Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Allah'tan Korkmuyorum Diyenin Hukmu Nedir?

S Çevrimdışı

Slow and Sure

Üyeliği İptal Edildi
Banned
selamun alaykum

bir arkadaşımız var yanlış bir hareket yani günah olan birşey yapınca Allah'tan kork bunu niye yapıyorsun dediğimzde, gayet ciddi bir tavırla ben hiçbir şeyden korkmam Allah'tan bile korkmuyorum ! diyebiliyor arada birde namaz kılar
benim sorum böyle diyen müslüman biri için ne düşünülür dinen sakıncası nedir böyle bir sözün ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam kardeşim

sübhanALLAH

akhi bu söz küfürdür

ALLAH korkusu olmayan birinde herşey yapar

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
وَإِذَا قِيلَ لَهُ اتَّقِ اللّهَ أَخَذَتْهُ الْعِزَّةُ بِالإِثْمِ فَحَسْبُهُ جَهَنَّمُ وَلَبِئْسَ الْمِهَادُ
"Ona: "Allah'tan kork" denildiğinde, büyüklük gururu onu günaha sürükler, kuşatır. Böylesine cehennem yeter; ne kötü bir yataktır o." (Bakara 206)

وَمِنَ النَّاسِ وَالدَّوَابِّ وَالْأَنْعَامِ مُخْتَلِفٌ أَلْوَانُهُ كَذَلِكَ إِنَّمَا يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاء إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ غَفُورٌ

İnsanlardan, (yeryüzünde) hareket eden (diğer) canlılardan ve hayvanlardan yine böyle çeşitli renklerde olanlar vardır. Allah’a karşı ancak; kulları içinden âlim olanlar korkarlar. Şubhesiz Allah mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır. (Fatır 28)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bu tür sözleri çoğaltabiliriz, birçoğu imanı zayi eden ve imanı bozup küfre götüren sözlerdir. Bu sözleri diyen ister namaz kılsın isterse kafasının üstünde kuran taşısın fark etmez...

Temel etken Allah'a imanda olan eksiklikten kaynaklanmaktır. Allah hidayet versin.

Üst Ana Sayfa Alt