Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Site Nasıldır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Forumlar kısmına tıklayınca

Zehirliok Forumu Yeniden Aktif

Forumda "İslam Büyükleri" başlığına tıklayınca sofiyyenin sapkınları çıkıyor :
Islam Büyükleri

Abdulmuizz Fida

Admin
Bir kişi Keçi boynuzu hakkında şöyle demiştir: "Bir damla bal için bir çeki odun çiğnemeye benziyor"

Sizin linklerini verdiğiniz siteler de (islamiyet - islamkent) içinde bir parça İslamdan bilgiler var diye yanlışları görmeyelim diyorsunuz! Yanlışları siz göremiyor veya bilemiyorsunuz diye ya da sizin umrunuzda değil diye senin gibi mi olalım?
Kendin her türlü site gibi karma karışık olmuşsun, neye La dediğin belli değil. Yazılarından Nickindeki La'nın Tevhiddeki La değilde Notadaki La'ya benzediği anlaşılıyor.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kişi Keçi boynuzu hakkında şöyle demiştir: "Bir damla bal için bir çeki odun çiğnemeye benziyor"

ne guzel demis .. ama akhi konu din olunca o bir damla bal in karsiligi sonsuz cehennem olabilir .. bir damla bal icin odun cigneyene bir sey denmezde .. bunlar bir damla bal (bir kac dogru soz) ile kisiyi kufure, sirke cagiriyor, o bir damla bali yada dogru sozu zehirliyerek insanlara veriyorlar ..

bircok sapik sofi allah'a (swt) yakinlasmak icin vesileler arayin ayetine yapisiyor, muhakakki rabbimin sozu dogrudur, ama cahiller ayni sozle sapiklar tarafindan kufre cagrildiklarini bilmiyorlar .. allah swt saptiricilarin serinden bizleri korusun ... amin

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu Mustazaflar ve zillet bizden uzaktır sitelerinin zararları neler acaba? Hem "zillet bizden uzaktır" bu sistem için tehlike arzettiğinden şu an kapatılmış durumda. Mustazafların ise bir çok ferdi yine bu sistem tarafından müebbet hapse mahkum edildiği gibi bir çok ferdi de muhacir durumda. İnsafı elden bırakmayalım. Fiemanillah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu Mustazaflar ve zillet bizden uzaktır sitelerinin zararları neler acaba? Hem "zillet bizden uzaktır" bu sistem için tehlike arzettiğinden şu an kapatılmış durumda. Mustazafların ise bir çok ferdi yine bu sistem tarafından müebbet hapse mahkum edildiği gibi bir çok ferdi de muhacir durumda. İnsafı elden bırakmayalım. Fiemanillah.

Dediğin gibi kardeş insafı elden bırakmamak gerek, her içeri girenin dediği hak demek bence insafsızlık olur..

Not: İçeri giren kardeşler üzerinden duygusal konuşma yapmayalım lütfen, buraya ilimsel yazıyoruz, varsa bir sorun bunu delile dökelim ki anlaşabilelim. Yoksa tağut karşısında tevhidi duran tüm kardeşlerimizi Allah için severiz.

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Duygusal konuşma yapma niyetinde değilim. İçeri giren kardeşler için yapılan suçlama "devletin düzenini silah zoru ile değiştirmeye çalışarak dini bir rejim kurmak". Ama siz islam bizim tekelimizde, bu işi sadece biz biliriz bizim dışımızdakiler eften püften adamlar diyorsanız söyleyecek bir şey yok. Ben bizatihi o insanlarla birlikte kaldım. Siz ise sadece zanda bulunuyorsunuz. Yani size medya nasıl aktardıysa ona göre karar veriyorsunuz. Maalesef "Bir fasık size bir haber getirirse..."ayetinın hükmü görmezden geliniyor. Mustafa Meşhur şöyle diyor "İslama Davet Fıkhı" adlı eserde. Bir cemaat mevcut rejim tarafından rahatsız edilmiyorsa kendisini bir kontrolden geçirsin. Bir yerlerde eksiği var demektir. Buradan hareketle Huseynisevda.net sitesi kapatıldı. Ama İslam-tr'ye kimse dokunmuyor. Demekki burada bir eksiklik var hükmüne varabiliriz. Ama biz hiç bir kardeşimiz için su-i zanda bulunmayız. Kardeşlerimizden de aynı tavrı beklemek hakkımız değil mi? Daha önce müslümanlar doğuda nefsi müdafaada bulundular diğer müslümanlar tarafından olmadık hakaretlere uğradılar. Şimdi çatışmadan uzak duruyorlar yine eleştiriye muhatap oluyorlar. Gel de çık işin içinden. Maalesef sitede yorum yapan kardeşlerden bazıları çok cesur. Acaba bu söylediklerimde bir yanlışlık olabilir mi diye düşünmüyorlar. Hüküm kesin olarak veriliyor. Ayetin meali veriliyor ve hüküm de konuluyor. Ya ayet söylenen manada değilse? Bakın Mekke'de hiç bir sahabe gelip bu ayet ne demek istiyor diye sormuyor. Ama Medeni ayetler için bazı sahabeler ya Efendimiz'e (sav) ya da-O'nun (sav) olmadığı yerde-bu işin uzmanı olan sahabelere danışıyorlar. Ama maalesef günümüzde bazı müslümanlar hiç kimseye danışma ihtiyacı olmadan sadece meal ile istediği fetvayı veriyorlar. Çok tehlikeli bir durum. Allah (cc) bizi ,frat ve tefritten korusun ve bize feraset nasib eylesin inşaallah. Fiemanillah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ahmet meydani, sizi Allah'tan korkmaya davet ediyorum. Cahilce bir yanıt yazmıssınız. Varsa bir sorunun ilmi konuda getirirsin delini sunarsın. Sizin içeriye giren kardeşler hakkında kim ne dedi de hançer yemiş gibi saldırıyorsunuz.

Ayrıca fitne adam öldürmekten beterdir, bizim site kapatıldı sizin ki açık demenize üzüldüm, Allah sizi ıslah etsin, burada showmenlik yapmıyoruz, kapanan sitelerimizi Allah cc biliyor, nefsime yenik düşüp bunu burada yazmayacağım, yanlız dikkat et, söyleyeceklerinin altında ezilmeyesin.

Bak diyorum hatamız varsa, ya da kendinizi hatasız görüyorsanız buyur kuran da belli sahih hadis de belli. Bizde hizip yok, bizde taasub yok, hodri meydan herkes yazsın hatası olan tevbe edip doğru olana tabii olsun.

Meseleyi, ahmet mehmet, o site bu site meselesine çekmeden devam et..

A Çevrimdışı

ahmet meydani

Üyeliği İptal Edildi
Banned
"Ama İslam-tr'ye kimse dokunmuyor. Demekki burada bir eksiklik var hükmüne varabiliriz. Ama biz hiç bir kardeşimiz için su-i zanda bulunmayız." Bak burada bunu yazmışım. Yani bir suçlama yok. Sadece bir üslup farklılığına dikkat çekmeye çalıştım. Neden müslümanlar arasında ortak noktalar bulunmaz da hep diğer kesimler suçlama cihetine gidilir? Şayet islamı hakim kılma gibi bir amacımız varsa tüm müslümanlara ihtiyacımız var. Tarikatçısından tutun nurcusuna, süleymancısına hatta partililere kadar herkese. Şayet islam hakim kılınırsa sitede değindiğiniz konular zaten kendiliğinden hal edilir. Bakın bir kadını emniyet alıp götürmüş ve mahkeme çıkarılmış sonra da içeri atmışlar. Bir üye kadın mahkeme götürülmüş diye kadını küfürle suçlamış. Bu nasıl mantık? Sürekli karşıdakini suçlama üzerine kurulu bir mantık neticede kişide kendinin günahsız olduğu zihniyetini doğurur. Bir gün bir konu paylaşmıştım. Konuda Bediüzzamanla ilgili bir cümle de vardı. Yöneticilerden bir ne mürcieliğimi bıraktı ne hariciliğimi. O cümleyi derhal silmemi emretti, silmeyince de hem hakaret etti hem de beni bir süreliğine yasakladı. Allah (cc) şahidimdir ben sizin bir yanlış yapmamanız için bunları söylüyorum. Sizin bu söylediklerinizi biz 1980'lerde söylüyorduk. O zaman Milli Selamet Partisi çatısı altındaydık-ki ondan başka da islami bir camia yoktu cemaat açısından, Nurcuları süleymancıları ve tarikatleri bunun dışında tutuyorum-sadece MSP'ye oy veren müslümandı bizim için. Cuma kılınmazdı, camiye gidilmezdi. Ama sonradan bunun yanlış olduğunun farkına vardık-biraz geç de olsa-. Çünkü bir şey yapacaksanız bu halkla yapacaksınız. Dışarıdan mücahit ithal etme şansınız yok. Şayet fiili bir savaş çıkarsa başka ülkelerle elbette birileri gelir ama kendi ülkendekilerle yaptığın mücadelede yalnızsın. Ubeydullah kardeşimiz mürted örgüt tarafından şehid edildi ve ben du bunu paylaştım. Bir üye "bu mu şehid?" diyerek alay etti. Bunlar çok tehlikeli şeyler. Ben sadece buna dikkat çekmek istiyorum. Bir şey yapmak istiyorsanız halkın içine inmek zorundasınız. Şunu bunu suçlayarak hiç bir yere varmanız mümkün değil. Bunu da sadece sizin için söylemiyorum. Genel kural bu. Diğer yandan bir konu açtığımda ille de bir ayet mealini getirip yazmak istemem. Şayet o ayetle ilgili bir alimin tefsiri varsa paylaşırım. Aksi halde bunu yapmam. Hele hele medeni ayetler için. ÇÜnkü ayetin manası mealidir gibi bir yaklaşım Kur'an'a yapılacak en büyük saygısızlıklardan biri olur. Sahabeler dahi başka sahabelere ayetin manasını soruyorsa bizim hayda hayda sormamız gerekiyor. Çünkü yanlış bir iş yaparsanız ve birileri de sizi taklit ederse bunun vebalinden kurtulamazsınız. Diğer yandan sizden ricam muhalif seslere de açık olun. Hemen hakaret etme ve yasaklama cihetine gitmeyin. Bunu şahsınıza değil tüm üye ve yöneticilere söylüyorum. Bu konulara daha dikkat etsinler. Şayet açılan bir konuya siz hakaret ederek ya da yasaklayarak karşılık veriyorsanız bu sizi zan altında bırakır "cevap veremeyince hakaret edip yasakladı diye" ayrıca müslüman hakaret eden bir konumda olmamalı. Neden bu konuda da Efendimiz'in (sav) metodu izlenmesin? Fiemanillah.

Abdulmuizz Fida

Admin
Ahmed Meydanı, senin dediklerini çok iyi anlıyoruz. İlk defa bu karma felsefesini yeni işitmiyoruz. Burada sitenin kötülenmesinden tuttun, bizi sapıklarla birlikte cem olmaya kadar çağırdın. Hala bazı cahiliyye kalıntılarını bırakamamışsın izlenimi veriyorsun. Kardeşim Allahu alem sen kürtsün. Ve güneydoğudaki kürt cemaatlerlede bağlantın vardı.
Senin veya sizin gibi tevhid anlayışımız ve hareket anlayışımız yoktur. Şirk itikat ve hareket yapısı içerisinde bulunan Sapıklarla birleşmekten Allah'a (c.c.) sığınırız. Tevhid üzerine olanlarla ummet olarak kalmak yolundayız. Peygamberin , şirk koştukları hal üzere kalmalarına rağmen mi yola çıktı, yoksa tevhid bayrağı altında tüm put ve şirklerden arındırarak mı?
Ne için konuya başladın nelerden devam ediyorsun. Kus içindekileri ...

Bizim ve sitemizin yapımızı ve akidemizi görüyorsunuz. Bir diyeceğiniz var ise bu konuda özelden iletir, yapımızı değişmemizi önerebilirsiniz. Fakat aksine bile bile, Böyle açıktan Kuran ve sunnet üzere hareket etmeye çalışanları eleştirir ve aksi fehimlerle hatalı çıkarmaya çalışırsanız, sonucunu normal karşılamanız gerekir.

(burada kürt türk vs ayrımı yapıyoruz gibi anlaşılmasın ama ısrar ve aşırı hassasiyete karşıyız)

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahmet abinin dediklerini imh den başka bir abiden de duymuştum referandum meselesinde kendisiyle konuşmuştuk(imh refarandumda dökülenlerdendi) tartışmıştık,maalesef benzer hatta aynı şeyleri söylemişti

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Diğer yandan sizden ricam muhalif seslere de açık olun. Hemen hakaret etme ve yasaklama cihetine gitmeyin. Bunu şahsınıza değil tüm üye ve yöneticilere söylüyorum. Bu konulara daha dikkat etsinler.

Yeni müslüman olmuş birisi, Efendimizin yanına gelerek O'ndan yardım talep etmişti. Allah Resûlü adama bazı şeyler vermesine rağmen adam hoşnutsuzluk izhar edip edep sınırlarını zorlayınca, Sahabe Efendilerimiz o şahsın üzerine yürümüş ve saygısızlığını cezalandırmak istemişlerdi. Fakat, Peygamber Efendimiz onlara mani olmuş ve başka şeyler de verip o adamı memnun etmişti. Sonra da ashabına dönüp şöyle buyurmuştu: “Benimle bu köylünün durumu kaçan bir deve ile sahibinin durumu gibidir. İnsanlar devenin peşinde koşmuş, hep beraber onu yakalamaya çalışmışlardır ama deve kalabalıktan daha çok ürkmüştür. Sonunda deve sahibi, “Devemi benimle başbaşa bırakın. Ben onu sizden daha iyi bilirim, ona karşı sizden daha yumuşak davranırım” diye seslenmiş; eline bir tomar ot alarak ona ön tarafından yavaş yavaş yaklaşmış ve sonuçta devesini sakinleştirerek boynuna zimamı vuruvermiştir. Eğer siz de o adamı bana bırakmasaydınız onu ateşe atmış olurdunuz. Benimle ümmetimin arasına girmeyin, ashabımı bana bırakın.”

Hakikatlar üslup hatasına kurban gitmemeli biraz daha müsamahalı olalım inş. Şunu kabul edelim ki
sürekli aynı durumda olan insanlarla karşılaştığımızdan herkese de bu gözle bakmak gibi kötü bir huyumuz var
bunu inkar edemeyiz. Bazen o anki halimizin de etkisi de oluyor ama daha önce de değişik vesilelerle
belirtmiştim, şunu unutmamamız gerekiyor;

Biz, hakkı ancak hak bir yolla sevdirebiliriz, batılla asla kimseye davetimizi sevdiremeyiz. Önemli olan hakkın edeple takdimidir, başarı Allah’tandır. Bizler haklı yolumuzda herkesi razı etmek zorunda değiliz, davet etmek zorunda olduğumuza inanıyoruz o kadar.

“Destursuz bağa giren hesapsız dayak yer.” anlayışını terk edelim inş.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ya aslında ahmet abi müslümanlardan kendimizi ayırmadan zira İlahi hükümler yer yüzüne hükmetmesi ve hilafenin ikame edilmesi ise amaç böyle yol izlenmesi kanaatinde.Yani aklada normal olan bu Allahu alem.

Abdulmuizz Fida

Admin
adam hoşnutsuzluk izhar edip edep sınırlarını zorlayınca

Hoşnutsuzluğu izhar edene veya ahlak zaafı olana elimizden geldiğince katlandığımız ortadadır. Ama pek çok yeni cahil, muptela olduğu kişi veya konudan ötürü üye oluyor ve ilk mesajda şirk ve küfür ile itham ediyor, kendi küfür akidesini, hurafe ve bidatleri savunarak bizleri her türlü İslam dışı sapkınlıkla suçlayacak, ya da cehennemlik kafir görerek tekfir edecek.

Bizler Hırıstiyan , yahudi veya daha değişik muşrik kafirlerle de görüşüp konuşuruz. Fakat kendi sapkın şirk akidesini İslamdan üstün tutup , Kuran ve sunnete, şeriata, peygambere, muvahhidlere mucahidlere küfür veya alaya alırsa her kesin hak ettiği şekilde konuşur muamele yaparız. Burası diyalogcuların elinde bulunan yerlerle karıştırmayınız! Ayarlarınızla oynamayınız sabit kalın.

bekle Çevrimdışı

bekle

Üyeliği İptal Edildi
Banned
şunu belirteyimki herkes sanalda mücahidlik yapar asl olan gerçek hayatta bunları ALLAH için yapmaktır bir insan kendini sorgulamadan böle boş boş gevelemeyle bir yere değmez kafası tavana da değmez ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt