Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Videodaki Riddet-Tövbe Çelişkisi Nedendir?

N Çevrimdışı

Nizamı Furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir video gördüm eskiden görmüştüm ama önemsememiştim tekrar aynısıyla karşılaştım. Konu açmayım dedim sonra paradoks olarak kafamdan atamadım böyle kötü bir huyum var. Eski; ırak-şam islam devleti idlibte nusra ile birleşik olduğu zamanlarda diye tahmin ettiğim videoda zayıf arapçam yüzünden anlamadığım bir çelişki oluştu orda anladığım kadarıyla tövbe etmek, istiğfar, Allahın rahmeti, kalbini temizle, kardeşlerine vasiyet, gibi kelimeler geçiyor ancak konuşmada 'ridde' diyor. Riddet askeri ise ona neden tövbe etmiş gibi davranılıyor tövbe etmişse neden riddet deniliyor beyin yandı siz ne dersiniz?

Embedded media from this media site is no longer available

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ingilizce çevirilerine baktım , casusluk edip esad askerlerine koordinat vermiş ve bombardıman sonucu bitr kız çocuğu şehid olmuş , ancak konuşmalarından çıkardığım sonuç kişi bu yaptığından pişman olup herhalde kendi itirafta bulunmuş cezalandıranlar da tövbende samimiysen Allah seni affeder ancak biz seni suçundan dolayı öldürmeliyiz diyorlar . benim anladığım bu .

alakasız olabilir ama aklıma zinasını itiraf eden kadın rivayeti geldi , yani onda da itiraf bile olsa taşlama ile cezalandırma var .

Üst Ana Sayfa Alt