Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Zalim Işid, Rakka 17. Alayı Tamamen Ele Geçirdi

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
istişhad saldırılarının da kullanıldığı bir takım büyük operasyonla rakka 17.alay düştü ışid'in eline geçti.

ayrıca 15 esed rejim askeri esir alındı esir alınan yer 17.alayın kuzeyindeki rahyat köyü.

haber kaynakları;defne bayrak adlı bayanın twitter sayfası,mustakim.net

not:sadece haber değeri olduğu için ekledim başka anlamlar yüklemeyin ışid'i desteklemeyeceğimi foruma bildirmiştim.

rakka 17.alay komutanı tuğgeneral semir aslan ışid tarafından öldürüldü

Moderatör tarafında düzenlendi:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
haber twiterda bolca paylaşılıyor.

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
öyle bir haber olmuşki ısıd i ayakta alkışlayasım geldi..dahada komiği haberde güya ısıd desteklemiyormuş mazereti..asıl amaç habermiş..peki destek zaten nasıl olacakki..birde onu bilebilsek..

TekDinİslam Çevrimdışı

TekDinİslam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öyle bir haber olmuşki ısıd i ayakta alkışlayasım geldi..dahada komiği haberde güya ısıd desteklemiyormuş mazereti..asıl amaç habermiş..peki destek zaten nasıl olacakki..birde onu bilebilsek..

Sen kimsin birader Feto ya laf atan bu günlerde hep Tayyipçilerdir ama; bir günlük üyelik sonrası Forumdan bir akhiyi eleştiriyorsun...

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

terbiyesizliğin lüzumu yok.Burda yalan mı söylüyoruz?haber ekleyince haberdeki grubu desteklemiş mi oluyoruz?deve kuşu gibi kafanı kuma gömmek isteyip olan bitenden haberin olmasın istiyorsan buyur kafanı kuma göm.Ukalalık yapma ama.

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirlere karşı kazanılan her zafer ve kafirlere verilen her zarar müslümanı sevindirmeli. Aksi taktirde nifak alameti olur ALLAH korusun. İŞİD - ALLAH hatalarını düzeltsin ve aff etsin - kafire zarar verdiyinde sevinmeliyiz. Adamlar müslüman. Müslümanlara zarar verirse eyer amelinden beri olmalıyız ve dua etmeliyiz. Sonucda onlar da ALLAHın dinini hakem kılmak için canlarından keçiyolar. İster tüm İslam komutanlarını şehid etsinler benim düşüncemde müslüman bu tür tavır sergilemeli. Demiyorum karşı konulmamalı.onlara karşı savaşılmamalı. Ama her 1 zaman ALLAHın emirleri ve yasakları gözetilmeli.

Taki hiç 1 kafir müslümanlar savaşıyor diye sevinmesin.

Ve eğer mü'minlerden iki grup savaşırlarsa, o zaman ikisinin arasını düzeltin. Fakat, eğer ikisinden biri diğerine saldırırsa, o taktirde saldıran grupla Allah'ın emrine dönünceye kadar savaşın. Bundan sonra eğer dönerse, böylece ikisinin arasını adaletle düzeltin, (onlara) adil davranın (diğerine zulmetmeyin). Muhakkak ki Allah, adaletle davrananları sever.

HUCURÂT-9

A Çevrimdışı

akıncı han

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ışid'in 17.alaydan ele geçirdiği silahlar;1737 havan topu,200 tank,zırhlı ve asker kamyonu,3000 tüfek ve 160 rpg roketatar

InsaAllah bunlari PKK, Rafizi ve Esed köpeklerine karsi kullanirlar ...
Nusra ile birlesme imkansiz gibi, ama en azindan birbirlerine saldirmasinlar .. bu bile sevindirir bizleri ...

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
biraz daha sabır wert kardeş.feto nickli üye gibiler zaten kısa sürede kendini belli edip forumdan attırıyor.O yüzden zaten kendi kendini forumdan attıracak yakında olacağı o.Terbiyesizliğe devam ederse sonucuna katlanır.Biz son ana kadar sabrederiz.Çünkü forumdan faydalanmasını isteriz ama niyeti o değilse o zamanda ne yapmamız beklenir?bir bana sataşıyor bir selefiliğe sataşıyor.Çok bilmiş ukala.

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
biraz daha sabır wert kardeş.feto nickli üye gibiler zaten kısa sürede kendini belli edip forumdan attırıyor.O yüzden zaten kendi kendini forumdan attıracak yakında olacağı o.Terbiyesizliğe devam ederse sonucuna katlanır.Biz son ana kadar sabrederiz.Çünkü forumdan faydalanmasını isteriz ama niyeti o değilse o zamanda ne yapmamız beklenir?bir bana sataşıyor bir selefiliğe sataşıyor.Çok bilmiş ukala.
inşallah akhim dediğin gibi olur.

M Çevrimdışı

MUHAMMED AKIN

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
InsaAllah bunlari PKK, Rafizi ve Esed köpeklerine karsi kullanirlar ...
Nusra ile birlesme imkansiz gibi, ama en azindan birbirlerine saldirmasinlar .. bu bile sevindirir bizleri ...
kullanıyolar zaten ,nusra da zaten şuan emirlik sevdasına diğer muhaliflere diş geçirmeye çalışıyor,inşaAllah çatışma olmaz

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu habere sevinsem mi üzülsem mi bilemedim...

feto Çevrimdışı

feto

Üye
İslam-TR Üyesi
az yaşa çok yaşa sonun kara toprak..ama fütursuzca amaçsızca şu kısacık ömürlerinde değermiydi helak olmaya..
Cehennem ne kötü bir dönüş yeridir !

Üst Ana Sayfa Alt