Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Darfur'da Neler Oldu?

U Çevrimdışı

U_Bedevi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen gün bir film izledim Sudan'ın Darfur bölgesini anlatan bir filmdi merka ettim ve daha detaylıca öğrenmek istedim. Kısa süreli bir araştırma yaptım ve öğrendiklerim korkunçtu.Hani Müslüman Müslümanın kardeşidir onu yalnız bırakmaz ve ona zulm etmez meselesi varya işte o Darfur için geçerli değil galiba çünkü Darfur'da sadece Müslümanlar birbirini öldürüyor hemde öyle az bir sayı değil ha bu sayımız yakşaşık 300 bin Müslüman öldürüldü. Kadın ve kızlar tecavüze uğradı 2.5 milyon insan göçe zorlandı. Peki kime karşı neye karşı bir savaştı bu?
Bedevi Müslüman Araplara vaat edilen yeşil vadi ve petrol ile garip siyahi Fur Müslümanları arasındaki bir savaştı daha doğrusu bir kıyım. ve hiç kimsenin bundan haberi olmadı....

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Olayı çok az arastırdıgın belli batı yanlısı kaynaklardan arastırmıssın orda ölen 300 000 kişinin çoğunluğu putperest ve hristiyandır şimdi bu sudan da ömer el beşir şeriat ilan ettiğinde hristiyanlar ayaklandı ve iç savas çıktı ve ne yazıkkı hristiyanlar güney sudan adıyla ayrıldılar işte bu darfur sudan hükümetinin kontrolundeydi ancak bunlar hristiyan güney sudana katılmak için ayaklandılar müslümanlarda darfura mudahale etti ve putperestleri ve hristiyanları sert bi şekilde Allahın izniyle ezdiler kaldiki orda hristiyanların safında savasırken ölen adı ahmed mehmed ibrahim olsa bile müslüman değildir sırf kendileri gibi zenci diye hristiyanların yanında müslümanlara karsı savasan kafirdir.Zaten iç savasta toplamda 2 milyon kişi öldü bunların gene cogunlugu putperestler ve hristiyanlardır Allahın izniyle müslümanlar kafirlerin oyunlarını bozmuslar ve kendilerini yok etmek isteyen putperestleri ve hristiyanları ezmişlerdir ama ne yazıkkı hristiyanlara batı desteği yuzunden guney sudanın ayrılmasını onleyememişlerdir

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ayriyeten bu dediklerimin dışında bütün müslümanlar şu anda kısmen devam eden bu savasta sudanlı müslümanları desteklemelidir çünki her ne kadar tasvip etmediğimiz bazı halleri olsada sudan bir şeriat devletidir (Allahu Alem) ve bu savas zaten sırf muslumanlar seriat ilan etti diye cıkmıstır yani bedeviler zenci müslümanları katlediyor demek vebale girmektir.

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Filmide izledim tam bir amerikan propaganda filmi iç savas boyunca hristiyanları ve putperestleri destekleyen ve desteklemeye devam eden amerikanlar sözde afrikalı müslümanlar için canlarını tehlike atıyorlar hani kahramanlar(!) ya Allahın laneti üzerlerine olsun bugun gerek sudanda gerek diğer coğrafyalarda akıtılan her bir damla kanda amerikanların parmağı vardır.

Üst Ana Sayfa Alt