Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Alparslan Kuytul'dan Şeyh Usame Bin Ladin Açıklaması !

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
ahi videların pormatı mp4 ben indirdim ama açamıyorum hangi oynatıcı ile açılıyor

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
sarkgunesi Çevrimdışı

sarkgunesi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu adam zavallının biri.Hiç bir ilmi değer yok.Sokaktaki adamdan bir farkı yok.Yani "hoca" denmeyi bile hak etmiyor.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
indirirken sorun yaşamış olabilirsin... tekrar indirmeyi dene istersen... ben şu anda indirdim windows media player olsun vlc media player olsun hepsinde çalışıyor...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
mutedyyin,eL_Muhacir kardeşler bu teknik mevzuyu tek mesajda halledemezseniz özelden devam ederseniz güzel olur konu dağılıyor.

Z Çevrimdışı

zelimhan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
açık konuş açık lafı eveleme geveleme ... bilmiyorum, duymadım, tanımıyorum

hoca diye ortaya çıkıp duymadım, bilmiyorum demek hiç yakışıyor mu

bu gibi belamlara hoca diye itibar edenler var anlamak mümkün değil

Amerikayı biliyoruz ama Üsame B.Ladin'i tanımıyoruz diyerek sanki ikisi arasında

danışıklı dövüş var imasında bulunuyor. Yani Amerika saldırılarını meşrulaştırmak için

Üsame b.Ladin ile anlaştı bu zamana kadar öldürebilirdi ama öldürmedi neden? diyerek şüphe tohumları ekiyor aklınca.

Gerçeklerden neden rahatsız oluyorsun ? Alpaslan hocaya aynen katılıyorum..

Z Çevrimdışı

zelimhan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bi müslüman kardeşinize hitap şekline bi bak önce.. evlat siz giderken biz geliyorduk onun için yılların tecrübesiyle o mesajı yazdım.. bizde geçmişte sizin gibiydik heder olduk ideolejik bakış yüzünden.
Allah,Kitap,Kuran,Din,Şeriat,Cihad diyerek KULLANILIRSIN ve birde bakmışsın ki, Dökülen kanlar Kardeşlerinin kanı ..
Çanakkalede, Kurtuluş savaşında Müslümanlar savaştılar ama sağ kalanlar cepheden dönüp geldiklerinde Gavurları Devlet makamlarında oturmuş gördüler ve 80 yıldır da Gerici, Yobaz,İRTİCACI denilerek TECRİT ve DÜŞMAN konumunda görüldüler.
AKILLI OLMAK LAZIM
Alpaslan hoca sizi kandırıp GAZ verip heder etmemek için size doğruları söylüyor..

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
...evlat siz giderken biz geliyorduk .
...

Bu ne artist bir cümle yapısıdır.Benim saygı dugduğum bir çok abim, büyüğüm vardır.Ve bir kısmı Afganistana,Iraka,Çeçenistana ... farklı bakar.Ama ben onları dinlerim, tecrübelerinden yararlanmaya çalışırım, farklı bakış açıları ile bakmayı öğrenirim vs.

Ama bunlar bir gün kalkıp da bana Yukarıdaki gibi bir cümle kurmuş değillerdir.Bir şeyler paylaşmak istiyorsan paylaş, yaptığın faaliyetlerden bahset örneğin.Ya da Davet et buradaki kişileri gerek evine gerekse de Sohbet ortamına.

Amacın "Üzüm Yemek Değil Bağcıyı Taşlamak" oldğundan dolayı Üye olur olmaz gitmeyin,tuzak , abdnin oyunu arkasında kim var illimunati, komple toerileri vs.. bunlara gerek yok.Adam gibi anlatacaksan Güzel bir yazı kaleme al okuyalım, üzerinde konuşalım.

Yoksa 3. yılına giren bir mücadelede Çok komplex bir yapısı olan Mücadeleyi "Abd istedi yapıyolar" gibi lanse etmek her şeyden önce ayıptır.Kendi adıma söyleyebilirim ki Suriye konusuna Kesnilikle Senden daha hakimim ve bu konu ile ilgili araştırmalarıma devam ediyorum.

Damdan düşer gibi yorum yapıp kaçıp gidecekseniz hiç yapmayın

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cok Cahiliz karde$ler

$unu soylemekte fayda var bu soru batI ve bir cok musluman ulkelerdeki (ben duydum ingiltere, hindistan, pakistanda) bulunan hocalara sorulmaktadIr ve hic bir hoca gormedim daha Bin ladin (Allah $ehitligini kabul etsin) hakkInda positive ve olumlu onu destekleyen cevap verilmemi$tir. Bunun nedeni ise bu bireyler bugun $ehit Bin ladin hakkInda olumlu bir konu$mada bulunduklarI anda kendilerini Hapisanede bulurlar farkLI bahanelerden dolayI. Biz binladini destekleyebiliz bizi takip eden yok ancak bilinen hocalar bunu dI$arIya vuramazlar. Musluman akILLI olmasI gerekmekte kafirlerin munafIklarla dolu memlekette bazI konu$malardan uzak durmamIz gerekmektetir ne yazIkki.

Elalemin $ehit Ladin hakkInda du$unceleri onemli degil, onemli olay Allahu tealanIn du$uncesi bu birey hakkInda
En iyi muslumanlar listesinde erdogan var ilk onda bu hic onemli degil

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Cok Cahiliz karde$ler

$unu soylemekte fayda var bu soru batI ve bir cok musluman ulkelerdeki (ben duydum ingiltere, hindistan, pakistanda) bulunan hocalara sorulmaktadIr ve hic bir hoca gormedim daha Bin ladin (Allah $ehitligini kabul etsin) hakkInda positive ve olumlu onu destekleyen cevap verilmemi$tir. Bunun nedeni ise bu bireyler bugun $ehit Bin ladin hakkInda olumlu bir konu$mada bulunduklarI anda kendilerini Hapisanede bulurlar farkLI bahanelerden dolayI. Biz binladini destekleyebiliz bizi takip eden yok ancak bilinen hocalar bunu dI$arIya vuramazlar. Musluman akILLI olmasI gerekmekte kafirlerin munafIklarla dolu memlekette bazI konu$malardan uzak durmamIz gerekmektetir ne yazIkki.

Elalemin $ehit Ladin hakkInda du$unceleri onemli degil, onemli olay Allahu tealanIn du$uncesi bu birey hakkInda
En iyi muslumanlar listesinde erdogan var ilk onda bu hic onemli degil

akhim videoda verdiği düşünce tamamen abd yanlısı adaletli bir alime yakışan şekilde değil! hadi diyelim ki baskı görüyor... el kaide sorusu geldi bunu okumaz hakkında da yorum yapmaz olur biter fakat amaç başka söyledikleri de yalan ne zaman demiş ki Usame b. Ladin biz yapmadık bu işi o aksine şöyle diyor mesajlarımızı mektupla göndermek mümkün olsaydı uçaklarımızı yollamazdık hoca klasik cihaddan habersiz tarihten habersiz kişiler gibi konuşuyor sanki daha önce afganistanda başka yerlerde abd işgali yoktu zaten 11 eylül saldırısı bir misillemedir ABD'nin bunu bahane edip de işgal başlattığı falan yoktur

aknczlfkr Çevrimdışı

aknczlfkr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Sual:

1) Asrın Gaza rehberi Şehid Dr Abdullah Azzam Rahimehullah gibi büyüklerimizin hiç mi bir kitabını okumamış, ve orada mesela Cihad Dersleri yani Tevbe Suresi tefsirinde hiç mi Üsame Bin Laden Rahimehullah'dan bahsettiğini ve hayırla yad edip övdüğünü görmemiş sayın Kuytul?

Diyorki falan cemaati kendi temsilcilerinden tanıdım duydum, ama kaideyi Amerika'dan duydum (?).. Sağır sultan bile artık bildiği halde.. Mekke müşrikleri de panayırda çadır çadır gezip Peygamber Aleyhisselatuvesselam'ı kötüleyen bir propaganda yapıyorlardı. Bir davayı ilk olarak kafirlerden duymak davayı çürütmez.. Duymadınsa araştırıp öğrenmiyorsan bu senin sorunun derler adama sayın kuytul..

2) Sen Hanefi isen eğer; Hanefi fıkhında Ahkam-ı Cihad'a dair hiç mi bir şeyler okumadın? Kimler öldürülür kimler öldürülmez, savaş çeşitleri, vs hiç mi okumadın? O ki Hoca'sın (?)..

Kaldı ki diğer sünni mezheblerde de durum üç aşağı beş yukarı aynıdır, usulde ahkam hep aynıdır.. Kim sivil kim masum harb kaç çeşittir, ne zaman saldırılır ne zaman saldırılmaz vs bunlara dair hiç mi bir şeyler okumadın?

3) İkiz Kuleler aynı teşkilat tarafından yani Kaide-i Cihad tarafından defaatla saldırı planı ve fiiline maruz kalmıştı zaten, doksanlardaki başarılı olmayan bir tanesini bizzat nette hala haberlerini bulabilirsin. Orası zaten hep hedef idi müslümanlar için. Ama bu kez, yani 11 eylülde beklemedikleri yerden saldırdı mücahidler, uçaklarla havadan daldılar.. Yani demem o ki, ikiz kuleler ilk defa bir saldırıya mazhar olmuyor 11 eylülde.. Bunu da bilmiyor musun?..

Veya, çömezlerin talebelerin bilmez belki ama, senin, Tanzanya Kenya ve Yemen saldırılarını hatırlayacak yaşın vardır herhal? Yani El Kaide hakkında Enver Ören'in Türkiye Gazetesi bile övgülerle dolu haber yapmıştı, Ehli Sünnet temiz bir müslüman olduğunu vs yazmıştı; Sudan'da ilaç fabrikaları amerika tarafından vurulduğunda; ama bir kaç sene içinde derhal ağız değişti TGRT :) . Ama o saldırıları yaptığında amerika, o günkü Türkiye Gazetesi ve sair islamcı gazeteleri dahi karıştırsan haberleri bulursun, eğer o günlerde okumadı isen.. o günlerde medresende ilimle meşguldün herhal (?)..

Yani, Üsame ve Kaide'yi bilmiyorum, şüpheliyim, ilk defa amerika'dan duydum gibi kelamlar eğer ki amacın fitne değilse; o halde cehaletini ve gündemi, ümmetin dertlerini ve alakalı hadiseleri haberleri -kahve milleti bile bildiği okudugu halde- takip etmediğini gösterir..

Ve Usuldür ki, Alim Ahkamı bildiği kadar (ki bence sen ahkamı bilmiyorsun) Vakıayı da bilmesi vacibdir ki fetva versin veya beyanatta bulunsun görüş bildirsin..

Madem bilmiyorsun, böyle şüphe uyandıran "vukuu şuyuundan beter" tarzda bir töhmet altına alıcı avamca dersek "örtülü iftira"da bulunma! Madem ki asrının ve zamanının fitnelerinden ve vakıalarından, ümmetin dertlerinden ve bu dertlerle baş etmede başı çeken kahramanlarından haberin yok yeterince, o halde ne diye konuşursun? ..

Üst Ana Sayfa Alt