Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Zafer Rüzgarları

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Video çok uzundur dolayısı ile boyutu büyüktür açılırken bir müddet beklemeniz gerekir. Allah razı olsun.

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İslami Bütün Kavramların Buharlaştırıldığı ve Öyle bir Sürecin içindeyiz ki ....Cihadi / Direniş / Savunma Savaşı yapmak istemek dahi Ülkemizde ve bir çok İslam Coğrafyasında,

MUĞLAK KAVRAMLAR Haline getirildi İslami Makyejle gezinen BEL'AM MÜRTED Hocaefendi ve Şeyhefendiler tarafından...

Her islam Ülkesinden bir yerde Zulüm Videosu seyretmemde ,Müslümanların ne kadar MUĞLAK KAVRAMLAR ile yaşadıkları Aklıma geliyor...

Savaşmanın ve ''CENNET KARŞILIĞINDA CANLARIN SATILMIŞ'' olması gibi bir Sigortayla Güvence altına alınmış İnsanlar nasıl olurda İzzetsizleşirler...

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
وَاِذَا سَاَلَكَ عِبَادٖى عَنّٖى فَاِنّٖى قَرٖيبٌ اُجٖيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ اِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجٖيبُوا لٖى وَلْيُؤْمِنُوا بٖى لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ
BAKARA 186
Kullarım, beni senden sorarlarsa, (bilsinler ki), gerçekten ben (onlara çok) yakınım. Bana dua edince, dua edenin duasına cevap veririm. O hâlde, doğru yolu bulmaları için benim davetime uysunlar, bana iman etsinler.
قُلْ مَنْ يُنَجّٖيكُمْ مِنْ ظُلُمَاتِ الْبَرِّ وَالْبَحْرِ تَدْعُونَهُ تَضَرُّعًا وَخُفْيَةً لَئِنْ اَنْجٰینَا مِنْ هٰـذِهٖ لَنَكُونَنَّ مِنَ الشَّاكِرٖينَ
ENAM 63
De ki: «Sizleri karanın ve denizin karanlıklarından kim kurtarır? O'na alaniyeten ve sırren dua eder de, 'Eğer bizi bundan kurtarırsan elbette bizler şükredenlerden oluruz.' (diye yalvardığınız zaman).»
فَاسْتَجَبْنَا لَهُ فَكَشَفْنَا مَا بِهٖ مِنْ ضُرٍّ وَاٰتَيْنَاهُ اَهْلَهُ وَمِثْلَهُمْ مَعَهُمْ رَحْمَةً مِنْ عِنْدِنَا وَذِكْرٰى لِلْعَابِدٖينَ
ENBIYA 84
Biz de onun duasını kabul edip kendisinde dert namına ne varsa gidermiştik. Tarafımızdan bir rahmet ve kullukta bulunanlar için de bir ibret olmak üzere ona ailesini ve onlarla beraber bir mislini daha vermiştik.
فَاسْتَجَبْنَا لَهُ وَنَجَّيْنَاهُ مِنَ الْغَمِّ وَكَذٰلِكَ نُنْجِى الْمُؤْمِنٖينَ
ENBIYA 88
Biz de duasını kabul ettik ve kendisini kederden kurtardık. İşte biz mü’minleri böyle kurtarırız.

DAHA COK AYET VAR AMA BUNLAR YETER INSANLARIN MUSIBET GELMEDEN KENDILERINI COK IYI TARTMALARI LAZIM VE IMANLARINI AYNI KITAPDA YAZDIGI GIBI OLMASI LAZIM
YANINA SU BILE ALMADAN COLLERE CIKACAK KADAR HZ.IBRAHIM GIBI EVLADINI BOGAZLAYABILECEK KADAR IMAN
ALLAH (C.C) HEPIMIZE BOYLE IMAN NASIP ETSIN....

Üst Ana Sayfa Alt