Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yeni gelenler Önce Buraya !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
hoş gelmişsiniz kardeşlerim rabbim siteyi adınıza hayırlı kılsın inşallah . kuran ve sünnet ışıgında hep beraber olmak dilegiyle selamun aleykum.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
we aleykum selam ve rahmetullah . kuran ve sünnet ışıgında hep beraber olmak dilegiyle selamun aleykum. site hakkında hayırlı olsun inşallah

B Çevrimdışı

beniâdem

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm kardeşlerim, Allah hepinizden razı olsun... Çok güzel bir ortam hazırlamışsızın.

Y Çevrimdışı

yarali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamünaleyküm kardeşlerim.ben bursadan katılıyorum sitenizde ikinci günüm:)çok begendim ilk okuduğum yer tesettür baslıgı idi.orayı okumam yetti zaten üye olmam için.cnkü tesettüre gereken değeri verenler var anladığım kadarıyla bu sitede.tesettür hususunda yaralıyım da o yüzden ilk dikkatimi ceken o sayfa oldu:)dualarınızı bekliyorum inşaAllah..Allah'ın rızasını kazanmaya çalışan herkes için.

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH . RABBİM SİZLERİN ECİRLERİNİ ÇOGALTSIN . TESETTÜRE ÖNEM VEREN KARDEŞLERİMİZ ÖNEME LAYIKTIRLAR BÜYÜK BİR ÖNEMLE BELİRTMEK İSTERİM HOŞGELDİNİZ KURAN VE SÜNNET IŞIGINDA BİRLEŞMEK ÜZERE SELAMETLE.

S Çevrimdışı

superisi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm müslüman kardeşlerim bende aranıza yeni katıldım benide aranıza alırsanız sevinirim

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
hoş gelmişsiniz . Allah gelişinizi hayırlı kılsın inşallah. müminler bir vücudun azaları gibidir sizinde katılımıyla daha saglıklı daha sıkı bir vücuda sahip olacaz inşallahu teala. rabbim gelişinizi hayırlı kılsın kuran ve sünnet ışıgında buluşmak ve o ışık sönmesin diye herşeyi yapmak üzere Allahın selamı üzerinize olsun . buyrun site sizin değilmiş gibi davranmayın . çekinmeyin:)

A Çevrimdışı

asker_kız

Üye
İslam-TR Üyesi
s.a. kardeşlerim bende yeni bir üyeyim inş.benide aranıza kabul edersiniz...selam ve dualarımla Allah'a emanet olun....

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
aleykum selam kardeşlerim hoşgelmişsiniz. kuran ve sünnet ışıgında buluşmak dileğiyle selametle. buyrun site sizin :)

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
asker_kız ' Alıntı:
s.a. kardeşlerim bende yeni bir üyeyim inş.benide aranıza kabul edersiniz...selam ve dualarımla Allah'a emanet olun....
zarip ' Alıntı:
S..A.. BEN ZARİP NİCKLİ ÜYENİZ.İNŞALLAH PAYLAŞIMLARDA BÜTÜN ARKADAŞLARA YARDIMCI OLACAĞIM.
ves-selâm...

allah hakkınızda hayırlı etsin...

S Çevrimdışı

salihbey

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar ben yeni gelmedim ama tüm mesajlarım silinmiş , yeniden üye oldum, neler oluyor?

A Çevrimdışı

abir

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar Allah herkese yüreğine göre versin diyorum...

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
hoşgeldiniz kardeşlerim kuran ve sünnet ışıgında buluşmak dilegiyle . inşallah. s.a.

I Çevrimdışı

ilelebed

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Cenab-ı Hak (C.C )'ın selameti bereketi rahmet rüzgarları üzerinize olsun arkadaşlar.Ne zamandır böyle bir forum ve paylaşım sitesi varmı diye hep merak ve arayış içerisinde iken dün akşam yiğenimin tevafuk eseri bilgisayarında gezinirken sizlere onun sayesinde rastladım.İlelebed sizlerden allah razı olsun.Hepinize başarılar dilerim.Allah muvaffak eder inş.Burdan insanlığa büyük hizmetlerde bulunmanız dileği ve ümidi ile...Kötülükten men edin iyiliği emredenlerden oluruz inş...

Sevgi ve Saygılarımla
El baki Hüvel Baki

Duanıza muhtaç kardeşiniz
Emre Bildiren

U Çevrimdışı

uksimu

Aktif Üye
Frm. Yöneticisi
hoş gelmişsin kardeşim Akllah razı olsun . sefalart getirmişsin . buyur ste senin inşallah yabancı gibi davranma . s.a.

G Çevrimdışı

gençtürk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
DİNİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZ MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZDÜR
GENÇTÜRK: İçinde yaşadığımız dünyanın ve ülkemizin bir çok meseleleri vardır.Bunlar,siyasi,ticari,sınai,hukuki ve ahlaki vs.meseleleridir.Kanaatime göre insanlığın bu meseleleri yanında belkide asıl meselesi insanın bizzat kendisidir.Zira insanlar yaşadığı toplumun hallerini kendi iç tabiatlarında barındırır ve de taşır.Toplumlarda ve toplumumuzda var olan siyasi,içtimai,hukuki,ahlaki meseleler ve de kavgalar kanaatim odur ki kendi iç tabiatımızın meselesi olup dış tabiatımızda yani toplumda görülenlerdir.Problemlerin halli için önce kendi iç dünyamızı edebilelim ki bizimle birlikte insanlık düzelsin,toplum düzelsin.Huzurlu bir toplum isteyen bizler sım sıkı bir akideyle İslam'ın ipine sarılmalıyız ki iç tabiatımızda mevcut olan tefrikayı tevhide tebdil edelim.Böylece içimizden dış tabiatımıza yansıyan birliği beraberliği topluma taşıyalım.Nitekim ayet-i kerimede Allah(cc)'Onlara yer yüzünde fitne çıkarmayın denildiği zaman'''Biz ancak ıslah edicileriz''derler.''Dikkat edin onlar fitne çıkaranların ta kendileridir.Bunu bilmezler''BU ayetlerden çıkaracağımız netice insanın bizzat kendisi nifaka düştüğü zaman kendini düzelteceği yerde,aleme nizam vermeye çalışır da kendi bozukluğundan haberi olmaz.Bu karışık görüntülerden bence kurtulmanın tek yolu MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ koruyacak bir anlayışı ve yorumu kendi iç tabiatımıza hakim kılmamızdan geçiyor.Bu güne kadar anlaşılan ve de yaşanan örfümüz,adetimiz ve geleneğimiz ve de maneviyatımız yeni bir tecrübeye tabi tutulursa bütün değerlerimiz alt üst olur ki ,o zaman dini dini bütünlüğümüzü kayıp ettiğimiz gibi,buna bağlı milli bütünlüğümüzü tabii olarak kaybederiz.Belki her şey aynı görünür ama bilelim ki onlar aynı değildir.En azından istikametler farklıdır.Batı kimliği ile batıya gitmek isteyenler kendi istikametlerine doğru,milletimizin kimliği ile yola çıkanlar kıble istikametinde hareket ederler.Bindikleri gemiler aynı olsada rotalar farklı dünyalara çevrilmiştir.Kaldı ki bu gemilerin isimleri aynı olsa da vasıfları çok farklıdır.Birbirlerine benzer tarafları sadece isimdendir.Mahiyet ve keyfiyet olarak arada yüzde yüz bir fark vardır.GELİNİZ;hep beraber Peygamberden bu tarafa bindiğimiz gemiye bugün de binelim.Bizleri hep ALLAH'a ve resulüne taşıyan o geminin örfüne,adetine geleneğine göre hareket edip MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZÜ nifaka düşmeden vücuda getirelim.Evet,MİLLİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZ ,DİNİ BÜTÜNLÜĞÜMÜZDEN geçer.......saygılarımla.GENÇTÜRK

S Çevrimdışı

sahibisin

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
HAKLISIN ALLAH ÖYLELERİNİ İSLAH ETSİN RABBİM TÜM MÜSLÜMAN MÜMİNLERİNİ KORUSUN BEN YENİYİM BU SİTEDE DİNİMLE İLGİLİ BİLMEDİĞİM ÇOK ŞEY VAR İŞALLAH BU SİTE BİZE FAYDALI ŞEYLER ÖĞRETİR ALLAHA EMANET OL

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt