Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bizim Adımız Müslüman

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
B İ Z İ M A D I M I Z M Ü S L Ü M A N

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمـَنِ الرَّحِيمِ

ياَ أَيُّهاَ الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللهَ حَقَّ تُقاَتِهِ وَلاَ تَمُوتُنَّ إِلاَّ وَأَنْتُمْ مُسْلِمُونَ

“ Ey iman edenler ! Allah’tan sakınılması gerektiği şekilde sakının ve ancak Müslümanlar olarak ölün. “

Ali İmran : 102

َ……” هُوَ سَمَّاكُمُ الْمُسْلِمينَ مِن قَبْلُ وَفِي هَذَا “………….

“ ……………. O ( Allah ) bundan daha önce de, bunda da ( Kur'an'da ) sizi " Müslümanlar " olarak isimlendirdi ……………”

Hacc : 78

وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلاً مِّمَّن دَعَا إِلَى اللَّهِ وَعَمِلَ صَالِحاً وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الْمُسْلِمِينَ

“ Allah'a çağıran, salih amel işleyen ve : “ ben müslümanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kim vardır ? “

Fussilet : 33

“ … Haris el Eşari r.a’dan. Resulullah s.a.v - uzunca bir hadisi şerifin sonunda - şöyle buyurdu : “ … Ey Allah’ın kulları ! sizi mü’min ve Müslüman diye isimlendiren Allah’a dua ve niyazda bulununuz. “

Terğib ve Terhib : 1.c.506.s.1.n – el Albani : S.terğib : 552.n

Öyleyse bizim adımız Müslümandır. Rabbimizin Ayeti celilesinde buyurduğu gibi ; “ ben müslümanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kim vardır ? “ sözü,Ne ben Hanefiyim, ne Şafii’yim, ne Malikiyim, ne Hanbeliyim ve ne de ben Selefiyim sözlerinin yanlış olduğunu ortaya koymaktadır.

Unutmayınız ki isimler guruplaşmaları doğurur, guruplaşmalar tarafgirliği doğurur, tarafgirlik ise, - hatalı da olsa – devamlı kendinden olanları sevmeyi ve savunmayı doğurur.

TACUDDİN EL BAYBURDİ

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH razı olsun ahi

çok yerinde bir çalışma

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
dediğin gibi

Birilerinin taassub gostermeden kendisini herhangi bir hak mezhebe nisbet etmesinin ne gibi yanlis tarafi olabilir.

bir sakıncası yok.altı çizili vurgusu var ise.

zannedersem TACUDDİN EL BAYBURDİ kastettiniz.

ben kendisini şahsen veya manen tanımam ama söz konusu hak oldumu onu tasdiklerim.
bugün bazı imamlar bile söylediklerimizi uygulayın ama yaptığımızı,yaşantımızı örnek alıp yapmayın diyen çok kimse var.geçen bir konu paylaştım DAVETÇİNİN AHLAKI evet davetçi ahlaka sahip kimselerin olması çok güzel bir nimet.ama bundan şuan mahrumuz ne yazık ki.velhasıl demem o ki hak nerden gelirse kabul edilir.
Kaynak verdiginiz kisi aklini heva edinenlerdendir bundan dolayidir ki bircok alimin ki Ibn Teymiyye de buna dahildir kiyasi kabul ettiigi halde
suud Kralina dahi hüsn-ü zan ile yaklasan bu sahis "kiyas"i tamamen red etmektedir. Akil hocalari olan Ebu Said de bu zihniyette oldugundan
bircok meseleleri selef ulemasinin disinda kendi heva ve aklinca yorum getirmektedir.
Oy vermeye dahi cevaz veren bu gibileri burada kaynak gostermek bazi yeni Tevhidi kazanimlara olumsuz yonde etkileyecektir.

M Çevrimdışı

_muhammedemin_

Üyeliği İptal Edildi
Banned
askalani kardeşimizin yazdığı gibi de biz müslüman olarak doğduk müslüman olarak ölmemiz gerektiğini bilmemiz gerekir