Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Darbe Ile Alakalı Şeyh Abdullah Muhaysiniden Ve Nakil Kürsüsünden Açıklama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Demokrasi'yi savunma işini Medya yayıyor. Yoksa sokağa inenlerin böyle sloganlarını ben duymadım takip ettiğim kadarıyla ... tam tersi bilinçsiz de olsa tekbir getiren getirene ... CNN Turk binasında bile tekbir duydum ya ona çok güldüm :)

demokrasi ya da şeriat için çıkmadılar vatan müdafası olarak gördüklerinden çıktılar ankarada tabiri caizse ön cephedekilerle konuşmamdan anladığım bu , zaten idam gelecekse de vatana ihanet temelinde gelecek .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
makdisinin bu cümleyi nasil dedigini cidden ben de anlamadim, yani yazdigi kitaplara göre ters geliyor.

o zaman demokratik secimlere katilip oy vermek vacip sözlerini destekler bu tür söylemler zaten oy verenlerin tek dayanagi bu :)
Sesini duymak guzel akhi :)

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dışardan bakınca mısır darbesi gibi görülüyor olabilir bu yüzden değişik laflar edilebilir , mısır darbesini en azından sokaklarda destekleyenler vardı develerle falan meydana dalmışlardı. burada ise siyasi partiler hep bir ağızdan kurulu düzenden yana tavıır koydular ve dediğim gibi vatan müdafası olarak görüyor gidenler zaten pek parti bayrağına da rastlamadım ortalıkta .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
diyarbakır meydanlarına inen halka baktım da tevhid bayraklarını sallıyorlar ve hüda par bayrakları

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
makdisinin bu cümleyi nasil dedigini cidden ben de anlamadim, yani yazdigi kitaplara göre ters geliyor.

o zaman demokratik secimlere katilip oy vermek vacip sözlerini destekler bu tür söylemler zaten oy verenlerin tek dayanagi bu :)

sadece o değil pkk ya karşı savaşan asker korucu da şehit olur/olabilir !

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
sadece o değil pkk ya karşı savaşan asker korucu da şehit olur/olabilir !

yok kardes o kadarda degil, suana kadar akli selim kiminle bu konuyu konustuysam niyetlerinin askeriye düzeninin ülkeye gelmemesi, ülkenin misir cuntasi gibi yönetilmemesi ve bu sekilde oldugunda ilk olarak islami cemaatlere müslümanlara iskence edildigini düsündükleri icin sokaga cikip buna engel olma pesindeler. Niyetler bu.

Simdi kisi niyetini bu sekilde acik acik dedi diye nasil olurda ona demokrasi havarisi diyebiliriz?

Allahdan korkmak gerek.

Dogrudur yanlistir orasi elestirilir ama niyetini acikca bu sekilde ilan eden birisine akpci, demokrasi savunucusu demek adeletten uzak bir tavirdir. Sunu da diyeyim kafamizi kuma gömmekle bu is yürümez.

Ha sunu da diyorum, eger samimilerse bu olay bittiginde ayni perpormansi tevhidi anlatmak ve tevhidi yasamak icinde gösterirler.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
İşte yarın ne olacagini bilemiyorsun. Onun için buğün ne yapılır ona bak kardeşim.

Mücahid alimlerimizin görüşleri ortadadiŕ. Herkes hata yapabilir , taaasup etmeyin diyen gardaşlara şunu söylemek istiyorum. Sokağa çıkmasanizda , kornaya basmasanizda en azından bu darbeyi gerçekleştirmeye çalısan güruha bari bugz ediyoruz diyin. Olanlardan memnun gibi hava estirip bunuda şer'en bir delil ile delillendirmeye calisanları hayretle izliyorum.

Hocam siz yanlış anlamışsınız bizim darbeyi desteklediğimiz falan yok. Ayrıca bizim destekleyeceğimiz, savunacağımız ve arkasında duracağımız tek darbe; ALLAH Azze ve Celle'nin dininin ve düzeninin (İslam Şeriatının) hakim kılınması için yapılacak olan darbelerdir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam hakim olsun diye cikilacagi zaman ne guzel bir zamandir.
Su anda boyle bir girisim goremedim
Ashab ve rasulallah olsaydi ne yapardi acaba zira onlar islami bu tarz bir sekilde savunanlarin arasindan tertemiz bir sekilde bize ulastirmistir.
İslami bir darbe olmadigi ve su ulkede herkesim insanin mevcut olmasindan dolayi tekrar soyluyorum musluman lar iki kere dusunsun neyi savunuyorsa onunla beraber olacaktir nuh aleyhisselam ve ona inananlari nasil kurtardiysa rasulallah ve ona inananlari da mekkeli musriklerden nasil kurtardiysa ALLAH zulcelali vel ikram su ulkedeki inan edenleride bu demokrasi illetli insanlardan kurtarsin insaallah.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim anlamadigim su

Diyorlar ki eger darbe olursa cok kotu olur muslumanlar icin o zaman disari cikilmasi gerek. Bunu soyleyenler "chp gelirse cok kotu olur onun icin iki serden ehven olani akp onun icin oy veriyoruz " diyenlere neden laf soyluyorlardi.

Farki ne

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Buraya yazmam doğru değil belki ama yorumları görünce dayanamadım hakkınızı helal edin. Sokağa çıkan tevhid ehli hiçbir şekilde demokrasi RTE savunucusu olarak çıkmıyor. Sokağa çıkanlar dini ve Müslümanları savunmak adına çıkıyor. Diyelim ki hiçbir tevhid ehli müslüman ses çıkarmadı tepki göstermedi vs darbe olduğunda hedefte olacak olanlar ilk olarak kim olur sorarım size? Geçmişe baktığımızda yakıp yıkılan cami ve kuranlar katl edilenler müslümanlar. Ben çıkmasam ne olur diye düşünmeyin! Bir elin nesi var iki elin sesi var demişler. Hem bu olaylarda bu hu milletin islama ne kadar meyilli olduğunu görüyoruz davet yapmanın da tam zamanı değil mi ? Hakkı haykırmak için uygun ortam değil mi? Allah için elinizi vicdanınıza koyun. Tepki olsun diye sokağa çıkan tevhid ehli ne kaybetti? Vallahi bayan olduğumuz için biz çıkıp küfre lanet okuyamıyoruz o kalabalık ortasında ama erkeklere engel olanın ne olduğunu bilmiyorum.

Tekrar hakkınızı helal edin.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben bircok tevhid ehli demokradi yanlisi olmayan ama ehveni ser diye akp ye oy veriyor. Peki bu tip insanlar bu tip nuslumanlar

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Makdisi, Ebu Katade, Nusra şerileri, Ahrar ve türkiyedeki belam olmayan bir çok alimin tavrı ve neyi kast ettikleri ortadayken bu insanların din için gösterdiği fedakarlığın binde birini göstermemiş olanların hala sapla samanı karıştırmaları gerçekten çok şaşırtıcı..

İki tane dangalak demokrasi tellallığı yaptı diye bunu müslüman halka indirgemek ne kadar doğru, ikincisi demokrasi diyenlerin çoğunun kast ettiği özgürlük (halkı kastediyorum), demokrasinin tarifini dahi yapamayacak bir takım insanların bilinçli bilinçsiz bunu kullanmasını böyle okumak lazım (etrafımda da bazı söylemlere şahit oldum demokrasiyi tarif edince çoğusu kasıtlarını düzeltiyor)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ŞAhsi düşüncem madem biz tevhıd erıyız ALLAH zulcelalı vel ıkram oyle ıhsan eylesın.
Bu temsıl edıp sahıp çıkma ısınde tevhıd bayraklarımızın dalgalanması gereklı ıdı.
Cunku bızım tavrımız İSlamı bır tavır olmak zorunda ıdı.
Tevhıd bayrağı yoktu kı sancakların en ızzetlı ve guzelı idi
Bu zamana kadar bu tarz ıslere karsı çıkanlara ne oldu bende anlam veremedim sahsı gorusum bu.
Musluman olan tevhıd erlerı elıne tevhıd bayraklarını Alıp ALLAH bır dıyebılırdı ama elde başka dılde başka gönülde başka :)
Sahsı gorusum bu halk ezilecek olsaydı yanı basımızdakı mucahıdlerın neler yapabılecegıne ALLAH sahıttır.
Sahsen yıne su anda bız demokrasıyı reddediyoruz darbelere karsıyız.Ve aksam sanal da ve sıtelerde sosyal ortamlarda darbe karşıtı darbeye megıllı kısılerın sıkayet edılmesı ıle ılgılı ıslem yapılacağı
Simdi biz tevhıd erı olarak ne darbeyı ne demokrasiye nede su ankı sıstemı ıstemedıgımız ıcın bu grupda muamele gorecekmıyız.
Isın ucu ALLAH bir hukum ALLAH ın dır diyenlere dokunacak.ALLAH ıcın Vallahı doğruyu konuşalım
Bu ısten berı olduğum halde bu hareket bana dokunacaksa ben nıye çıkayım hak ıcın konusun yahu.
Hasbunallahı ve nımel vekıl.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su anda konuşan buradaki adamların DARBE adı altında tutuklanıp vatana ıhanet sucuyla hapse atılması ne kadar saçma olacak degılmı hemde bılıncsız kısılerce ufak bır sıkayetten dolayı sen bu ıse karışmadığın halde bu ısten nasıbını alacaksın hemde tevhıd erı olarak aslında en basından berı bunu kastediyorum ALLAH bızlerı ser guclerının serrınden muhafaza eylesın.
Durum su anda böyle yorumlarınıza dıkkat edın demeyecegım Hakkı savunan adam ölsede KAzanıp galıp gelmıstır.
Bizim bu ısle alakamız olmadığı halde bu ısden nasıp alacaksak eger EHLI musluman olanlara soruyurum
CIKIPTA BUNU MU SAVUNACAGIZ
SAHSI GORUSUM ne çıkarım ne karışırım ne destek olurum Yapanda aynı yapılanda aynı cunku.
en az serlı olanı budur otururum evımde rabbime tefekkür ederım.
.ALLAH ın arzı genıs olursa bır sıkıntı hicret kolaylığını vermıs ALLAH zulcelalı vel ıkram.
Bunu dıye bılecek kackısıyız acaba ...

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su anda konuşan buradaki adamların DARBE adı altında tutuklanıp vatana ıhanet sucuyla hapse atılması ne kadar saçma olacak degılmı hemde bılıncsız kısılerce ufak bır sıkayetten dolayı sen bu ıse karışmadığın halde bu ısten nasıbını alacaksın hemde tevhıd erı olarak aslında en basından berı bunu kastediyorum ALLAH bızlerı ser guclerının serrınden muhafaza eylesın.
Durum su anda böyle yorumlarınıza dıkkat edın demeyecegım Hakkı savunan adam ölsede KAzanıp galıp gelmıstır.
Bizim bu ısle alakamız olmadığı halde bu ısden nasıp alacaksak eger EHLI musluman olanlara soruyurum
CIKIPTA BUNU MU SAVUNACAGIZ
SAHSI GORUSUM ne çıkarım ne karışırım ne destek olurum Yapanda aynı yapılanda aynı cunku.
en az serlı olanı budur otururum evımde rabbime tefekkür ederım.
.ALLAH ın arzı genıs olursa bır sıkıntı hicret kolaylığını vermıs ALLAH zulcelalı vel ıkram.
Bunu dıye bılecek kackısıyız acaba ...
Allah'dan korkmak lazım. Ne demek yapanda aynı yapılan da ...
Bu Insanlar cahil be kardeşim ... ama InşaAllah Müslümanlar .. Darbeci kafir kemalistler ile nasıl aynı kefeye koyuyorsun ...

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'dan korkmak lazım. Ne demek yapanda aynı yapılan da ...
Bu Insanlar cahil be kardeşim ... ama InşaAllah Müslümanlar .. Darbeci kafir kemalistler ile nasıl aynı kefeye koyuyorsun ...
Allahtan korktugum icin konusuyorum zaten
Tevhidi savunup iceri giden adamla bunu yapanlar nasil ayni yere konur yada konacak onu anlatiyorum zaten

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
CİA ajani Graham Fuler : Turkiyede genis bir ic savas ortami oluşacak buda yeni ve daha guclu bir askeri mudahaleyi zorunlu kilacak....

Uzmanlar acik acik,girisimin basarisiz olmasi sebebiyle feto ve dis istihbaratla birlikte doksanlarda oldugu gibi suikastlarin baslayacagi ve ic savas/karisiklik icin hasasas yerlerin bombalanacagini simdiden hazir olunmasi gerktigini belirtiyor.Adamlar bu ulkenin nefesini kesebilecek en hassas yerlerdeler."sizinti"dergisi ,adi ustunde her alana,her sekilde herseyi mubah gorerek sizmislar.Istedikleri planla organize sekilde gerektiği zamanda etkili olabiliyor.Allah muminlerin yardimcisi olsun.Bu vatani kafirlere yar etmesin.Muslumanlarin yardimcisi olsun .Amin

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslam tarihinden anladığımız odur ki bu tür durumlarda müslümanın 2 seçeneği var;

1)Rum ve Mecusi savaşındaki gibi kalben Rumları destekler ancak fiilen bir katkıda bulunmazsın.
2)Müslümanlar aralarında anlaşır ve kendilerine ait bölgede gerekli fiilleri gerçekleştirir. İslamdan bihaber demokrasi çığırtkanları ile omuz omuza bir başka kafire karşı mücadele etmez.

Günlerden beri söylenmeye çalışılan bu. Kimi tekfirci zihniyet dedi kimi hikmetsiz dedi kimi cahil dedi kimi darbenin gerçeşlemesini umduğumuz zannına kapıldı. Gerekçeler yukarıdadır. Bunun yüzünden euzubillah ne kimseyi tekfir ettiğim ne kimseye murcie yakıştırması yaptığım var. Velhasılı muhabbet sıktı artık, uyarı babında açılan konuyu da dikkate alınarak bilgi ve fikir paylaşımı dışında yorum yapmayalım abi, cedelin sonu yok.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt