Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Allah Pkk Nın Soyunu Kurutsun..

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kobaneyi,bahane ederek dün diyarbakırı altüst ettiler,kendi alçak medyaları bir haberi büyle duyurdu...her tarafta vurgun yiyecekler inşaALLAH..

İŞİD Protestosuna Hüdaparlılar Saldırdı
Diyarbakır Bağlar'da Hüdapar'a yakınlığıyla bilinen ve 2 Yıl önce bir gençi öldürülmesi olayında sorumlusu olanan Ensar Market çalışanları yine halka saldırdı.

i_id_prote_to_una_hudaparlilar_aldirdi_h4239.jpg

Diyarbakır'da Kobanê'ye yönelik saldırılar ve AKP'nin IŞİD'e verdiği destek protestoları devam ederken, Bağlar'da eylem yapan yurttaşları polislere teslim ettiği belirtilen bir IŞİD yanlısı bir grubun bıçaklı saldırısında, Azadiya Welat gazetesi muhabirleri Bişar Durgut ve Nihat Kutlu ile JINHA'nın iki muhabiri yaralandı.

Kobanê'ye yönelik IŞİD saldırıları ve AKP'nin çetelere desteğine yönelik protestolar Diyarbakır'da devam ederken, Bağlar'da 5 Nisan Mahallesi'nde polisler eylem yapan yurttaşlara gaz bombaları ile müdahale etti. İlçede bir grubun, eylem yapan yurttaşları yakalayarak polise teslim ettiği görüldü. IŞİD yanlıları olduğu belirtilen Hizbullahçıların, görüntü çeken habercilere, "Neden çekiyorsunuz" diyerek saldırmaya başladı. Bir grup da haber takibi yapan gazetecileri görüntülerken, gazeteciler da buna tepki gösterdi. Bunun üzerine saldırılarını artıran grup kadın gazetecileri saçlarından çekerek, darp etti. Grup, gazetecileri yumruklarken, saldırıda Azadiya Welat gazetesi muhabirleri Nihat Kutlu ve Bişar Durgut ile JINHA muhabirleri Beritan Canözer, Sarya Gözüoğlu ve 13 yaşındaki ismi öğrenilemeyen bir çocuk yaralandı. 8 bıçak darbesiyle yaralanan gazeteci Bişar Durgut, ambulans ile Dicle Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Saldırıyı yapan IŞİD yanlısı Yusufi Der üyeleri ve Ensar Market çalışanlarının, balta ve keserli saldırılarına olay yerine yakın olan polislerin hiçbir müdahalede bulunmadığı görüldü.
Haber Kaynağı: Diha

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ama bilmiyorum ışid,pkk bölgelerine sardırmakla acele etmedi mi? bence bu pkk ya gösterdiği gücünü ve hırsını esadı devirmek için kullansaydı(pkk yı daha sonraya bıraksaydı) daha iyi olurdu sanırım.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer Hükümet böyle bir şeye izin verirse Tarihindeki büyük pisliklerine bir yenisini daha eklemiş olacak

kdp-twitter.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
YPG 15 DK ÖNCE ÇOK SEVİNDİRİCİ HABER PAYLAŞTI ALLAHU EKBER RRRRRRRRRR

YPG Bim Ypgnews
15 dakika önce
İşid çeteleri kobanê'yi düşürme adına her cepheden çok yogun bir saldırı gerceklestirdi durum çok ciddi

https://www.facebook.com/ypgbimnews

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer Kobaninin Sınır kapısı bölgesi düşerse bu kafirler 4 tarafı kuşatılmış bir halde kalırlar

Kobani'den acil çağrı: Kent düşüyor

Kobani'den son dakika acil yardım çağrısı geldi. Kobani'nin kaderini belirleyecek en kritik kapı olan Mürşitpınar Sınır Kapısı'nın düşmek üzere olduğu haber veriliyor.

http://www.mynet.com/haber/dunya/kobaniden-acil-cagri-kent-dusuyor-1495227-1

Kafir koalisyon bu zamana kadar ki en büyük hava saldırısını yapıyormuş !!!

http://www.aljazeera.com.tr/haber/catisma-da-bombardiman-da-şiddetli

Kafir Yalancı Demirtaş'ın yaptığı açıklamalar:

1.Kobani Eylemleri çıkmasaydı Murşitpınar Sınır kapısı düşmüştü biz olay çıkardık gündem olduk ABD saldırıdı. (BKZ: 4:55)
2.Vartoda Polis vatandaşımızı vurmayana kadar ölüm haberi yoktu. Sonra batmandan haber geldi olay kızıştı diyor.

Cehennem ODUNU DEYYUS

Son düzenleme:
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

07.10.2014 tarihinde YouTube atılmış

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hizbullah'ın olaylarda bir anda ortaya çıkışı bana hayli manidar geldi..

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ulan melun onları görmez derken sen binlerce asker sivil,çoluk çocuk ayırt etmeden katlederken o masumları onlarıda kimse görmüyordu..umarım senin belanıda,bağlı olduğun put aponun sonuda cehennemin ta dibine gönderirler..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HTswuo6H_normal.jpeg
Muhammed usame @muhammed_usame · 9 sa. 9 saat önce
Işid, kobanede merkez hapishaneyi kuşattı. Pkk lı lar kobanin batısında sıkıştılar

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
JKf7Mukv_normal.jpeg
d. boşgezenyan @dekabryan · 10 sa. 10 saat önce
Halepçeli Hattab el Kürdi'nin Kobani'deki operasyona liderlik ettiği söyleniyor.
BzkXO0RCcAAYlNs.jpg

BzkXTb0CQAApiCp.jpg

BzkXQSRCIAAvocY.jpg

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son düzenleme:
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
PKK ya vurulan en büyük darbe Kobani hiç şüphesiz. Pkk ya vurulan her darbeye Türkiyede Yaşayan Müslümanlar olarak hiç bu kadar ihtiyaç duymamıştık. Ancak Bitmiyor bu kafirler, bu gün bir haber daha düştü ajanslara.

Haber7 Ekibi (Allah'ın laneti üzerlerine olsun) her zaman ki gibi bunu gururla verdiler...

YPG, 30 IŞİD'liyi esir aldı!
ypg_30_isidliyi_esir_aldi_1413135898_3079.jpg

IŞİD saldırıları basladığı günden beri ilk kez savunma pozisyonundan saldırıya geçtiklerini söyleyen Kobani Kantonu Dış İlişkiler Sorumlusu İbrahim Kürdo, ‘‘Bu sabah yapılan hava bombardımanı IŞİD'e büyük hasar verdi. Hem cephaneleri ve ağır silahları vuruldu, hem de çok kayıp verdiler. Biz de bugün itibariyle saldırıya geçtik" şeklinde konuştu.

YPG'LİLER, IŞID MENSUPLARINI ESİR ALDI
Öte yandan çatışmaların güneyde şiddetlendiği Kobani'nin batısında dün öğleden sonra YPG tarafından esir alınan yaklaşık 30 IŞİD üyesi görüntülendi. Tek sıra halinde yürütülen IŞİD mensupları daha sonra bir binanın duvarının dibine götürülüp buraya oturtuldu. Kısa bir süre sonra da kent merkezinden gelen bir grup YPG'lin, esir alınan IŞİD militanlarını bir binaya soktukları görüldü.

xv6Z3_1413135146_4714.jpg

2gZ7P_1413135168_4086.jpg

http://www.haber7.com/ortadogu/haber/1209868-ypg-30-isidliyi-esir-aldi

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
(Haber7 Ekibi (Allah'ın laneti üzerlerine olsun) her zaman ki gibi bunu gururla verdiler.) TekDinİslam

Eskiden Haber 7 yi gündem için takip ederdim (kötünün iyisi diye) ama son olaylarda hükümete yağcılık yapacağım diyemidir bilmem iyice iğrençleştiler Işid in verdiği kayıplarla ilgili manşetleriyle diğer dinsiz haber sitelerini bile sollayacaklar bu gidişle

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
anlaşılan o ki kobaniyi düşürmeyecekler..bunun müsebibide Türkiye..

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki kobani dusse ne oluru hic dusunduk mu...

Isid stratejik bir bolgeyi ele gecirecek...

Kuzey suriyede guclu bi grubun devrilmesiyle isidin siradaki muhalif grubu hedef almasi...

...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki kobani dusse ne oluru hic dusunduk mu...

Isid stratejik bir bolgeyi ele gecirecek...

Kuzey suriyede guclu bi grubun devrilmesiyle isidin siradaki muhalif grubu hedef almasi...

...
Katiliyorum akhi... ilk basta bende kobanin düsmesinin hayirli olacagini düsünüyordum (sonucta PKK'dan iyidir diyordum) ama bu devle taraftarlarinin kibiri ve küstahca aciklamalari insani tereddütte birakiyor. Bunlarin hepsi böyleyse diger muslumanlarin maslahati icin düsmemesi daha iyi degil mi diye düsünmeye basladim...

Taklahaber editörünün alcakligi:
SC20141013-080210-1.jpg

SC20141013-080124-1.jpg

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kobani'nin Şimdiye kadar 5 kez düşmesi lazımdı. ABD başta olmak üzere Avrupa ülkeleri ve Suud başta olmak üzerede bazı arap ülkeleri Işid'in kobani deki Mevzilerine bombardıman yapıyor ve Buda Işidin hareket kabiliyetini azaltıyor.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Katiliyorum akhi... ilk basta bende kobanin düsmesinin hayirli olacagini düsünüyordum (sonucta PKK'dan iyidir diyordum) ama bu devle taraftarlarinin kibiri ve küstahca aciklamalari insani tereddütte birakiyor. Bunlarin hepsi böyleyse diger muslumanlarin maslahati icin düsmemesi daha iyi degil mi diye düsünmeye basladim...

Ekli dosyayı görüntüle 7879
Ekli dosyayı görüntüle 7880

Ekli dosyayı görüntüle 7879
Ekli dosyayı görüntüle 7880
Alttaki muhammedisra ya ait bi mesaj olamaz. Epeydir takip ettiğim birisi. Link verirmisin.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alttaki muhammedisra ya ait bi mesaj olamaz. Epeydir takip ettiğim birisi. Link verirmisin.
yok abi takla haber editörünün m.israya cevabi... ismini kestim ki gereksiz reklam yapmayalim... zaten m.isra nusra saflarinda savasiyor galiba (allah yardimcilari olsun) o niye boyle yazsin?

Üst Ana Sayfa Alt