yuz ceviren de ahanda iste boyle zelil açıklamalar yapar.

Bu adamlar saniyorlar ki biz siyssetten anlamiyoruz biz devletler aradi hukuku bilmiyoruz biz cahiliz vallahi ve billahi siz dunya sevgisi ve olum korkusu icerisinde bocalayan ve de Allah rasulunun siyasetini yani sunneti kucuk goren adamlarsiniz. Siz ancak kafirlerin arkasindan kosarsiniz ama Allah zafer verdiginde pisman olacaksiniz yaptiklariniza.
ALLAHIN C.C RAHMETİ BEREKETİ VE MERHAMETİ ÜZERİNE OLSUN KARDEŞİM VALLAHİ DOĞRUYU SÖYLEDİN. HELAL OLSUN

E Çevrimdışı

ebu isa

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam klasik uluslararası ilişkiler kuramına göre konuşuyor. Merak etmesin ben de u.ilişkiler mezunuyum. Az çok ben de bilirim bu işleri. Ama ALLAH bir şey emrederse bu benim için her şeyin üstündedir. Okulda bu herife benzer düşünen hocalarla az münakaşaya girmedim. Gerçi ilk 3 senemde tevihidi bilmiyordum bazı yanlış şeyleri savundum o yüzden ama her zaman itrail ve amerikayı kötüledim. Bu adam u.ilişkilerci olarak bilgili olabilir ama inandığı ve bildiğini de uygulayamıyor :) "Kim ALLAH'ın indirdiğiyle hükmetmezse onlar kafirlerin ta kendileridir."(Maide, 44)

Burak YILDIRIM

Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam klasik uluslararası ilişkiler kuramına göre konuşuyor. Merak etmesin ben de u.ilişkiler mezunuyum. Az çok ben de bilirim bu işleri. Ama ALLAH bir şey emrederse bu benim için her şeyin üstündedir. Okulda bu herife benzer düşünen hocalarla az münakaşaya girmedim. Gerçi ilk 3 senemde tevihidi bilmiyordum bazı yanlış şeyleri savundum o yüzden ama her zaman itrail ve amerikayı kötüledim. Bu adam u.ilişkilerci olarak bilgili olabilir ama inandığı ve bildiğini de uygulayamıyor :) "Kim ALLAH'ın indirdiğiyle hükmetmezse onlar kafirlerin ta kendileridir."(Maide, 44)
ALLAH C.C RAZI OLSUN DOĞRU DEDİN..

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Hain saldırıyı en üst perdeden nefretle kınıyoruz'
07.01.2015 18:42
6672.jpg

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Paris'te düzenlenen saldırıyı sert bir şekilde kınadı.
Numan Kurtulmuş, Paris'te meydana gelen saldırı hakkında "Bugün hepimiz Fransa'daki büyük bir olayla sarsıldık. Bu menfur, hain saldırıyı bir kere daha çok açık bir şekilde en üst perdeden nefretle kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Kime karşı yapılmış olursa olsun terörün böyle hain bir şekilde icra edilmesini asla kabul etmek mümkün değildir" dedi.​
http://www.gazetevahdet.com/hain-saldiriyi-en-ust-perdeden-nefretle-kiniyoruz-3967h.htm

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bunlar hangi peygamberin ummeti? Yada ummeti olduklarini iddia ediyorlar.

Üst Ana Sayfa Alt