Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşure Günü Suların Zemzem Akması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Es-Serahsi Çevrimdışı

Es-Serahsi

Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah ne kadar bid'at var bu toplumda, özeliiklede kadınlar arasında çok meşhur. Birde yeni duydum bu rivayeti. Hakkında bilgisi olan varsa yazsın inş.

"Aşüre günü bütün sulara zemzem suyu karıştırılır. bu nasıl olur ? denirse nasılki arzın bir cüzü olan insanoğluna bir damarından herhangi bir ilaç verilirse vucudundaki bütün kılcal damarlarına varıncaya kadar o ilaç ulaşır.
Aynı şekilde arzın damarları su kaynakları da birbirine bağlıdır. Aşüre günü vazifeli melekler tarafından arzın bütün sularına zemzem suyu sirayet eder.
ve ogün bütün sularda zemzem bereketi olur . Binaen aleyh o gün gusleden, sulardan içen bütün müslümanlar için Allah tarafından şifadır. ruhul beyan c.4 sh.83

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ewet ilginç gerçekten bende duymuştum bilgisi olan kardeşler yazarsa inş.. bizde öğrenmiş oluruz ..Allah razı olsun kardeşim .. gündeme getirdiğin için ...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Takvim yapraklarında geçmesin özellikle fazilet takvimin de : )))

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
at deseler ancak bu kadar atilir el insaf yani ellerinde caputlarla turbe turbe dolasip mutluluk,cocuk,is,imtihan,vs.istiyen insanlara ilac gibi gelir herhalde !!!!!

H Çevrimdışı

hakyolcusu

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
o zaman o ğecede epeyce su depolamak lazım yıl boyu zemzem suyu içeriz... 5 tonluk bir su deposu bir ayleye içmek için bir sene yeter herhalde ...bu söz neki daha neler var neler mesela bir dua varmış aşure ğünü o duayı okursan bir seneyi siğortalıyormuşsun yani bir sene ölmüyormuşsun ...ya bu insanlar ne kadar cahilleşti ... bunları söyleyen kişilerden bunların kaynağını isteyin hanği hadis kitabında geçiyormuş...bu tür bilğileri içeren bildirileri mahmutçular dağıtıyor aynen burda söylenenen bilğiler hiç birisinde kaynak yok...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
dün akşam flaş tv izliyordum cübbeli ahmet vardı spiker soru sorup oda cevaplıyordu.biri deniz hayvanların bi isim söyledi yenir mi yenmez mi diye.yenir dedi ama evliyalar uzak durmuştur falan ama yenir.sonra bişey daha dedi ki denizde ki canlılar ne zaman ALLAHı zikretmekten gafil olursa o an yakalanır diye bir söz söyledi hadis mi değil mi anlamadım muhtemelen değildir.

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bu konun cirkin bir hurafe oldugu acikca bellidir, ondan dolayida Konu Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...