Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Alparslan Kuytul'dan Şeyh Usame Bin Ladin Açıklaması !

I Çevrimdışı

ibn teymiyye

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,
öncelikle Alpaslan Kuytul'a sert bir şekilde karşılık veren veya vermek isteyenlerin mutedil olmaları için kardeş tavsiyesi sunuyorum. Fakat Alpaslan Hoca'ya da şahsen ben bunları yakıştırmıyorum. Yine de kendisi için hüsnü zanımı besliyorum çünkü kendisi büyük bir kitleye, vakıfa vb etraflı bir çalışmaya önderlik yapıyor ve bir anda yerli tağutların ve ağababalarının onun başına çökmesini gerektiren açıklama yapmasını da istemiyoruz. Fakat sorulan soruyu: çok fazla bilgim yok veya şeyh usame hakkında yazı yazan yazarların cevaplarını vererek (sorumluluk yüklenmek istemiyorsa alpaslan hoca) geçiştirirdi. Biz yine burada hoca efendinin arkasından giden kardeşlerin kalpleri kırılmasın ve her şeyden önce ümmetin ihtilafını bir mübarek mücahidin şehadeti üzerine temellendirmeyelim. Alpaslan hoca, el-kaide'yi abede haber verdi diyor. Fakat Afganistan'da olan taliban vb mücahitler, çeçen, somali, hamas vb direniş ve cihad meydanlarından usame için olumlu sözler söyleniyor. Dolayısıyla usame için, alpaslan hoca efendiden özür dileyerek söylüyorum ki, usame için kanal-D ağzı kullanılmış. Hem orda konuşunca insanlar hoca efendiyi neden alkışlıyorlar ki? Hoca efendi ümmetin evlatlarının gönlünde yer edinen mal, can, ilim cihadını yaşayan inşaallah şehid olan usame hakkında cevap veriyor da en azından salondaki şak şakçılara 'aman dostlar böyle şakşakçılık(salonda verilen her coşku sonrası elleri birbirine vurmak) yapmayın' desin...Aslında şu ayet:
"Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur." (İsra, 17/36)

bir de şu söz :
''Hakka ayarlı değilse gözünün merceği, hep yanlış görürsün birer birer gerçeği'' yeterlidir....

Rabbimiz, ayaklarımızı sabit kılsın. Ve ümmetimizi birbirini anlamaya ve ümmetimizin şehidine ve ölüsüne rahmet , dirisine, her tür adamına feraset, birliktelik şuuru versin. bizleri şirkten, şirk ehlinden muhafaza etsin...

E Çevrimdışı

ebufaris kurdi

Guest
Alkışlama ve alkışlanma aslında kişilerin ve toplulukların ruh halini yansıtıyor...

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
açık konuş açık lafı eveleme geveleme ... bilmiyorum, duymadım, tanımıyorum

hoca diye ortaya çıkıp duymadım, bilmiyorum demek hiç yakışıyor mu

bu gibi belamlara hoca diye itibar edenler var anlamak mümkün değil

Amerikayı biliyoruz ama Üsame B.Ladin'i tanımıyoruz diyerek sanki ikisi arasında

danışıklı dövüş var imasında bulunuyor. Yani Amerika saldırılarını meşrulaştırmak için

Üsame b.Ladin ile anlaştı bu zamana kadar öldürebilirdi ama öldürmedi neden? diyerek şüphe tohumları ekiyor aklınca.

yahu neyse ne.dediğiniz gibi hoca diye itibar eden ciddi bi kitle var.ve ciddi hizmetleri var.azıcık insaf daa...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Selamun aleykum,
öncelikle Alpaslan Kuytul'a sert bir şekilde karşılık veren veya vermek isteyenlerin mutedil olmaları için kardeş tavsiyesi sunuyorum. Fakat Alpaslan Hoca'ya da şahsen ben bunları yakıştırmıyorum. Yine de kendisi için hüsnü zanımı besliyorum çünkü kendisi büyük bir kitleye, vakıfa vb etraflı bir çalışmaya önderlik yapıyor ve bir anda yerli tağutların ve ağababalarının onun başına çökmesini gerektiren açıklama yapmasını da istemiyoruz. Fakat sorulan soruyu: çok fazla bilgim yok veya şeyh usame hakkında yazı yazan yazarların cevaplarını vererek (sorumluluk yüklenmek istemiyorsa alpaslan hoca) geçiştirirdi. Biz yine burada hoca efendinin arkasından giden kardeşlerin kalpleri kırılmasın ve her şeyden önce ümmetin ihtilafını bir mübarek mücahidin şehadeti üzerine temellendirmeyelim. Alpaslan hoca, el-kaide'yi abede haber verdi diyor. Fakat Afganistan'da olan taliban vb mücahitler, çeçen, somali, hamas vb direniş ve cihad meydanlarından usame için olumlu sözler söyleniyor. Dolayısıyla usame için, alpaslan hoca efendiden özür dileyerek söylüyorum ki, usame için kanal-D ağzı kullanılmış. Hem orda konuşunca insanlar hoca efendiyi neden alkışlıyorlar ki? Hoca efendi ümmetin evlatlarının gönlünde yer edinen mal, can, ilim cihadını yaşayan inşaallah şehid olan usame hakkında cevap veriyor da en azından salondaki şak şakçılara 'aman dostlar böyle şakşakçılık(salonda verilen her coşku sonrası elleri birbirine vurmak) yapmayın' desin...Aslında şu ayet:
"Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur." (İsra, 17/36)

bir de şu söz :
''Hakka ayarlı değilse gözünün merceği, hep yanlış görürsün birer birer gerçeği'' yeterlidir....

Rabbimiz, ayaklarımızı sabit kılsın. Ve ümmetimizi birbirini anlamaya ve ümmetimizin şehidine ve ölüsüne rahmet , dirisine, her tür adamına feraset, birliktelik şuuru versin. bizleri şirkten, şirk ehlinden muhafaza etsin...

Aleykum selam ahi Allah cc sana merhamet etsin.

Bu konuda hatalı olduğunuza inanıyorum. Zira Alpaslan hocanın bundan önceki konuşmalarından ehli sünnet menhecinde olan selefileri ayak takımı gibi lanse etmiş, şeyh hakkında bilmiyorum etmeyim deyip o ağzını kapatmayıp ardından yorumlarda ajan imasında bulunmuştur.

Sonda yazmış olduğun ayetler çok güzel evet insan bilmediğinin ardına düşmeyecek ancak hem bilmiyorum deyip hem de fitne çıkaracak şekilde beyanda bulunursa ki bunu daha önceki demeçleriyle defalarca yaptıysa bu kişiye karşı hüsnü zan beslemek doğru olmaz. Zira o bu gruba karşı hüsnü zan beslemeyip açıkca ajan gibi lanse etmektedir.

O kadar engin derin bilgileri var diyor biz şu hareketleri bilmem nerelerden duymadık müslümanlardan duyduk, Allah'dan korksun, hiç mi cihad beldelerini takip etmezler böyle sözüm ona göya öncü nesilin başı olan bir hoca!! nasıl olurda cihad beldelerinden haberi olmaz.

O kadar cihad beldelerine karşı duyarlıysa kendi içlerinden neden kimseye izin vermezler cihada katılmak için, neden anlatılmaz.

Böyle öncü nesil mi olur.

Bazı hocalardan bahsedilir üstüne telefi denir, bazı durumlarda katlmamak elde değil kişi sorar hocam bu ne adam başlar bilmem der söze ardından o kişiyi yerin dibine sokar.

Bu mudur tevhidi duruş bu mudur islami ilim. Bunlar senin benim gibi sıradan insan değil onca insan takip ediyor kuranı az okuyan bile bilir ki şahitsiz kötü kadına bile laf edilemez ve bunun belli yaptırımı vardır. Böyle delilsiz mesnedsiz nasıl olurda rahatça konuşur kimse kafasına silah dayamıyor şu kişi hakkında şöyle demeç ver diye ama adam abd destekli kafir medya ağzından farklı mı konuşuyor.

Siz biz bu tür durumlarda açık tavır koymaksak hataları açık demezsek söyler misin bu kişiyi takip eden binlerce taraftarı kimin vesilesi ile doğruları görecek.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ya derhal belam ne demek .yani bilmorsa o dimek belammi.bunun icin bizlere tekvirci diyorlar.bak ubeydullah arslan diyor ki-
İLKİN AKİDE, SALİH AMEL, AHLAK VE SONRA CİHAD ÖĞRETİLİR

shimdi buna gore ona belam mi diyek bak gor ne diyor YouTube - ‪?LK?N AK?DE, SAL?H AMEL, AHLAK VE SONRA C?HAD Ö?RET?L?R-ubeydullah arslan‬‏

ubeydullah hocaya sormak gerek kim 15 yaşındaki kişiye hemen cihadı aşılıyor. Delil vermesi gerek.Akidesi ameli ahlak'ı olmayan zaten cihada gitmez. Vermek istediği mesajı anlamakda zorlanıyorum.

Devamında hocam tamam geçtik 15'i siz şuana kadar ne yaptınız onlarca sene sizin gibilerden ders alanlar cihad adına ne yapabildi hani önce salih amel ahlak ya cihada sıra gelmemiş mi?

I Çevrimdışı

isllamm

Üyeliği İptal Edildi
Banned
!sLaM4eVeR;

Böyle delilsiz mesnedsiz nasıl olurda rahatça konuşur kimse kafasına silah dayamıyor şu kişi hakkında şöyle demeç ver diye ama adam abd destekli kafir medya ağzından farklı mı konuşuyor.

açıkça söylemek istemiyorum ama bu bir değil iki değil..kendisinin kafirlere çalışmadığı Allahualam..(bu konuşmalarıyla zaten istemeyerek de olsa onlara çalışıyor!))

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Subhanallah,

Üzüldüm , üzüldüm milletin önüne vakıf kurarak geçen biri ; ancak 12 sene önce Bir mucahidi , ilk defa amerika tv lerinden duyacak ve utanmadan yıllarca tali meselelerle oyalanıp , Canını malını hem kendi hem ummetin dini için feda edip dağlarda soğukta hasta hasta titreyerek çorba içen şehid bir mucahid alim ve cemaatleri hakkında vebal varmıdır diye şüphe edip araştırma gereği duymayacak!

Bir kişi cihadla alakası olmaz ise böyle kafirlerin ağzıyla konuşur. Hiç mi dışarı giden muvahhid muslumana sormak aklına gelmez. Olmadı 1989 yılında Şehid olan Abdullah Azzamın "Cihad Dersleri" kitabını okumuyorsun?
Şehid Şeyh Abdullah Azzam, yaklaşık 25 sene önce yazdığı kitabında sayfalarca Usame bin Ladini Afganistandaki Ruslara karşı cihadında hizmetlerinden ve samimiyetinden dolayı öve öve bitiremeyecek, (Eski) Elin Çakalı (Carlos, musluman oldu) 1972 de usmae bin Ladini Filistinde İsraile karşı savaştığını gördüğünü söyleyecek, bizim fasıktan gelen haberle beslenen Alparslan kuytul ise The washington post ağzıyla mucahidler hakkında konuşacak. Sen mucahidler , şehid önderler için konuşacak yüzün yok, Onlar senin gibi alim (!) olupta salon mucahidleri için çok konuştular, konuşacaklar haberin ola!
Adını duyup saydığı fırkalara gurupalara bakın. İçlerinde bir tane cihad eden gurup var mı?

Usamenin İkiz kulelerde adını duyduğunu söylüyorsun? Hele bir bak Usame b. Ladin İkiz ulelerden kaç sene evvel kırmızı bültenle aranıyordu? Sen , 7,8 , 1998 tarihinde el kaidenin Usame bin Ladinin talimatıyla Kenyanın başkenti Nairobi'de ve Tanzanyada , Amerika büyükelçiliğini havaya uçurduğunu da mı duymadın? Ne oldu çanak antenin mi yoktu?
ML19980808001101901.gif

8. 8. 1998 Milliyet gerçek gazete : http://gazetearsivi.milliyet.com.tr/Nairobi/

Ey Alparslan Kuytul ; sen 1977 de Filipinler , Moro'da kurulan "Moro İslami Kurtuluş Cephesi" neden ve emiri şehid Ebu Seyyaf hareketinden haberin var mı? Yoksa onu da ilk defa tağut filipinler medyasıyla mı işittin?
2002 den beri cezayir devletiyle savaşan selefi guruptan da mı haberin yok? Yoksa onları devlete isyandan bağy mi görüuyorsun?
2006 dan beri Somalide mucadele eden "Genç mucahid Hareketi"nden habrrin varmı?
Tayland, Patanide mucadele eden "Patani İslami Mucahidin" hareketini de duymadın mı?

Vs. vs. daha pek çok İslami coğrafyada cihad eden cihad gurupları ve önderlerini tanıyabilmen için düşün bakalım ne yapman lazım? sakın bana Amerika ilan ederse tanır ve kuklası kabul ederim deme çünkü ...
Belam demeyin belam olacak kalitede değil.

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
alpaslan hocanın bir konuşmasında muhittin arabi zındığına sahip çıktığını dinledim. söylediği sözleri herkes anlayamazmış, onun trafosu yokmuş, o yüzden geleni direk paylaşıyormuş falan filan. ama bir konuşmasında da ibni teymiye ra övdüğünü dinledim kafa karıştıracak biri ama benim kanaatim selefin anlayışında değil en doğrusunu Allah cc bilir

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
alpaslan hocanın bir konuşmasında muhittin arabi zındığına sahip çıktığını dinledim. söylediği sözleri herkes anlayamazmış, onun trafosu yokmuş, o yüzden geleni direk paylaşıyormuş falan filan. ama bir konuşmasında da ibni teymiye ra övdüğünü dinledim kafa karıştıracak biri ama benim kanaatim selefin anlayışında değil en doğrusunu Allah cc bilir

bence adil bir tutum sergilemiş. bildiğim kadarıyla ibn teymiye muhyiddin arabi yi oldukça tenkit etmiş biridir. eğer teymiyye karşıtı biri olsa bile kini onu adaletten alıkoymamış demektir, doğrusunu yapmıştır, hak nereden ve kimden gelirse alınır. muhyiddin arabi onca şirk ve küfür kokan söz arasından bir tane doğru söz söylese alınır aynı şekilde teymiyye gibi tevhid dolu sözlere sahip birisinden şirk ve küfür kokan bir tane söz olursa o da reddedilir. neyse muhyiddin arabi nin şirk ve küfür kokan akidesi, sözleri farklı yorumlanabiliyor. bazıları bunları tevil edip durumu kurtarmaya çalışıyor bazıları da sadece olduğu gibi alıp öyle değerlendiriyor. biri der ki öyle olabilir ama belki de adam böyle manasında demiştir. neyse zaten teşbihli şeylerin tevili Allah'a aittir. eğer ki şirk, küfür manasında demediyse Allah onu bilir zaten.

konuşma hakkında bence adam doğru bir tavır koymuş. yani bilmediği şeyin ardına düşmemiş, bilmiyorum demiş. ben de bilmiyorum onun ajan olup olmadığını, ancak ben ona bir müsliman gözüyle bakıyorum, fasıktan, kafirden gelen haberlere ise fazla itibar etmiyor, insanların kusurlarını araştırmıyorum.

Abdulmuizz Fida

Admin
muhyiddin arabi onca şirk ve küfür kokan söz arasından bir tane doğru söz söylese alınır aynı şekilde teymiyye gibi tevhid dolu sözlere sahip birisinden şirk ve küfür kokan bir tane söz olursa o da reddedilir. neyse muhyiddin arabi nin şirk ve küfür kokan akidesi, sözleri farklı yorumlanabiliyor. bazıları bunları tevil edip durumu kurtarmaya çalışıyor bazıları da sadece olduğu gibi alıp öyle değerlendiriyor. biri der ki öyle olabilir ama belki de adam böyle manasında demiştir. neyse zaten teşbihli şeylerin tevili Allah'a aittir. eğer ki şirk, küfür manasında demediyse Allah onu bilir zaten.
konuşma hakkında bence adam doğru bir tavır koymuş. yani bilmediği şeyin ardına düşmemiş, bilmiyorum demiş. ben de bilmiyorum onun ajan olup olmadığını, ancak ben ona bir müsliman gözüyle bakıyorum, fasıktan, kafirden gelen haberlere ise fazla itibar etmiyor, insanların kusurlarını araştırmıyorum.

Adamın hayatı hep şirk ve küfür olacak, bir tane sözü doğruya isabet edecek hemen ona sarılacaksın. Niye o Hakkı söyleyen bir tane muvahhid yok mu? . Fakat başka biri de ömrü şirk küfür ve bidatlerle mucadele verecek , bu uğurda mucadele ettiği zihniyetler tarafından yıllarca zindana atılacak , mucadele ettiği zihniyet sözde nefsiyle mucadele ederken , İbn Teymiyye Kafirlerle kılıçlı cihad edecek . Fakat 1 kere zelle yaparsa ibn Teymiye'yi atacaksın.
Buna mı adalet diyorsun? Bu adaletse zulum yoktur . Sorarım sana ebu cehilin hiç mi doğru sözüne denk gelmedin? Gelseydi yanımış muslumanlar elinizden. Bozuk saat bile günde iki kere doğruyu söyleyecek , musrik ömründe 1 kere doğruya fark etmeden denk gelecek bu senin için yeterli olacak; fakat İbn Arabi sapığını reddeden muvahhid alimler hata edecek.

Sofi zihniyetiyle "yok ibn Arabi hayatında hayatında hep küfür sözler söyleyecek onu kurtarmak için sapık tevillerle her defasında aykırı yorumlar yapacaksın; Fakat Şeyhulislam İbn Teymiyye hayatı şirkle şirk ehliyle mucadele edecek , hata ile bir tane zellesi oldumu tevil gerekmeyecek . Asıl buna gerekir. Burada sakın 12 senedir hala araştırıp , ömrünün en az 40 senesini kafirlerle silahlı mucadelede geçiren, bütün servetini kafirlerle cihada harcayan, bu uğurda canını veren bir Sadık'a hala ajan kafir muamelesi yapacak . Sakın bana burada Alparsalanı savunmayın.
Alparslan mahallede kısa pantalonla çelik çomak oynarken, Usame bin Ladin dunyada kafirlerle cihad ediyordu. Cemaatin adını duymayan biri, Usame bin Ladini duyabilir mi? Anlayaın cihad ile ilişkisini. Bir sofi Usame bin Ladin hakkında bundan daha samimi ve seviyor. En azından ajan diyerek tekfir etmiyor.
Cihadla alakası olmayan , cemaatinden bir tane adamı cihada göndermediği için mucahidlerden ve guruplardan haberi olmayan, cihad kitabını, eline eldiven takarak okuyan; 4 mezheb manyağı olan fakat buna rağmen konuşmalarında Kuran sünnet yerine devamlı kendi zanni düşüncesini insanlara veren biri nasıl hoca görülebilir anlayamıyorum? Yokmu Kuran sünnet anlayan biri?
Ona diyeceğimi üstte dedim. Oradakileri okuyyup, Alparslan Kuytul adına bana cevap yazmazsaanız, burada safı ve ne idüğü belli olmayan, kafirleri memnun eden konuşmalar yapan birini savunmayın.

M Çevrimdışı

Mutedeyyin

Guest
bence adil bir tutum sergilemiş. bildiğim kadarıyla ibn teymiye muhyiddin arabi yi oldukça tenkit etmiş biridir. eğer teymiyye karşıtı biri olsa bile kini onu adaletten alıkoymamış demektir, doğrusunu yapmıştır, hak nereden ve kimden gelirse alınır. muhyiddin arabi onca şirk ve küfür kokan söz arasından bir tane doğru söz söylese alınır aynı şekilde teymiyye gibi tevhid dolu sözlere sahip birisinden şirk ve küfür kokan bir tane söz olursa o da reddedilir. neyse muhyiddin arabi nin şirk ve küfür kokan akidesi, sözleri farklı yorumlanabiliyor. bazıları bunları tevil edip durumu kurtarmaya çalışıyor bazıları da sadece olduğu gibi alıp öyle değerlendiriyor. biri der ki öyle olabilir ama belki de adam böyle manasında demiştir. neyse zaten teşbihli şeylerin tevili Allah'a aittir. eğer ki şirk, küfür manasında demediyse Allah onu bilir zaten.

anlamıyorum; neden adil tutum demek ikisinide savunmak demek. bu bir yerde adil olmamak değil mi. biri hak biri batıl. alim demek ayırt etmek demek değil mi, yoksa kitaplardan insanların farkı kalırmı. herkes birsürü bir şey biliyor tıpkı kitaplar gibi ama onlar ayırt edemiyor .ama alimler öyle mi onlar basiret sahibi olup doğruyu eğriden ayırıyorlar bu da Allah cc onlara yüklediği en önemli misyon değil mi.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Allah'tan kork. Nasıl dinliyorsunuz konuşmayı, bu zihniyetle dünyada kafir kalmaz herkes cennette.

Bilmiyorum demiş ardına düşmemiz. Koca bir yalan. Adamın gözüne baka baka bu kadar yalan konuşulmaz ki. Sağır mısınız? Sağırsanız adamın ne dediklerini elle yazayım okuyun.

Hele şu ajan olup olmadığı hakkında diyenler ben de desem ki ben de sizin münafık olup olmadığınızı nerden bileceğim. Ayıp biraz edep.

Böyle çamur atmak böyle iftira atmak kafirler bunu böyle yapmıyor. Bilmiyorsanız susun adam sanalım.

Kusur araştırmayanlara bakın, ümmetin onurunu kurtarmak için onlarca sene cihadda olan, onbinlerce mucahide destek vermiş birinin arkasından gelip ajan mı değil mi ben de bilmiyorum derler.

Abd destekli kafirlerin amacına hizmet eden bu tür insanların ajan olup olmadığının garantisini kim verecek.

Zaman saf belirleme zamanı. Münafıklar kafirlerin yanında olduğunu gösteriyor. Tevhidi olanların saffı ise net. Öyle eğilip bükülme yok.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ALLAH yolunda savaşmayan bu zatın sakalı ot olsaydıda Mücahidlerin atlarına yedirseydik

B Çevrimdışı

BaiTullaH

Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida kardeş Usamenin İkiz kulelerde adını duyduğunu söylüyorsun? Hele bir bak Usame b. Ladin İkiz ulelerden kaç sene evvel kırmızı bültenle aranıyordu? Sen , 7,8 , 1998 tarihinde el kaidenin Usame bin Ladinin talimatıyla Kenyanın başkenti Nairobi'de ve Tanzanyada , Amerika büyükelçiliğini havaya uçurduğunu da mı duymadın? Ne oldu çanak antenin mi yoktu?

dedigin gibi pressmedya.comda belgeselde bin ladinin ikiz kulelerin altında bomba yüklü aracı remzi yusufa patlatması vb birçok eylemden bagsediyor alparslan hoca yanılnış bir noktada 11 eylülde bin ladin duyulmadı 1994 yılından beri duyuldu
11 Eylül Dosyas?: CIA'y? 20 y?l kand?rd? (Bölüm 4) - Press Medya

anlamadıgım bir konu var bin ladin tüm bunları cia içindeki ajanı olan muhammed aliye yaptırdı . ve abd tam bir cihad ofisi kurdu...ve cia bunu 1999 yılında farkına vardı bazı kimseler bu cia oyunu diyor ama inanasım gelmiyor...kaç bin insan öldü.

Abdulmuizz Fida

Admin
AMERİKA'YI 20 SENE KANDIRAN EL KAİDE AJANI

727994751885.jpg

Belgesel, taraflı bir dille yapılmış olsa da, muhtevasında pek çok önemli bilgiyi taşıdığı için 11 Eylül dosyamızda başlı başına bir bölüm halinde yayınlıyoruz.

Beş bölüm halinde yayınladığımız belgesel “Triple Cross, Bin Laden Spy in America” başlığıyla National Geographic Channel tarafından hazırlandı.

Türkiyeli okuyucu için alt yazılı olarak hazırladığımız bu çalışmada, Bin Ladin ve Mısır İslami Cihadı lideri Eymen el Zevahiri hakkında çok sayıda önemli tarihi bilgi verilirken, saldırıların tarihi arka planına gönderme yapılıyor.

Mısır Ordusunda görevliyken, İslamcı fikirleri sebebiyle ordudan ihraç edilen ve sonra Mısır Havayollarında güvenlik işinde çalışmaya başlayan Ali Muhammed’in Amerika’ya uzanan öyküsü adeta bir sinema filmi..

Belgesel boyunca, CIA’da çalışan, FBI ve CIA’yı birbirine karşı istihbaratta kullanmayı başaran, burada öğrendiği bilgileri ve tecrübeyi Afgan-Rus savaşına ve daha sonra, Kenya-Tanzanya saldırılarından 11 Eylül saldırılarına kadar bir dizi eyleme taşıyan Ali Muhammed’in inanılmaz öyküsü, El Kaide Örgütü’nün bilinmeyen yönlerini de ortaya koyuyor.

Usame Bin Ladin’in küçük bir hücre örgütünden, uluslar arası istihbaratı ve siyaseti bilen büyük bir orduyu nasıl kurduğuna dair önemli bilgiler edineceksiniz.

ABDyi 20 Yıl Kandıran El Kaide Ajanı 5 / 1

ABDyi 20 Yıl Kandıran El Kaide Ajanı 5 / 2

ABDyi 20 Yıl Kandıran El Kaide Ajanı 5 / 3

ABDyi 20 Yıl Kandıran El Kaide Ajanı 5 / 4

ABDyi 20 Yıl Kandıran El Kaide Ajanı 5 / 5

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt