Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cihad Beldelerinde Görülen Rüyalar Ve Kerametler

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çeçenistan Cihadında Görülen Bazı Rüyalar;
* Kalbinden yaralanan Ebu Mus'ab et-Tebüki telsizle komutanlara cenneti gördüğünü söyleyip helallik diliyor...

Ebu Mus'ab'ın şehadetinden yirmi gün kadar önce kendisini ilk gördüğümde "Vallahi sen şehid olacaksın!" diye yemin etmiştim...(Yazar: Ebu Dücane el-Mısri)

Allah yeminimi boşa çıkarmadı... İnşaAllah şehiddir.

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
* Mısırlı Ebu Hafs daha Çeçenistan'a gitmeden önce, annesi görmüş olduğu rüyayı kendisine anlatıyor:

"Rüyamda Hafsa annemizi gördüm ve ona "Benim oğlum Ebu Hafs hala Çeçenistan'a gidemedi..." dedim. Bana, "Gel sana oğlun nerede göstereyim." dedi ve cennet bahçelerinde seni oynarken gördüm..."

Ebu Hafs, şehid olacağını rüyasında görüyor ve mücahidlere; " Vallahi 2000 yılına girmeden önce şehid olacağım." diyor. Bu rüya 2000 yılından bir gün önce görülen bir rüya... Ve Ebu Hafs, dediği gün şehid oluyor. İnşaAllah şehiddir.

C Çevrimdışı

coban6842

Üyeliği İptal Edildi
Banned
muhammed bin zerkavi ALLAH senden razı olsun -mücahidin el kitabı daha almadım diğer cihadi bazı kitaplar mevcut bu yeni çıktı sanırım ilerde kısmet alırız şimdilik seni takip etmeye devam edeceğiz . maşallah güncel tut inşallah okumaya devam edecegz

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
muhammed bin zerkavi ALLAH senden razı olsun -mücahidin el kitabı daha almadım diğer cihadi bazı kitaplar mevcut bu yeni çıktı sanırım ilerde kısmet alırız şimdilik seni takip etmeye devam edeceğiz . maşallah güncel tut inşallah okumaya devam edecegz

Allahumme Amin Ecmain...Evet kitap yeni çıktı içeriği çok fazla ben sadece cihad beldelerinden keramet ve rüyaları yazıyorum, bu bölümde yazacaklarım daha bitmedi ve yakında İnşaAllah mücahidlerin şakalaşmaları ve fedakarlıklarını yazacağım...

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çeçenistan Cihadında Görülen Bazı Kerametler;
* İstişhad için kamyonla yola çıkan bir mücahid, patlatmayı yapmadan kampa geri dönüyor... Kardeşler, bir anlık korktuğunu zan ederken, o, kardeşlerimize şu sözü söylüyor:

"Kardeşler! Ben cennetimi gördüm! Size haber vermek için geldim ve şimdi gidiyorum!"
SübhanAllah!

Kardeşlerine müjde vermek için cennet yolunda bir anlık geri kalan bir mücahid...

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
* Bir ormanda aç kalan bir grup mücahid, ağaçlar arasında kendilerine yaklaşan bir geyik görüyorlar. O geyik cinsi o bölgenin geyiklerinden değilmiş... Geyik, kardeşlere yaklaşıyor ve yere uzanıp kesilme pozisyonu alıyor... Kardeşler o geyiğin kendilerine Allah(Sübhaneu ve Teala)'ın bir ikramı olduğunu anlıyor ve o geyiği kesip yiyorlar...

SübhanAllah! Allah dilerse en küçük bir sesten kaçan geyiği mücahidlerin ayağına kadar korkusuzca getirtir... Bu, Allah'a çok kolaydır...

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün halep'de şehid(inş)olan ahmed alaca abinin babasını ziyaret ettik.ahmed abi ile alakalı şöyle bir şey anlattı:

Ahmed abi kanasla nişanı almış tam ateş edecekken yanında ki mücahidlerden biri :axi emniyeti kapalı,diyor ve emniyeti açmak için eğildiği sırada başının üstünden mermiler uçuşmaya başlıyor. Bir kimse cihada gitmekle ömrü kısalmaz ve bir kimse evinde yatmakla da ömrü uzamaz

https://www.islam-tr.org/turkiyeli-...i-ahmed-alaca-suriye-halep-de-sehid-oldu.html