Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Site Nasıldır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
"Ama İslam-tr'ye kimse dokunmuyor. Demekki burada bir eksiklik var hükmüne varabiliriz. Ama biz hiç bir kardeşimiz için su-i zanda bulunmayız." Bak burada bunu yazmışım. Yani bir suçlama yok. Sadece bir üslup farklılığına dikkat çekmeye çalıştım. Neden müslümanlar arasında ortak noktalar bulunmaz da hep diğer kesimler suçlama cihetine gidilir? Şayet islamı hakim kılma gibi bir amacımız varsa tüm müslümanlara ihtiyacımız var. Tarikatçısından tutun nurcusuna, süleymancısına hatta partililere kadar herkese. Şayet islam hakim kılınırsa sitede değindiğiniz konular zaten kendiliğinden hal edilir. Bakın bir kadını emniyet alıp götürmüş ve mahkeme çıkarılmış sonra da içeri atmışlar. Bir üye kadın mahkeme götürülmüş diye kadını küfürle suçlamış. Bu nasıl mantık? Sürekli karşıdakini suçlama üzerine kurulu bir mantık neticede kişide kendinin günahsız olduğu zihniyetini doğurur. Bir gün bir konu paylaşmıştım. Konuda Bediüzzamanla ilgili bir cümle de vardı. Yöneticilerden bir ne mürcieliğimi bıraktı ne hariciliğimi. O cümleyi derhal silmemi emretti, silmeyince de hem hakaret etti hem de beni bir süreliğine yasakladı. Allah (cc) şahidimdir ben sizin bir yanlış yapmamanız için bunları söylüyorum. Sizin bu söylediklerinizi biz 1980'lerde söylüyorduk. O zaman Milli Selamet Partisi çatısı altındaydık-ki ondan başka da islami bir camia yoktu cemaat açısından, Nurcuları süleymancıları ve tarikatleri bunun dışında tutuyorum-sadece MSP'ye oy veren müslümandı bizim için. Cuma kılınmazdı, camiye gidilmezdi. Ama sonradan bunun yanlış olduğunun farkına vardık-biraz geç de olsa-. Çünkü bir şey yapacaksanız bu halkla yapacaksınız. Dışarıdan mücahit ithal etme şansınız yok. Şayet fiili bir savaş çıkarsa başka ülkelerle elbette birileri gelir ama kendi ülkendekilerle yaptığın mücadelede yalnızsın. Ubeydullah kardeşimiz mürted örgüt tarafından şehid edildi ve ben du bunu paylaştım. Bir üye "bu mu şehid?" diyerek alay etti. Bunlar çok tehlikeli şeyler. Ben sadece buna dikkat çekmek istiyorum. Bir şey yapmak istiyorsanız halkın içine inmek zorundasınız. Şunu bunu suçlayarak hiç bir yere varmanız mümkün değil. Bunu da sadece sizin için söylemiyorum. Genel kural bu. Diğer yandan bir konu açtığımda ille de bir ayet mealini getirip yazmak istemem. Şayet o ayetle ilgili bir alimin tefsiri varsa paylaşırım. Aksi halde bunu yapmam. Hele hele medeni ayetler için. ÇÜnkü ayetin manası mealidir gibi bir yaklaşım Kur'an'a yapılacak en büyük saygısızlıklardan biri olur. Sahabeler dahi başka sahabelere ayetin manasını soruyorsa bizim hayda hayda sormamız gerekiyor. Çünkü yanlış bir iş yaparsanız ve birileri de sizi taklit ederse bunun vebalinden kurtulamazsınız. Diğer yandan sizden ricam muhalif seslere de açık olun. Hemen hakaret etme ve yasaklama cihetine gitmeyin. Bunu şahsınıza değil tüm üye ve yöneticilere söylüyorum. Bu konulara daha dikkat etsinler. Şayet açılan bir konuya siz hakaret ederek ya da yasaklayarak karşılık veriyorsanız bu sizi zan altında bırakır "cevap veremeyince hakaret edip yasakladı diye" ayrıca müslüman hakaret eden bir konumda olmamalı. Neden bu konuda da Efendimiz'in (sav) metodu izlenmesin? Fiemanillah.

Ahmet kardeş biz Allah'a hamdolsun ehli sünnetiz ve menhecimiz de kuran ve sünnet üzeredir. Kardeşlerimiz de bellidir, nurcusu, oy vereni, particisi bizim kardeşimiz değildir. Teviller yaparak ne kadar saçma konuştuğunun farkında olmuyorsun. Küfür ve şirk ak ile kara gibi ayrılmıştır ve küfrün içinde olanlar bizlerin kardeşi olamaz, eğer öyle olsaydı ehli sünnet yüzyıllardır şialarla karşılıklı değil omuz omuza savaşırdı. Öyle kafana göre o benim kardeşim bu benim yoldaşım diyemezsin, islamdaki kardeşlik sınırları bellidir, islamda dostluk düşmanlık bellidir. Bugün particilerin küfrün neferliğini yaptığını anlatmaya gerek var mı? Nasıl olurda kardeşimiz diyebilirsin. O zaman siz neyin davasını güdüyorsunuz bırakın bu ayakları kardeş kardeş geçinin madem.

1980'lerden bahsediyorsun, biz sizin yollardan o zaman geçtik diyorsun ama bizim davamız Hz Adem a.s ile başladı Rasulullah sav ile devam etti ve kıyamet kopana dek devam edecektir.

Hilafet yıkıldığından beri de mucahidlerimiz omuz omuza küfrü kardeş bilmeden izzetli mucadelesine devam etmektedir. Allah'ın izniyle bu kıyamete kadar devam edecek zira bu Allah'ın kesin vaadidir.

Cuma meselesinde konularımız açıktır kimseyi dışlamadık, samimi görseydim sizi buradan yazmadan önce açılmış konuya içinizdekileri dökerdiniz bunu da burada fitne amaçlı görüyorum. Kimseden şimdiye kadar ilmi münazara da çekinmedik zira biz taasub ehli değiliz varsa hatamız düzeltmeye hazırız ama bazılarının motomot kalıpları var delilden öte hizipçiklik peşindeler.

islam-tr'yi başka sitelerle kıyaslayacak kadar cahillere ne anlatılabilir ki. Tevhid uğruana (Allah için) çekilen çileleri Rabbimiz zaten biliyor, bunu kula ifşa etmenin anlamı yok.

Forumdaki hemen hemen tüm mesajlarınız hizib üzeredir, hizbullahi davasından öte gidemiyorsunuz bu ise islamda yoktur. Bizim davamız tevhidi yeryüzünde hakim kılma davasıdır, suçu bucu ocu değiliz ehli sünnet vel cemaatiz.

Sizin bu şekilde forumda paylaşım yapmanız bile sakıncalıdır.

Yaptığınız bu çirkeflikle beraber forumdan süresiz uzaklaştırıldınız.

Açıkdan yönetimden helallik ve özür almadan devam edecemeyeceksiniz.(insAllah)

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt