Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Başı Açık Bir Kadınla Evlenmek Caiz midir?

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
soru gayet açık akhiler bir arkadaşım bir kızı çok seviyor onu istemeye gidecek lakin kızın başı açık bununla evlenmesi caiz midir? sebebi nedir?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Açık kimseleri tekfir edenler var. Ama tekfir etmeyenlerde var. Soru-Cevap bölümüne aç. Selametle.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Tekfir edenler gulat tekfirciler, etmeyenlerde ehli sünnettir heralde?

Aksine ikiside Ehl-i Sünnet ikiside sırat-ı mustakîm. Bizlerin gözleri alıştığı için her şeyi normal addeder olduk. Allah en iyisini bilendir.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Nakil yapabilirmisin, daha önce duymamıştım.

Müslüman batına bakmaz, zahire bakar. Batına göre yargılamak Allah Teala'ya mahsustur. Kalpleri ancak o bilir. Müslüman olayım fakat gayrimüslim gibi yaşayayım gibi bir düşünceye yer yoktur İslam'da. Ben bu konu hakkında gerekli donanıma sahip olmadığım için zaten konusunu soru-cevap bölümüne açmasını istedim. Selametle.

1 - Abdullah ibni Ömer (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):

‘Herkim bir kavme benzemek isterse, o kimse onlardandır’ buyurdu.”

Ebu Davud 4031, Albânî İrva 1269

2 - Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:

“Kim, bizden başkasının sünnetiyle amel ederse, bizden değildir!”

Albânî Sahihu’l-Cami 5439

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Seyyid talha ...
Bu Hadisleri burda nas olarak getirmen biraz zorlama olmuş ...
Günahkarları tekfir etmek bizim işimiz değil...

Zaten lafız bana ait değil dikkat edersen Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'e ait. İnşeallah Ümmet-i İslam'ın düzelmesi, sağlık ve selamete kavuşması için dua edelim. Selametle.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kime ait olduğunu biliyoruz herhalde ...
Senin hadisleri yorumladığın gibi başı açıkları tekfir etmen gerek ...
Her hadisi her yerde kullanılır mı işin ehlisi cevap verir de baya zorlama olmuş bence ... o zaman her nefsine yenik düşeni kafirlere benzemekle, onların sünnetiyle amel etmekle itham edeceksin ...
bu yol çıkmaz sokak → Tekfircilik

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu sorular neden soru cevap kısmında sorulmaz?
kim harici kim değil anlamayamı çalışıyorsunuz

Açık kimseleri tekfir edenler var. Ama tekfir etmeyenlerde var. Soru-Cevap bölümüne aç. Selametle.

merak etdim tekfir eden kimmiş?
haksız yere adam öldürmeyi bile tekfire yeterli görülmezken (hariciler hariç) tekfirden budenli bonkör olan kimdir?
Müslüman batına bakmaz, zahire bakar. Batına göre yargılamak Allah Teala'ya mahsustur. Kalpleri ancak o bilir. Müslüman olayım fakat gayrimüslim gibi yaşayayım gibi bir düşünceye yer yoktur İslam'da. Ben bu konu hakkında gerekli donanıma sahip olmadığım için zaten konusunu soru-cevap bölümüne açmasını istedim. Selametle.

işte harici mantığıda tam böyle birşey
tek vakit cemaate yetişemiyenide tekfir ediyormusun
başı açık bir kız bu amelini doğrusu budur şeklinde haramı helal görüyorsa durum başka tabi
fakat günahı tekfir nedeni görürsen ve bunada ehli sünnet inancı dersen haricileri ehli sünnet dışı yapan nedirki?

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

1 - Abdullah ibni Ömer (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi

o zaman biz bu forumu kullanarak başkalarının sünnettini yapıyoruz hadi bizi de tekfir et

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Albânî Sahihu’l-Cami 5439[/QUOTE]

Kardeş Peygamberimizin (s.a.v) "komşusu aç iken tok yatan bizden değildir " diye bir sözü de var ... o sözü nasıl tekfir maksatlı değilse bu senin vermiş oldugun sözü de tekfir maksatlı değildir !

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

kardeşim ilmi seviyen nedir bilmiyorum ama kusura bakma usul falan yok sende, bu hadisleri delil getirip başı açık birisini tekfir eden olsa olsa haricidir,bana ehli sünnet ulemasından nakil yapabilirmisin başı açıkları tekfir ettiğine dair,yada ben sana bir şey söyliyeyim kot pantolunu giyenide bu hadislere binaen tekfir ediyormusun?

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhiler konu tekfir deil birisi bana caiz olup olmadığını söyleyebilirse inşallah memnun olacam selametle.

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim soru cevap bölümüne konuyu açarsan ilim ehli cevabını verir...Burada ancak bizim gibi avamın malasef tartışması olur...

kardeşim farkındayanız soru-cevapta hiç konu açmadım çünkü farklı insanların başka delilleri gözünden kaçmış bişeyler olabilir ilim ehli burayıda görür amacımı anlayabilmişsinizdir inşallah

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
on tane yarım doktor bir hastaya şifadan çok zarar verir
sen en iyisi uzmanına danış :)
illaki yarım doktordan tavsiye istersen diyeceğim odurki müslümana yakışan neyse nefsinide getireceğin çizgi o olmalıdır

Aziz Tutal Çevrimdışı

Aziz Tutal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
o deilde abdulmuiz hocanın profil fotoğrafındaki ipi bunca zamandır kafa sanıyordum vallahi bugünlerde gidişatım hiç iyi değil hep dalıyorum dikkat etmiyorum :);):(:kptmya:

Üst Ana Sayfa Alt