Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Abdullah bin Amr bin Âs (r.a.) Denizde Hapsedilmiş Şeytanlar Sözüyle Ne Demek İstemiştir?

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Abdullah bin Amr bin Âs’ radiyallahu anh şöyle dedi:
“Şüphesiz ki denizde haps edilmiş bir takım şeytanlar vardır! Onları Süleyman aleyhisselam bağlamıştır! Bunların çıkması ve insanlara Kur’an okuması yakındır!!!”

Müslim 1/36

Abdullah bin Amr bin Âs’ radiyallahu anh sözü içinde geçen konu hakkında bilgisi olanlar varsa paylaşsın. Allah Razı olsun.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

“Şüphesiz ki denizde haps edilmiş bir takım şeytanlar vardır! Onları Süleyman aleyhisselam bağlamıştır! Bunların çıkması ve insanlara Kur’an okuması yakındır!!!”

Müslim 1/36

Abdullah bin Amr bin Âs’ radiyallahu anh sözü içinde geçen konu hakkında bilgisi olanlar varsa paylaşsın. Allah Razı olsun.

Deccal ile alakası olmasın?
Şeyh imran Hüseyin'in sohbetlerini dinlerken deccalin bir ada da hapis edildiği hatta Sahabelerden bir kaçı bu deccali ada da gördüğünü söylemişti(hadiste geçiyordu). Bunun icin size şeyh imran Hüseyin'in deccal hakkında ki sohbetlerini tavsiye ederim...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi

Müslim 1/36

Allah svt razı olsun, güzel soru! @Abdulmuizz Fida hocamız bakar ve bizi bu konuda bilgilendirirse iyi olur inşaAllah..

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Şeyh imran Hüseyin'in sohbetlerini dinlerken deccalin bir ada da hapis edildiği hatta Sahabelerden bir kaçı bu deccali ada da gördüğünü söylemişti(hadiste geçiyordu). Bunun icin size şeyh imran Hüseyin'in deccal hakkında ki sohbetlerini tavsiye ederim...

Deccal cinni değildir, insandır -Allahulalem-. Yahudilerdendir. Hem deniz altında değildir adadadır.

Senin bahsettiğin hadis ve diğer tüm Sahih Hadisler -Allahulalem- bu linkte mevcut: http://sahihhadisler.com/?pid=p&id=1374&mcid=178

Yec uc meuc ile alakalı olabilir Allahulalem.

Yecüc Mecüc kavimleride insandır -Allahulalem-.

Yecüc Mecücile ilgili tüm Sahih Hadisler -Allahulalem-: http://sahihhadisler.com/?pid=p&id=1394&mcid=178

----------------------------------------

Beni asıl meraklandıran şey Kur'an-ı Kerim okunduğu zaman Şeytanların insanlardan uzaklaştığını bilmem. Şeytanlar Kur'an-ı Kerim'i nasıl okuyacaklar orada takıldım?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu konu hakkında
pr_01_3_max.jpg

Vahid Abdusselam bali kitabında dalgıç cinlerden bahsettiği bir konusu var,cin musallat olmuş birine rukye ile tedavi ederken cinin neden girdiğini sormuş ? oda ben deniz de bir kralın eşi idim diyor o ölünce buna aşık oldum diyor ALLAHu alem

eğer cinin söylediğine itibar edecek olursak bu hadis şerif gerçekleşmiştir ALLAHu alem

bu gibi konularda yukarda ki kitabı tavsiye ederim akhiler

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konu hakkında
pr_01_3_max.jpg

Vahid Abdusselam bali kitabında dalgıç cinlerden bahsettiği bir konusu var,cin musallat olmuş birine rukye ile tedavi ederken cinin neden girdiğini sormuş ? oda ben deniz de bir kralın eşi idim diyor o ölünce buna aşık oldum diyor ALLAHu alem

eğer cinin söylediğine itibar edecek olursak bu hadis şerif gerçekleşmiştir ALLAHu alem

bu gibi konularda yukarda ki kitabı tavsiye ederim akhiler
Akhi bu kitapla rukye tedavisi ogrenilebilir mi?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Akhi bu kitapla rukye tedavisi ogrenilebilir mi?

tabi akhi hangi ayetler ile tedavi edileceğine yazmış,ayrıca bu abi kendini bu ilme vermesinin nedeni de kız kardeşinin cinler yüzünden vefat etmesi yüzünden akhi

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tabi akhi hangi ayetler ile tedavi edileceğine yazmış,ayrıca bu abi kendini bu ilme vermesinin nedeni de kız kardeşinin cinler yüzünden vefat etmesi yüzünden akhi
Inan akhi cevremizde bir cok kisi farkinda ve yahut farkinda olmadan kendilerine musalat olan cinlerin yonlendirmeleri,olusturmus olduklari maddi ve psikolojik hastaliklar altindalar...
Isin garip tarafi ise bu isin doktorlarinin mutedil ve ehli sunnet menhecine sahip olmamalari veyahud azinlikta olmasi.Haliyle sagliklik bir tedavinin olusmamasi...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Inan akhi cevremizde bir cok kisi farkinda ve yahut farkinda olmadan kendilerine musalat olan cinlerin yonlendirmeleri,olusturmus olduklari maddi ve psikolojik hastaliklar altindalar...
Isin garip tarafi ise bu isin doktorlarinin mutedil ve ehli sunnet menhecine sahip olmamalari veyahud azinlikta olmasi.Haliyle sagliklik bir tedavinin olusmamasi...

akhi neleri var ya ben kitapçıda çalışırken büyü kitapları ekmek gibi satılıyordu hatta bi tane yasak olan büyü kitabı vardı bizim dinsiz patron para gelsin diye ne kitaplar alırdı

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Sıhhat durumu nedir? Ayrıca Müslim'de sahabenin sözü? Cehaletimi mazur görün ama kafam karıştı.

Tamim ed-Dari hadisi bu bahsettiğin heralde.

Üst Ana Sayfa Alt