Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Allah Pkk Nın Soyunu Kurutsun..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

KAMIŞLI 18.10.2014 TARİHLİ HAKİMİYET BÖLGELERİ

Rojava Genel Haritası:

Rojava.jpg

Rojava1.jpg

Işid'in Pkk ya Karşı Zafer Elde Ettiği Bölge:

rojava2.jpg

17.10.2014 Çatışma Bölgeleri

rojava3.jpg

Resul Ayn (Serekaniye'de) PKK nın Zulmettiği Vefat Eden Işid Savaşçıları:

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu işin sonu ne olacak çok merak ediyorum. Sürekli hava bombardımanları yapılıyor ama Işid direnip saldırmaya devam ediyor. Işid'in kayıpları çok fazla oluyor mu acaba bu hava bombardımanlarında.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu işin sonu ne olacak çok merak ediyorum. Sürekli hava bombardımanları yapılıyor ama Işid direnip saldırmaya devam ediyor. Işid'in kayıpları çok fazla oluyor mu acaba bu hava borbardımanlarında.

Benim kanaatim ve bölgeden gelen gidenlerle yaptığım muhabbet sonucu bu kanıya vardım: Hava Saldırıları ile Ne bir bölge ele Geçirilir ne de Kaybedilir.

Ancak Kobani için şuan ne yapılmak isteniyor belli değil. ÖrnEk veriyorum Işid Kobaniyi alırsa aldıktan Sonra Sittin sene kimse ona daha saldırı düzenlemez. Koalisyon zaten Işid merkezlerini vuruyor Kobani düştükten sonra hiçbir önemi yokki oranın artık Abd için. Koalisyon Kobani gibi bir köyü vuracağına Rakkayı ve cephanelikleri vurur.

Dolayısı ile buradaki büyük sıkıntı çatışmanın sürüyor olması. Sen kendini Pkk ile savaş kişilerin yerine koy bir çok taktik ve strateji gelişitiriyorsun ve saldırıya geçiyorsun, ancak bi hava saldırısı çok fazla can kaybı yaşatmasa dahi seni dağıtıyor. Bu nedenle Kuşatma devam ettiği sürece bana göre Işid zarar görüyor.

Bununla beraber Işid Kobaniyi çok kalabalık bir şekilde kuşattığına da inanmıyorum. İki Üç gündür neredeyse çatışma yaşanmamakta. İki tarafta cephelerinde durmakta (en azından bize yansıyan).

Benim kanaatim Işid Kobaniyi şu aralar Yem olarak ortaya atmış durumda. Zira Kobani konusunda ilk mesajlara bakarsanız günde 10 köy ele geçiriyordu ışid, ama şu an şehir savaşı veriyor.

Dolayısı ile BU KONUYU AÇMA sebebim IŞİD muhtemelen Merkezde Şehir çatışması yapmak yerine Rojavadaki köyleri kendi bünyeme katayım düşüncesindedir.

En doğrusunu Allah bilir.

AMA BENİM BU KONULARI AÇMA AMACIM : PKK YOK OLSUN DA KİM NASIL YOK EDİYORSA ETSİN...

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafir Ypg nin Videosu:

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid Peşmerge Avında Serekaniyede Kontrol Noktası

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IRAQ KAMIŞLI SINIRINDA 20 KÖYDEN FAZLA BÖLGE IŞİD TARAFINDAN ELE GEÇİRİLMİŞ:

(Sincar'ın (Şengalın) Kuzeyi)

IRAQ.jpg

Ekli dosyalar

• upload_2014-10-20_19-28-51.png
    upload_2014-10-20_19-28-51.png
    53.5 KB · Görüntüleme: 71
  • upload_2014-10-20_19-29-43.png
    upload_2014-10-20_19-29-43.png
    53.5 KB · Görüntüleme: 57
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Esed-PKK Kontrolündeki Kamışlı'ya Saldırı Başlattı

isid-esed-pkk-kontrolundeki-kamisliya-saldiri-baslatti.jpg

Aynul Arab'da ABD uçak saldırılarında hızlı ilerlemesi yavaşlayan ve kayıplar veren IŞİD'in Esed rejimi ile PKK tarafından beraber kontrol edilen Kamışlı'ya saldırı başlattığı bildirildi.

ABD hava kuvvetlerinin Suudi Arabistan ve bazı Avrupa ülkeleriyle beraber Aynul Arab'da IŞİD hedeflerini vurmaya başlamasından bu yana IŞİD'in ilk defa önceki gün PKK'ya karşı ciddi mevzi kazandığı bildiriliyor. IŞİD güçlerinin Kobane'nin % 60'lık bölümünde kontrolü sağladıkları ve önceki gün Mürşitpınar Sınır Kapısının denetiminin bir kaç saatliğine ele geçirdikleri de rapor ediliyor.

IŞİD güçlerinin iki koldan bugü PKK ve Esed tarafından ortak olarak kontrol edilen Kamışlı'ya da operasyon başlattıkları bildiriliyor.

http://www.incanews.com/manset/11756/isid-esed-pkk-kontrolundeki-kamisliya-saldiri-baslatti

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Serekaniye'de yeniden çatışma başladı

YPG%20sava%C5%9F%C3%A7%C4%B1lar%20Main.jpg

IŞİD, Serekaniye'nin kırsalında Feriset Şerabin ve Feriset Sufyan köylerine bombalı araçla saldırı düzenledi. Patlamanın ardından yaşanan çatışmalardan sonra IŞİD iki köyü kontrolü altına aldı. Daha önce de IŞİD’in elinde bulunun bu köyleri PYD 19 Mart 2013’te geri almıştı. Çatışmalarda YPG ve Arap Şemmar aşiretine bağlı silahlıların oluşturduğu Kerame Ordusu’ndan 14 silahlı öldü. IŞİD saflarındaki kayıplar konusunda bilgi yok.

Irak sınırındaki Cuza köyünde de IŞİD ile Kerame ordusu desteğindeki PYD birlikleri çatıştı. Çatışmalarda iki taraftan da ölenler var.

Koalisyon uçakları ise, Pazartesi günü Haseke’nin kırsalındaki Şadli beldesindeki IŞİD mevzilerini bombaladı.

Suriye_788-%281%29_1.jpg

http://www.aljazeera.com.tr/haber/serekaniyede-yeniden-catisma-basladi

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
_VXhS85U_normal.png
Dicle Firat Haber DF @diclefirathaber · 2 sa. 2 saat önce
Flash :Az once singal'da bir yetkilile konustum ISID 3 köyü isgal etmis 27 Ezidi Direnisci ISID tarafinda esir Alindi 34 kisi sehid düsmus

mXbSEsUX_normal.jpeg
Kobanê @mergesor · 8 sa. 8 saat önce
Bunlar da İran'ın #Pêşmerge'ye verdiği askeri destek.Soldaki Safir Jeep sağdaki Hadid HM20 roket fırlatıcı. pic.twitter.com/Mdxdsvcweb
B0YS_CRCUAAxuag.jpg

B0YTKxxCMAAo4rD.jpg

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
e21962250d43df323a872a258a8b95cf_normal.png
Amed News Agency @AJANSAMED · 6 sa. 6 saat önce
SON DAKİKA__ Şengal'de durum ciddi. Ezidiler şu anda çok zor durumda. Bölgedeki son gelişmeler için okuyun (v @EzCUD) pic.twitter.com/pwjpc3mxJD

e21962250d43df323a872a258a8b95cf_normal.png
Amed News Agency @AJANSAMED · 6 sa. 6 saat önce
Kobane'yi düşüremeyen IŞİD çeteleri, yeniden Şengal dağındaki Ezidilere yoğun saldırıya başlamış. Resmen kudurdular. pic.twitter.com/dVsYBoJFtO

YPG Bim Ypgnews
yaklaşık bir saat önce
Şengal'de bulunan Êzîdîlerin kutsal mekanı olan Şerfeddin DAİŞ çetelerinin saldırısı ile karşı karşıya kaldı.

Kuzey Şengal hattındaki Dahola ve Buruk köylerine DAİŞ çetelerinin saldırısı sonucu, bölgenin güvenliğini sağlayan yerel silahlı güçler ile DAİŞ çeteleri arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Uzun süren çatışmalar ardından Dahola ve Buruk köyleri DAİŞ çetelerinin eline geçti.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
'Kerkük için daha fazlasını istiyoruz'
Irak-Petrol.jpg

Peşmerge güçleri, Kerkük'ü IŞİD tehdidinden korumak için kente 64 kilometre mesafede mevzilendi. Kerkük Valisi Necmettin Kerim, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine hava saldırıları düzenlemesini istedi.

ISID_Kuzey_Irak_Kurdistan.jpg

http://www.aljazeera.com.tr/haber/kerkuk-icin-daha-fazlasini-istiyoruz

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peşmerge komutanı öldürüldü

pesmerge.jpg

IŞİD, Erbil'in Kobani'ye peşmerge birliklerini göndereceğini açıklamasının ardından, Kuzey Irak'taki Kürt bölgesine yeniden saldırmaya başladı.

Ağustos’ta IŞİD’in elinden geri alınan Musul barajına yakın bir bölgede IŞİD’in gerçekleştirdiği bomba yüklü tanker saldırısı nedeniyle peşmergeye bağlı Zerevani Tugayları'ndan, aralarında Zerevani güçlerinin komutan yardımcılarından Tuğgeneral Sefer Herki'nin de bulunduğu 20 kişi öldü, 45 kişi yaralandı.

http://www.pressmedya.com/manset/18903/pesmerge-komutani-olduruldu.html

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ABD'nin Erbil Planı

abdnin-erbil-plani.jpg

Irak Kürt Bölgesi kaynakları, ABD yönetiminin Erbil kentinde Saddam döneminden kalma eski bir askeri havalimanında askeri üs kuracağını öne sürdü, "Çalışmalara başlandı" dedi.

http://www.incanews.com/manset/11809/abdnin-erbil-plani

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
GEBEREN 4 KİŞİ DAHA:

Şengalde son durum

Şengal Komutanlığı 3 HPG gerillası ve bir YBŞ savaşçısının da yaşamını yitirdiğini belirtti.

photo.jpg
YPG bim facebook

1994 Halep doğumlu, Cudi Rüstem kod adlı Orhan Şex Kamber, 19 Ekim 2014’te Şengal Barê’de yaşamını yitirdi.

2f79fc11_l.jpeg

1993 Rakka doğumlu, Polatcan Agiri kod adlı Apo Hussi, 19 Ekim 2014’te Şengal Barê’de yaşamını yitirdi.

3e08149c_l.jpeg

1981 Ağrı doğumlu Karker Sema kod adlı Yavuz Elik, 20 Ekim 2014’te Şengal Solak’ta yaşamını yitirdi.

5dd7e118_o.jpeg

1992 Şengal doğumlu, Zınar Xıdır kod adlı İsmail Xıdır, 19 Ekim 2014’te Şengal Barê’de yaşamını yitirdi.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
KUZEY IRAKTA HEZİMETE UĞRAYAN ABD SAVAŞÇILARI (PEŞMERGE):

boeLXEFi_normal.jpeg
İslam Devleti Medya @IDHaber · 8 sa. 8 saat önce
Peşmerge Komutanının İslam Devletiyle Karşılaştıktan Sonra ki Durumu Komaya Girdi. pic.twitter.com/M19N6igUbs

yZgLuys1_normal.jpeg
PKK ANAİZ @PKK_YALANLARI · 20 Eki
IŞİD PKK'nın 2. Kandil yapmak istediği Sincar Dağı'nı kuşattı. 700 PKK üyesi kuşatma altında. ABD yardım da etmiyor.

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SAVAŞÇIYA İHTİYACI OLAN PEŞMERGE UTANMADAN KOBANİYE SAVAŞÇI GÖNDERDİK DİYOR, ÖNCE KENDİ TOPRAKLARINI KORUYABİL DE :

tt3LrGuY_normal.jpeg
#SOS_Sinjar @azadizm · 9 sa. 9 saat önce
#Şengal ciddi bir tehlike altında; destek kuvvetin oraya geçmesi için #IŞİD çemberini bir noktadan yarmaları gerekiyor; #YPŞ direniyor..

mXbSEsUX_normal.jpeg
Kobanê @mergesor · 11 sa. 11 saat önce
#Rojava ve #Şengal arasında YPG ve HPG'nin açtığı güvenliği yol maalesef kapanmış durumda. #Şengal için geç olmadan adım atılmalı!

mXbSEsUX_normal.jpeg
Kobanê @mergesor · 11 sa. 11 saat önce
Güney Kurdistan hükümetinin yeterli dersi almadığını görüyoruz. #Kobanê'den çok #Şengal'in pêşmergeye ihtiyacı var!

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD Kerkük’e saldırdı

isid-kerkuke-saldirdi-2310141200_m.jpg

Kerkük’e bağlı Meryem Beg köyünde, Peşmerge Güçleri’yle IŞİD mensupları arasında çatışma çıktı.

Barzani hükümetine yakınlığıyla bilinen bildiren Rudaw’ın haberine göre; IŞİD’in saldırıya geçtiği, Peşmerge Güçleri’nin de sert karşılık verdiği ve çatışmanın sürdüğü bildirildi.
Odatv.com

Üst Ana Sayfa Alt