Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu forumdaki üyeler sanki bu dünyadan değil..

Gazali44 Çevrimdışı

Gazali44

لَا اِلَهَ اِلَّا اللهْ
İslam-TR Üyesi
Herkese hayırlı akşamlar kardeşlerim yıllardır bu forumdayim yorumlar yazarım,okurum takip ederim sanki bu forumdaki kardeşler gerçek değil gibi çünkü gerçek yaşamda böyle İslam'ı şuurlu yaşayanlara denk gelmedim. Sanki bu forum gerçek yaşamdan değilde başka bir boyutta gibi hissediyorum kendimi belki biraz abartılı yada saçma gelebilir ama cidden ben öyle hissediyorum sanki sizi bu hayatta canlı kanlı görmek mümkün değil sadece cennette bulusabilecegiz gibi geliyor tabi cennete gidebilirsek bu forumla ilgili olan duygularımı ancak böyle ifade edebilirdim çünkü burası sıradan bir yer değil internette belki istediğin herşeye ulaşabilirsin ama böyle bir atmosferi bulmak çok zor...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Herkese hayırlı akşamlar kardeşlerim yıllardır bu forumdayim yorumlar yazarım,okurum takip ederim sanki bu forumdaki kardeşler gerçek değil gibi çünkü gerçek yaşamda böyle İslam'ı şuurlu yaşayanlara denk gelmedim. Sanki bu forum gerçek yaşamdan değilde başka bir boyutta gibi hissediyorum kendimi belki biraz abartılı yada saçma gelebilir ama cidden ben öyle hissediyorum sanki sizi bu hayatta canlı kanlı görmek mümkün değil sadece cennette bulusabilecegiz gibi geliyor tabi cennete gidebilirsek bu forumla ilgili olan duygularımı ancak böyle ifade edebilirdim çünkü burası sıradan bir yer değil internette belki istediğin herşeye ulaşabilirsin ama böyle bir atmosferi bulmak çok zor...

Sen nasilsan karşındakini öyle görürsün abi.
Temiz ve güzel bir bakış ile bakmak
MaşaAllah .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Takva.com hatırlayan yoktur.ilk forumlardan biriydi.Allaha hamd olsun sonra islam-tr çıktı da o eksik giderildi.

Şahsım adına islam-tr dışın da netin benim icin bir önemi yok.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
14 yıl oldu halen buralara uğrayıp bakıyorsak var bir güzelliği ve sebebi..
Belki bir çok kardeş aynı bakmıyor bazı meselelere ama inanıyorumki büyük çoğunluğun derdi ortaktır ve oda Allahın rızasına uygun bir hayat ve mücadeledir..
Bu bakışla bakan sever..
Sevende dua eder..
Bende dua ederim buradaki derdi islam olan kardeşlerime..
Biz buraya zaman verdik buradakiler emek verdi..
Emeğin hakkı teşekkür etmek..
Buda bizim borcumuz..
Borçlu kalmayı sevmiyorum

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Abi maşaallah naptın sen :D
Elhamdulillah.
Biz hidayeti istedik Allah’tan O da verdi inşaallah.bu forumda bizim hidayette kalabilmemizin büyük vesilelerinden biri şu zamanda diye düşünüyorum.çünkü yüce dinimiz hakkında neredeyse her şeyi bulabiliyorsun ve en önemlisi de Kurandan sünnetten delilleri ile.zaten bizi de buraya bağlayan şey bu benim kanaatimce.yoksa sapkın,hurafelerle,bidatlarla,şirklerle dolu bir çok forum vardır muhtemelen.oralarda takılabilirdik.Ama Allah azze ve cellenin de “Hidayeti isteyene veririm “ dediği gibi buranın vesilesiyle bir çok kişi hidayete ermiştir ve hidayetini artırıyordur biiznillah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Takva.com hatırlayan yoktur.ilk forumlardan biriydi.Allaha hamd olsun sonra islam-tr çıktı da o eksik giderildi.

Şahsım adına islam-tr dışın da netin benim icin bir önemi yok.

takva.com ilk forum degildi. Ilk forum tevhidweb.net idi, islami forum anlaminda tabi orada tevhidi kesim agirlikli degildi ama cok mükemmel sekilde (yogunluk kastediyorum) münazaralar olurdu. En son o sitede sorucevap bölümü sorumlusu olmustum ama sonra orasi kapandi : ) ... (22-25 sene olmustur Allahu alem)

gercek ve tam manada ehli sünnet tevhidi cihadi menhecli site ve forum sitesi mucadele.com idi, mucadele.com ile tevhidi kesim türkiyede bambaska bir boyuta girdi, takva,com gibi siteler ondan cok daha sonra onun kalintisi olarak cok kisa süreli yayinda oldu. O dönemler irili ufakli cok site olustu ama hic biri mucadele.com olarak etki birakmadi.

Bizim sitemiz o siteler gibi olmasada Allaha hamd olsun ehli sünnet suurunda yayin hayatina vasat olarak bir cok engellemelere ragmen hala devam etmekte. Bunu bizlere vesile kilan Rabbimize hamd ederiz.

B Çevrimdışı

Burûcc

Üye
İslam-TR Üyesi

Sabahattin Ali şöyle derdi: “Zaten yalnızlığımın sebebi, kitaplarda tanıştığım ve benimsediğim insanları semtimde bulamayışım değil miydi?”

Çevremde hayatının merkezine Allah'ı oturtmaya çalışan insanlar görememenin sancısını hissettiğim zamanlar burda ki kardeşlerimi görmek için giriyorum siteye.

Yeni üye olduğuma bakmayın yıllardır takip ediyorum sadece hesabım yoktu :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
takva.com ilk forum degildi. Ilk forum tevhidweb.net idi, islami forum anlaminda tabi orada tevhidi kesim agirlikli degildi ama cok mükemmel sekilde (yogunluk kastediyorum) münazaralar olurdu. En son o sitede sorucevap bölümü sorumlusu olmustum ama sonra orasi kapandi : ) ... (22-25 sene olmustur Allahu alem)

gercek ve tam manada ehli sünnet tevhidi cihadi menhecli site ve forum sitesi mucadele.com idi, mucadele.com ile tevhidi kesim türkiyede bambaska bir boyuta girdi, takva,com gibi siteler ondan cok daha sonra onun kalintisi olarak cok kisa süreli yayinda oldu. O dönemler irili ufakli cok site olustu ama hic biri mucadele.com olarak etki birakmadi.

Bizim sitemiz o siteler gibi olmasada Allaha hamd olsun ehli sünnet suurunda yayin hayatina vasat olarak bir cok engellemelere ragmen hala devam etmekte. Bunu bizlere vesile kilan Rabbimize hamd ederiz.

Ben cocukken boyle siteler varmiş yav.
Sonuna yetişmişiz demek.
Ama sonlar hep kahraman olur
Son samuray gibi
Son islami site islam tr :D

N Çevrimdışı

Necmettin

Üye
İslam-TR Üyesi

İmanlıgenç sitesi vardı bir de mücadele sitesinden sonra, yanlış hatırlamıyorsam takva sitesi ile aynı dönem ya da daha önceydi.mücadele sitesinin sloganı ilim paylaştıkça çoğalır idi. Takva sitesi cihadi neşitler, halihazırda yeni çıkmış cihadi videoların altyazılarını çok iyi düzenlerdi. Her yeni video çıkınca havalara uçardık sevinçten. Hey gidi günler...

Son düzenleme:
AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Bence normal kardeşim, Dünya bile bizim bu dünyadan olduğumuzu bi türlü kabullenemiyor 11 Eylül saldırılarını nerdeyse gariban uzaylıların üzerine atacaklar :) basit bi tebliğde bile "Nerde yaşıyorsun sen hangi dünyada yaşıyorsun yok öyle bi dünya?" gibi tepkilerle uzayli muamelesine maruz kalabilirsin

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt