Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Abdurrahman Dilipak Kimdir, Akidesi Nedir?

|FaraH| Çevrimdışı

|FaraH|

°
İslam-TR Üyesi
Tüm Müslümanlara
Es selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtuhû.

Konuyu yanlış yere açtıysam, hakkınızı helal edin.

Sorularım şunlar;
Gazeteci- yazar Abdurrahman Dilipak hakkında bilginiz var mı?
Akidesi nedir?
Yazıları, kitapları vb. okunması sakıncalı olabilir mi?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tüm Müslümanlara
Es selâmu aleyküm ve rahmetullâhi ve berekâtuhû.

Konuyu yanlış yere açtıysam, hakkınızı helal edin.

Sorularım şunlar;
Gazeteci- yazar Abdurrahman Dilipak hakkında bilginiz var mı?
Akidesi nedir?
Yazıları, kitapları vb. okunması sakıncalı olabilir mi?

Tüm Müslümanlardan biri: Aleykum selam we rahmetullahi we berekatuhu.
Evela burada vereceğim cevap site yönetimini bağlamaz, onun için "Kur'an ve Sünnetten deliller ile soru cevap" kısmına konu açman gerekir.

Dilipak'a gelince, Mehecî olarak klasik bir Milli Görüş eskisi AKP taraftarıdır, mübarek Taliban hareketine bile dil uzatacak ve Amerika yaftası vuracak kadarda cahildir. Ne Gazeteciliğinden nede Müslümanlığından hayır gelir. Kitaplarını ise okumadım, bilmiyorum

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tüm Müslümanlardan biri: Aleykum selam we rahmetullahi we berekatuhu.
Evela burada vereceğim cevap site yönetimini bağlamaz, onun için "Kur'an ve Sünnetten deliller ile soru cevap" kısmına konu açman gerekir.

Dilipak'a gelince, Mehecî olarak klasik bir Milli Görüş eskisi AKP taraftarıdır, mübarek Taliban hareketine bile dil uzatacak ve Amerika yaftası vuracak kadarda cahildir. Ne Gazeteciliğinden nede Müslümanlığından hayır gelir. Kitaplarını ise okumadım, bilmiyorum
Çok tehlikeli biri, derin devlete çalışanlardan olabilir endişesi de taşıyorum.
Bunun yanında bilgi ve kültür açısından gerçekten geniş ve zengin bir alt yapısı olmakla beraber, bazı tevhidi meseleleler hakkında malumat sahibi olsa da sadece o kadarla kaldığı için din anlayışı klasik mutedeyyinlikten öte gitmez, bunun haricinde muvahhid ve mucahidlere karşı dili ihanet içerisindedir.

AKP kuruluşundan önce ABD'nin Türk derin güçleriyle bir nevi fikir alışverişi ve ülkede bir konsensüs sağlanması için yasaklı olan R. Tayyib Erdoğan'ın 1999 yılında nasıl parti kurar ve yasağı nasıl kaldırılır anlayışıyla gizli görüşmelere katıldığı ortaya çıkan bir kişidir.

Yine bunun haricinde 2010 - 2015 yılları arasında bazı mucâhid kardeşlerin istihbarat tarafından evden alınarak kendilerine nasihat (!) ve göz dağı vermesi için götürülüp görüştürüldüğü kişilerdendir.

Son dönemde İslami bazı meseleler (LGBT, feminizm vb.) ve insani (covid 19) gibi meselelerden dolayı hükümet ve kurumlarıyla fikir ayrılığına düşüp ülke genelinde kendisine yüzlerce dava açılan bir nevi mazlum ve Hak savunucusu kahraman konumundadır. Bu tür konularda konuştukları isabetli olmakla beraber, üstte zikrettiğim meselelerden dolayı kendisine endişeli ve temkinli, mesafeli olunması gereken bir gazetecidir.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Bunun yanında bilgi ve kültür açısından gerçekten geniş ve zengin bir alt yapısı olmakla beraber, bazı tevhidi meseleleler hakkında malumat sahibi olsa da sadece o kadarla kaldığı için din anlayışı klasik mutedeyyinlikten öte gitmez, bunun haricinde muvahhid ve mucahidlere karşı dili ihanet içerisindedir.

AKP kuruluşundan önce ABD'nin Türk derin güçleriyle bir nevi fikir alışverişi ve bir konsensüs eşliğinde yasaklı olan R. Tayyib Erdoğan'ın 1999 yılında nasıl parti kurar ve yasağı nasıl kaldırılır anlayışıyla gizli görüşmelere katıldığı ortaya çıkan bir kişidir.

Yine bunun haricinde 2010 - 2015 yılları arasında bazı mucâhid kardeşlerin istihbarat tarafından evden alınarak kendilerine nasihat ve göz dağı vermesi için götürülüp görüştürülüğü kişilerdendir.

Son dönemde İslami bazı meseleler (LGBT, feminizm vb.) ve insani (covid 19) gibi meselelerden dolayı hükümet ve kurumlarıyla fikir ayrılığına düşüp ülke genelinde kendisine yüzlerce dava açılan bir nevi mazlum ve Hak savunucusu kahraman konumundadır. Bu tür konularda konuştukları isabetli olmakla beraber, üstte zikrettiğim meselelerden dolayı kendisine endişeli ve temkinli, mesafeli olunması gereken bir gazetecidir.

Kesinlikle hocam. Çok karanlık birisi.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

AKP kuruluşundan önce ABD'nin Türk derin güçleriyle bir nevi fikir alışverişi ve bir konsensüs eşliğinde yasaklı olan R. Tayyib Erdoğan'ın 1999 yılında nasıl parti kurar ve yasağı nasıl kaldırılır anlayışıyla gizli görüşmelere katıldığı ortaya çıkan bir kişidir.

Yine bunun haricinde 2010 - 2015 yılları arasında bazı mucâhid kardeşlerin istihbarat tarafından evden alınarak kendilerine nasihat ve göz dağı vermesi için götürülüp görüştürülüğü kişilerdendir.

Hocam ne yaptiniz yahu =) Gecen bir paylasim yaptiniz bu hocadan. Ben de sakincasiz bildiydim =)

Boyle durumlarda en iyisi - hocaya dikkat ama alinti dogrudur - tarzi bir not duselim =)

Üst Ana Sayfa Alt