Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cehaletin Bu Kadarı!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Muasır medeniyet seviyesi

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En İyi Muslumanlık Türkiye'de Yaşanıyor!

bu kelimeye gicik oluyorum .. yillar once bir misirli kadin demisti bana bu kelimeyi en sonda bir arkadasin babasi, misirli kadin dediginde ben cahillerdendim, kadinda musluman gibi giyinmisti dedim her halde dogru soyluyor, ama arkadasin babasi bu kelimeyi diyince misrili kadinin intikaminida aldim, dedim turkiye din cahili bir ulkedir, adam bozuldu durumu izah edecek vaktimde olmadi rabbim benide onuda islah etsin ...

ama sahsi dusuncem birileri bu kelimeyi halkin beynine kazimak istiyor ve gercekten En İyi Muslumanlık Türkiye'de Yaşanıyor! diye insanlari buna inandirmak istiyor.. bundada basarili oluyorlar, bu basarinin sebebide turk halkinin milliyetciligi allahualem, bu halk seviyor kendini ovmeyi ..

- ataturk olmasaydi islam elden giderdi,
- en iyi muslumanlik turkiyede yasaniyor,
- arablar bizi satti,
- fatih sultan mehmede peygamberimiz (sav) ovgu yagdirmistir,
- ataturku allah (swt) sevmeseydi ona bu ulkeyi kurtarmayi nasib etmezdi (aglamak istiyorum)
- kibris savasinda veliler bize yardim etmistir,
- islami en cok imam ebu hanife ve ataturk anladi bir tek ikisi resulullah (sav) in getirdigi dini anladi ikiside dini hurafelerden temizlemek istedi (yasar nuri kafirinin sozu yavas yavas insanlarin agzina yapisiyor)
- peygamberimiz (sav) sizlere karismazlarsa turklerle savasmayin demis
- biride demistiki ibrahim as kurt'tur .. dedim niye oyle dedin dediki eee urfada atese atilmadimi, urfa kurt degilmi? ( subhanallah ama inanin ciddi soyledi )
- sehitler olmez vatan bolunmez .. ( vatan icin olen cennete gider)
- peygamberimizede (sav) nazar degmistir o halde NAZAR BONCUGU haktir ..
- biz agaca iplik baglayararak ALLAH (swt) ISTIYORUZ
- ne olursan ol yine gel ( gecen radioda dinliyordum belcikali mi ne bir gavur diyorduki mevlana demis ne olursan ol yine gel bizde geldik, mevlanayi anma torenleri ile alakali )
- benim kalbim temiz
- calismakta ibadettir ( kisi vakti yoksa ( vakti yoksa: patronu izin vermiyorsa yada sogukta abdest almak istemiyorsa gibi butun bahaneleri iceren bir kelime) duvar orerkende, siva yaparkende namaz kilabilir )
- muslumana kafir diyen kendisi kafir olur ( adam ahirete inanmiyor, yada seriata 1400 yil oncenin arab kanunu diyor, sende diyorsun kafir olursun, diyorki muslumana kafir diyen kendisi kafir olur yani kendini ahirete inanmayan seriata karanlik diyen bir musluman olarak goruyor )
- ben dede torunuyum, bizim sulalede seyidler var ( yani alevi dedesi, biri ile konusyordum kizdim biraz, dedi haddini bil ben dede torunuyum, biride demistiki ben hakiki eseosmanoglu torunuyum.. bazilarida diyor bizim ailede seyidler var, subhanallah )
- faiz bize yaramiyor ( paralari baska seye yatiralim )
- benim babam cok dindardir, kitabliginda mesnevi bile var ...

bu halk kelimelere yenilmis bazi kelimeler insanlarin beyinlerine kazinmis, sen tersini soyledinmi diyorlarki bu kadar insan bilmiyorda senmi biliyorsun, bana babam demistiki oglum sen HANGI KURANI OKUYORSUN ( senin dediklerini kimseden duymadik), bir tanidikta ramazan hilali ile alakali (ya halk orucken ben oruc degildim yada tersi) konusurken en son dediki olurmu oyle sey? bunca yildir tek senmi biliyorsun ne hilali diyanet var kardesim, gibi seyler soyledi.. ne diyelim vatan millet sakarya

rahman cumlemizi islah etsin, canimizi musluman olarak alsin .. amin

Üst Ana Sayfa Alt