Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Beşere Aşk Caiz midir? Ölçümüz Ne Olmalı?

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamınaleykum.Abilerim bir kapalı kıza aşık oldum,unutmaya çalıştım olmuyor.Harama düşmekten çok korkuyorum,üniversteye yeni başladım yaşım küçük olmasa isticektim ama olmuyor.Hep kafamda,hatta namazda dahi o aklıma geliyor(istemeden)şaşırıyorum,ne yapmalıyım.Allah razı olsun

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetulah;

Kardeşim kısaca , eğer evlenebilme durumun yok ise bu tür meselelere uzak dur ve hedefine kitlen. İlimse ilim, okumaksa okumak, iş ise işine yönel. Fakat küçük sandığımız yaşların evlenme yaşları olduğunu da unutmayalım. Toplumun önyargılarından oluşan adetler müslümanı bağlayıcı olmamalıdır. Bununla beraber haram olmadığı sürece toplumun maslahatına da uyulabilir.
Gençliğin gereği sürekli düşünmen, şeytanın sana vesvese vermesi, namazda dahi huşuyu bozmaya çalışması da bu sebebledir. Sonunu göremiyorsan nafile hayallere dalmayasın. Maddi ve manevi durumun olgunlaşır, şartlar iyileşmesi durumunda evlilik planları kurabilir, kısmetini aramanı tavsiye ederiz. Gereksiz ve zamansız girişimler hem beynini yoracak hem zamanını çalacak hem aklını başından alarak dikkatini dağıtacaktır. Zaten belli bir olgunluğa gelince, bu durumundan kendin de haya edeceksin. Fakat gençlik dönemlerinde yaşanan bu melankolik duygular, ilim ve yaşının da oturmasıyla yerini Allahın radı olacağı bir izdivac planlarına bırakacaktır.
Bu sebeble hakkında ve hayatında önemli adımlar atacağın dönüm noktalarında tecrübeli abilerinle istişare edesin, fevri çıkışlardan sakınasın. Rabbim yardımcın olsun.

İlgili Konular :

Muvahhid Aileye Giden Yol

https://www.islam-tr.org/konu/muvah...-evlenmek-uzere-olanlara-yeni-evlilere.19789/

Aşk Günah mıdır?
https://www.islam-tr.org/konu/ask-gunah-midir..12014/

Üst Ana Sayfa Alt