Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cedelden Sakınmak !

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ـ7 ـ 5994 ـ51
حَدّثَنَا عَبْدُالرَّحْمَنِ بْنُ إبْرَاهِيمَ الدِّمَشْقِيُّ وَهَرُونُ بْنُ إسْحَاقَ، قَاَ: ثَنَا ابْنُ أبِي فُدَيْكٍ، عَنْ سَلَمَةَ بْنِ وَرْدَانَ، عَنْ أنَسِ بْنِ مَلِكٍ، قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ # »مَنْ تَرَكَ الْكَذِبَ وَهُوَ بَاطِلٌ بُنِيَ لَهُ قَصْرٌ فِي رَبَضِ الْجَنَّةِ، وَمَنْ تَركَ الْمِرَاءَ وَهُوَ مُحِقٌّ بُنِيَ لَهُ فِي وَسَطِهَا. وَمَنْ حَسَّنَ خُلُقَهُ بُنِى لَهُ فِي أعَْهَا«.هذا الحديث أخرجه الترمذي، وقال: هذا حديث حسن
Enes İbnu Mâlik (radıyallahu anh) anlatıyor:
"Rasulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Batıl ve haksız yolda iken
(munakaşa ve) yalanı bırakana cennetin kenarında bir köşk bina edilir. Haklı olduğu halde munakaşayı bırakan kimse için cennetin ortasında bir köşk bina edilir. Kim de ahlâkını güzelleştirirse ona cennetin en âla yerinde bir köşk bina edilir."
(Kutub-i Sitte; 7. (51) (5994)- 5958 , Cilt : 16, Mukaddime bab)

D Çevrimdışı

drakula21

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun paylaşımın için kardeş.Allah katında ne kadar faziletli ki Allah cennetinde köşk veriyor.SubhanAllah..

F Çevrimdışı

FatmaNeşe

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bana bir sözü hatirlatti: "Edepli edebinden susar, Edepsiz ben susturdum zanneder" :)

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz abi paylaşım ve hatırlatma için Allah c.c razı olsun.

Ayet-i Kerimeleri ve Hadis-i Şerifleri okurken falan üstüne alınırmı alınmazmı gibi düşüncelere yönelmekten ziyâde kendimiz payımıza düşeni almaya çalışalım.Bu bizler için daha hayırlı olacaktır.