Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cihad Beldelerinde Görülen Rüyalar Ve Kerametler

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
[ Allah(Sübhaneu ve Teala) nasib ederse 'Bir Mücahidin El Kitabı' nın Cihad beldelerinde görülen rüya ve kerametleri buraya aktaracağım, o güzel şehidlerin yaşadıklarını anılarını sizde okuyun İnşaAllah... ]

Cihad Beldelerinde Görülen Rüyalar ve Kerametler;

(Bir Mücahidin El Kitabı'ndan Alıntı...)

Bosna Cihadından Görülen Rüyalardan;

* Rüyasında nasıl şehid olduğunu sorduğunda şehiddden şu cevabı alır:

"Yürüyordum... Ağaç üzerinde çok güzel bir kız beni çağırdı... Şeytanın fitnesi sandım ve yürümeye devam ettim... Fakat dayanılamayacak güzellikteydi. Dayanamayıp baktım ve ona doğru yöneldim... Daha sonra onunla göğe çıkarken bedenimin yere yığıldığını gördüm..."

SübhanAllah! Ne kurşunu gördü ne de acı hissetti... Allahu Alem...

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
* Şehadet öncesi, "Allah'ım, beni bedenimle birlikte cennete al" diye dua eden bir mücahid şehid oluyor... Fakat kardeşler şehidin bedenini bulamıyorlar. Bir kardeş o şehidi rüyasında görüyor. Rüyasında ona nasıl şehid olduğunu soruyor. Ondan şu cevabı alıyor:

"Elimde kalaşnikof, bir baktım Cennetteyim."

Allah(Sübhaneu ve Teala) dualara icabet edendir...

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
* Bosna'da rüya gören bir Cezayirli anlatıyor:

Gördüğüm rüyayı bir bilen kardeşe anlattığımda şu yorumu yaptı:

"Sen Türkiye'ye gideceksin. Bir Türkle evleneceksin. Daha sonra da ilk cihad ettiğin beldede şehid olacaksın..."

Vallahi bu rüyayı bana(Yazar: Ebu Dücane el-Mısri) anlatmıştı... Hatta onu şehid olmadan önce ben de rüyamda bacağı kanlı şehid olarak gördüm ve kendisine söyledim... Ve rüyalar sahih çıktı... Türk bir bacımızla evlendi, Afganistan'a gitti ve şehid oldu... İnşaAllah şehiddir.

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bosna Cihadında Görülen Bazı Kerametler;

* Almanya'dan Bosna cihadına bir Alman mücahid, hiç yolu bilmemesine rağmen bir şekilde mücahidlerin kampına ulaşıyor. Kamp emiri buraya kadar nasıl geldiğini sorduğunda mücahid, resmi elbiseli bir memura sorduğunu söylüyor.

"O resmi memur, bir Sırp polisi!"

SübhanAllah!

Allah(Sübhaneu ve Teala) dilerse düşmanı bile yardımcı olarak gönderir.

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
* Cezayirli bir mücahid bacağından yaralanıyor... Otobüsle şehre inip tedavi olması gerekiyor... Şoför yanlışlıkla Sırpların olduğu bölgeye götürüyor... Sırp askeri otobüsü durdurunca kardeş başlıyor şehadet şarkılarını söyleme(Dua ediyor...) Kardeşimizin pasaportunu da alıp aşağı iniyor... 'Birazdan çağırırlar beni.' diye düşünen kardeşimize pasaport iade ediliyor ve otobüs yoluna koyuluyor...

Kardeşimiz hem Arap hem de yaralı... Kim bilir Rabbim onu kendisine nasıl gösterdi!

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
* Kısa boylu Yemenli bir mücahid kardeşimiz, 6-8 kadar Sırp esir alıp kampa getiriyor... Kamp emiri, Sırp esirlere, "Siz bir kişiye nasıl esir düştünüz?" diye soruyor... Esirler, "Bir kişi değillerdi ki! kalabalıklardı!" Diye cevap veriyorlar... Oysa tek bir mücahide esir düşüyorlar!...

Allahu Akbar Velillahil Hamd!

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
* Sırp askerlerinden biri dürbünle mücahidleri gözetliyor... Mücahidler ellerinde kocaman ağaç dallarıyla dişlerini keskinleştiriyorlarmış! Bir şekilde esir düşen o sırp askeri mücahidleri görünce:

"Nerede o dev yapılı mücahidler!" demiş.

SübhanAllah!

Allahu Teala mücahidleri dev gibi, misvağı da bir ağaç dalı büyüklüğünde göstermiş...

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
said nursi sözlerinde buna benzer durumlar vuku bulunmuş diyor ama biz onları sapık fikirli ilan ediyoruz demek ki olabilir bazı durumlar vuku bulabiliyormuş

sirati mustakim Çevrimdışı

sirati mustakim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AKHI RABBIM RAZI OLSUN
IZIN ALMADAN PAYLASTIM :friends_1_1:HAKKINI HELAL EYLE

AKHI BU KITABIN BILGISAYAR VERSIYONU VARMI ACABA?

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
said nursi sözlerinde buna benzer durumlar vuku bulunmuş diyor ama biz onları sapık fikirli ilan ediyoruz demek ki olabilir bazı durumlar vuku bulabiliyormuş

sana yazmamak icin kendimi zor tutuyorum sen harbiden ya fitne ehlisin yada cok cahil .. senin yasin kac boyle sacmaliyorsun said nursinin akidesi bozuk .. keramet ise haktir salih ruyada vardir sen samanla sapi karistiriyorsun yada kendini cok uyanik buradakileri ahmak zan ediyorsun ..

biz haber muslumandan geldimi aliriz .. muslumanlara inanir guveniriz bugun cihad bolgelerindeki harkulade olaylara inanir bunlari allah swt n in lutfu deriz (lakin isin asli en dogrusunu Allah swt bilir)

said nursiye gelince once onun islami ispatlanacak .. said nursi beni hapisten abdulkadir geylani kurtardi diyen cubbeliden itikat olarak farkli degilki bunlar ne zaman islama girdiki onlara musluman muamelesi yapalim .

bugun her sahsin ruyasi makbul ise git iskender evrenesogluna tabi ol cunki butun muridlerine Allah swt ruyalarinda asrin muctehidini tabi olunmasi gereken kisiyi gostermis o kiside iskender sapigi.. Allah swt gostermis(hasa) git onlarin ruyalarina tabi ol cunki onlarda cikip senin dedigin aynisini soylerler siz ruyanizda gorunce iyide biz gorunce neden sapiklik .. sizler daha NEYIN SAPIKLIK oldugunu bilmiyorsunuz ..

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
sana yazmamak icin kendimi zor tutuyorum sen harbiden ya fitne ehlisin yada cok cahil .. senin yasin kac boyle sacmaliyorsun said nursinin akidesi bozuk .. keramet ise haktir salih ruyada vardir sen samanla sapi karistiriyorsun yada kendini cok uyanik buradakileri ahmak zan ediyorsun ..

biz haber muslumandan geldimi aliriz .. muslumanlara inanir guveniriz bugun cihad bolgelerindeki harkulade olaylara inanir bunlari allah swt n in lutfu deriz (lakin isin asli en dogrusunu Allah swt bilir)

said nursiye gelince once onun islami ispatlanacak .. said nursi beni hapisten abdulkadir geylani kurtardi diyen cubbeliden itikat olarak farkli degilki bunlar ne zaman islama girdiki onlara musluman muamelesi yapalim .

bugun her sahsin ruyasi makbul ise git iskender evrenesogluna tabi ol cunki butun muridlerine Allah swt ruyalarinda asrin muctehidini tabi olunmasi gereken kisiyi gostermis o kiside iskender sapigi.. Allah swt gostermis(hasa) git onlarin ruyalarina tabi ol cunki onlarda cikip senin dedigin aynisini soylerler siz ruyanizda gorunce iyide biz gorunce neden sapiklik .. sizler daha NEYIN SAPIKLIK oldugunu bilmiyorsunuz ..
ben seni ne fitneci nede cahil olarak görmüyorum zira seni tanımıyorum. benim yazılarıma da cevap vermek zorunda değilsiniz nefsinize hoş gelmeyen bir soru pek tabi olabilir neredeyse soranı dinden çıkartıyorsun senin hoşuna gitsede gitmesede ben aklıma takılanları soracağım kardeşim? Allah ve resulünden başkasına körü körüne inanacak değilim zaten sizin vermiş olduğunuz cevaptaki hiddetinizden kendinizi ele veriyorsunuz sitede Allahın izni ile çok aklı selim kardeşler var onlaradn istifade ediyorum rabbim herkese hidayet nasip etsin veselam

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bitanede rufai var galip kuşcu diye ona biat aden bir arkadaşım var onada rüyalarında haber verildiğine inanıyor kızı kaza geçirmiş ölmüş öncesinde ona haber verilmiş Peygabber sav rüyasında dininizi zamana göre yaşayın demiş yok rüyasında peygebber sav herkese sol elini veriyormuş onlarda sormuşlar niye böyle yapıyorsun ya RusulAllah O da demiş ki sağ elimi baş komutana saklıyorum nekadar da uğraşsam bu kardeşi inandıramıyorum bunların uydurma olduğuna hatta bana diyor ki hocaya inanmayan biri varmış başına şunlar şunlar gelmiş değip beni korkutmaya çalışıyor adamın sitesini açtım baktım bill kılıntın dan tony blaer kadar herkes bunu tebrik etmiş buda utanmadan meziyet gibi bunları yayınlamış

alikeva Çevrimdışı

alikeva

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
mücahid lerin kerametlerinide inanırız,
saidi nursi gibi diğer Allah c.c. dostlarınında kerametlerine inanırız.

sahteler var diye asıllar yok sayılamaz...
sizin için sahte olanlar ın çoğuda asıldır. bu sitede öyle görülüyor.

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AKHI RABBIM RAZI OLSUN
IZIN ALMADAN PAYLASTIM :friends_1_1:HAKKINI HELAL EYLE

AKHI BU KITABIN BILGISAYAR VERSIYONU VARMI ACABA?

Allahumme Amin Ecmain...Hakkım varsa helal olsun İnaşAllah akhi istediğin kadar al paylaş İnşaAllah... :)

Akhi malesef bilgisayar dökümasyonu yok kitap piyasaya yeni sürüldü İnşaAllah yakın zamanda yayınevinden izin alınır bir kardeş tasarlar ya da yayınevi kendi paylaşır İnşaAllah...

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler tartışmayalım İnşaAllah;
müslümandan bir haber gelirse buna inanırız İnşaAllah bir fasık ile mülsümanı karşılaştırırsak müslümanın haberini doğru olarak görürüz özellikle Abdullah Azzam'ın diğer cihad alimlerinin keramet ve rüyalar hakkındaki olaylarını onların takvasına binaen inanırız ama yine de her şeyin en doğrusunu Allah(Sübhaneu ve Teala) bilir...

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen bir akrabam said nursi ye inanmadığımdan dolayı katlimin helal olduğunu söylemişş...yok said nursi keramet ehliy imiş atatürk bir seferinde onu uçaktan atmışta sonra karşısında buluvermiş,bir seferindede yemeğe davet etmişmişte said te yemeğin zehirli olduğunu anlayınca onu ilk ataputun köpeğine vermişmiş köpek yer yemez hemen iki arka ayağını üstüne yığılıp gebermişmiş,said de ataputa bakıp besmeleyle yemeği yemişmişte ona bir şey olmamışmış..sonrada ataput ona sen gerçektende ewliya imişsin demişmiş miş miş miş ve böylece miş ler eki dewam edip gider........Allah swt size önce akıl versin çünkü aklı olmayanın imanı sahih değildir.....