Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Baş Örtüsü Nasıl Bırakılır?

A Çevrimdışı

ayaz3444

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
benim hanım, baş örtüsünü kendisini engelleyen, toplumdan uzaklaştıran bir bez olarak görmeye başladı.. başını açtı ve ben kahroluyorum.. bizim fikirlerimizi paylaşacağımız, derdimizi dinleyecek ve ikna yeteneği güçlü insanlar bana ve hanımıma yardım etsin.

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
her isin baslangicinin ve devamiyetinin olabilmesi icin ALLAH celle celaluhu rizasinin aranmasi gereklidir.kislierin yorumlamalarina dedikleri fikirler dogrultusunda verilecek kararlarin Rabbimizin katinda ne degeri olabilirki konuyu daha fazla acmaya gerek yok.kisave oz olarak evden disari cikan kisi erkek olsun kadin olsun farketmez evdeki dogal ve olagan halini birakip suslenmesi,puslenmesi,giyimine bakmasi ,aynaya bakip guzelmi oldum gibi sacmalamalari kisinin davranislarinin ALLAH celle celaluhunun rizasindan ne kadar uzak ve beri oldugunun gostergesidir.ALLAH celle celaluhu hepimizi islah etsin....selametle kalin..

N Çevrimdışı

Nefesim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim gönül rızasıyla örtüsüne razı olan hiç bir hanımın örtüsünden mahrum kalmasına izin vermez inşallah.

B Çevrimdışı

bihemhal

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
benim hanım, baş örtüsünü kendisini engelleyen, toplumdan uzaklaştıran bir bez olarak görmeye başladı.. başını açtı ve ben kahroluyorum.. bizim fikirlerimizi paylaşacağımız, derdimizi dinleyecek ve ikna yeteneği güçlü insanlar bana ve hanımıma yardım etsin.
(Ahzab: 33/59) "Eşlerine , kızlarına ve mü'minlerin kadınlarına (dışarı çıkarken) üstlerine örtü almalarını (cilbab adı verilen dış giysiyi bürünmelerini) söyle: bu onların tanınmalarını ve bundan dolayı incitilmemelerini daha iyi sağlar...".

KUR'AN'IN İKNA EDEMEDİĞİNE KUL NE YAPSIN?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Toplumdan uzak olsun o zaman kardeş kabirde toplum onun yerine hesap görmücek ki herkes kendinden sorumlu.
o toplumdan değil toplum ondan uzaklaşsın

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Salamu Alaikum. ' Turkiye ' gibi bir topluma kendini yakın hissetmek istiyorsa.. (Sadece) basını kapatıp - kapatmaması bişeyi degistirmez. Bırakın toplumla iyice içiçe olsun .. ' Kişi sevdiqiyle beraberdir..'

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
her isin baslangicinin ve devamiyetinin olabilmesi icin ALLAH celle celaluhu rizasinin aranmasi gereklidir.kislierin yorumlamalarina dedikleri fikirler dogrultusunda verilecek kararlarin Rabbimizin katinda ne degeri olabilirki konuyu daha fazla acmaya gerek yok.kisave oz olarak evden disari cikan kisi erkek olsun kadin olsun farketmez evdeki dogal ve olagan halini birakip suslenmesi,puslenmesi,giyimine bakmasi ,aynaya bakip guzelmi oldum gibi sacmalamalari kisinin davranislarinin ALLAH celle celaluhunun rizasindan ne kadar uzak ve beri oldugunun gostergesidir.ALLAH celle celaluhu hepimizi islah etsin....selametle kalin..
AMİN...

B Çevrimdışı

burukanlar65

Üye
İslam-TR Üyesi
Kişinin öncelikle iman etmesi gerekmektedir iman olmayan kalplerde özellikle müslüman olmayan toplumlarda yaşayan insanlar çok baskı altında kalırlar.onun için önce iman sonra ibadetler.

Üst Ana Sayfa Alt